Windows 7 USB'den yükleyince çıkan sorunlar

Bu konuyu okuyanlar

snow fox

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar Windows 7'yi yüklemek için usb^den boot edince: windows is loading files yazan yerde yaklaşık 40 dk. bekliyor daha sonra kuruluma devam ediyor; ama dvd'den yükleyince yaklaşık 4-5 dk. bekliyor.
01.jpg

ikinci bir sorun ise usb'den yükledikten sonra pc açılırken windows 7'yi seçmemi istiyor.ama başka bir OS yüklü değil pc'de.Windows7'yi kurarken kuracağım partition ı biçimlendirip kuruyorum, zaten olması gereknde bu ama işletim sistemi seçme ekranı yine de çıkıyor.Başlangıç ve kurtarma ayarlarından işetim sistemleri listesini gösterme süresini kapatıyorum ama yine de çıkıyor bu ekran.

yardımlarınızı bekliyorum:mellow:

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Ben de usb den xp yüklemiştim. Yaklaşık 3 saat sürmüştü. Sevmedim bu yüklemeyi ama ne hikmetse usb den yüklenen Xp, cd den yüklenen de daha hızlı çalışıyor :D

Ert_Gun

Asistan
Reaksiyon puanı
13
bende yükledim ama böyle sorunlar meydana gelmedi, usb den yüklerken kullandığın cihazda bir arıza olabilirmi acaba

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Ben de usb den xp yüklemiştim. Yaklaşık 3 saat sürmüştü. Sevmedim bu yüklemeyi ama ne hikmetse usb den yüklenen Xp, cd den yüklenen de daha hızlı çalışıyor :D
Ben arkadaşın notebooka usb den yükledim 15-20 dk mı aldı ve gerçekten hızlı çalışıyordu ve çokda hızlı kurulum yaptı bu 15-20 dk ya xp isosunu flasha atmasıda dahil

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben de USB'den çok sistem kurdum ama böyle bir sorunla karşılaşmadım.

İlk önereceğim şey, kurulum paketi haline getirdiğin USB belleğin virüs bulaşmadığından emin olmandır.

Belirttiğin hatalar, senin iso dosyanda da problem olabileceği ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Farklı bir İso ile tekrar denemelisin.

Son olarak USB belleği nasıl kurulum paketi haline getiriyosun? Bun da bir hata yapıyor olabilirsin. Aşağıda yazdığım yöntemi uygula ve tekrar dene.

Kolay gelsin...

CD niyetine kullanacağınız HDD veya 4 GB ve üstü USB belleğin formatını öncelikle FAT32 yapmanız lazım. Bu işlemi disk biçimleme yaparken seçiyorsunuz.

Daha sonra Windows DVD si nin takılı olduğu sürücü (Örnek F) ve yükleme yapacağınız HDD ve USB belleğin sürücü adına bakın. (Örnek H)

Daha sonra;

Başata gir==> Çalıştır==> CMD yazıp entere bas

Çıkan siyah ekranda f: yazı entere bas F:\ sürücüsüne geçmiş olmanız lazım

Daha sonra;

xcopy f:\*.* /s/e/f h:\

yaparak kopyalama bittikten sonra HDD veya USB diskimiz bir Windows (XP, Vista, Win7) DVD si oluyor.

snow fox

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ben de USB'den çok sistem kurdum ama böyle bir sorunla karşılaşmadım.

İlk önereceğim şey, kurulum paketi haline getirdiğin USB belleğin virüs bulaşmadığından emin olmandır.

Belirttiğin hatalar, senin iso dosyanda da problem olabileceği ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Farklı bir İso ile tekrar denemelisin.

Son olarak USB belleği nasıl kurulum paketi haline getiriyosun? Bun da bir hata yapıyor olabilirsin. Aşağıda yazdığım yöntemi uygula ve tekrar dene.

Kolay gelsin...

CD niyetine kullanacağınız HDD veya 4 GB ve üstü USB belleğin formatını öncelikle FAT32 yapmanız lazım. Bu işlemi disk biçimleme yaparken seçiyorsunuz.

Daha sonra Windows DVD si nin takılı olduğu sürücü (Örnek F) ve yükleme yapacağınız HDD ve USB belleğin sürücü adına bakın. (Örnek H)

Daha sonra;

Başata gir==> Çalıştır==> CMD yazıp entere bas

Çıkan siyah ekranda f: yazı entere bas F:\ sürücüsüne geçmiş olmanız lazım

Daha sonra;

xcopy f:\*.* /s/e/f h:\

yaparak kopyalama bittikten sonra HDD veya USB diskimiz bir Windows (XP, Vista, Win7) DVD si oluyor.

sha1 md5 değerleri tutuyor.bende kuruluma böyle hazırlıyorum usb'yi ama olmuyor

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sha1 md5 değerleri tutuyor.bende kuruluma böyle hazırlıyorum usb'yi ama olmuyor

Ben 1 TRB'lık sata harddiski USB kutusuna koydum, bi kısmını ayırıp buna kullandım bir sorun çıkmadı. CD'den daha çabuk kuruldu. Bir de farklı bir USB bellekle deneyebilir misin? Sen hangi marka ve boyutta bir bellek kullanıyorsun? Piyasadaki bazı dandik ürünler bu konuda sıkıntı yaratabilir. Çünkü senin gibi birkaç arkadaşım daha sorun yaşadıklarını belirttiler. İkisinin problemi farklı usb bellekle deneyince çözüldü. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin...

snow fox

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ben 1 TRB'lık sata harddiski USB kutusuna koydum, bi kısmını ayırıp buna kullandım bir sorun çıkmadı. CD'den daha çabuk kuruldu. Bir de farklı bir USB bellekle deneyebilir misin? Sen hangi marka ve boyutta bir bellek kullanıyorsun? Piyasadaki bazı dandik ürünler bu konuda sıkıntı yaratabilir. Çünkü senin gibi birkaç arkadaşım daha sorun yaşadıklarını belirttiler. İkisinin problemi farklı usb bellekle deneyince çözüldü. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin...

SanDisk cruzer 8 GB usb bellkten kurulum yapmıştım.bir de verbatim 500 GB harici hdd var onu mu denesem acaba :D ?