Windows 7 RTM Oyununa Gelmeyin!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Torrent ağlarında ortaya çıkan Windows 7 final sürümü kurulumlarından neden uzak durmanız gerektiğini açıklıyoruz. İpucu: Sebebi virüsler değil!

Microsoft'un daha önce belirttiği fabrika tarihi gelince, torrent ve diğer paylaşım ağları da Windows 7'nin seri üretime gönderilen RTM(released to manufacturing) sürümü olduğu iddiasını taşıyan bir sürü ISO dosyasıyla doldu. Şimdi değilse bile, birkaç gün içerisinde gerçek Windows 7 RTM sürümleri internetin her köşesinde bulunabilir olacak.
Ancak siz, mevcut Windows 7 RC kurulumunuzun yasallığından ödün vermek istemiyorsanız, ekim ayında mağazaya gelene kadar Windows 7'nin bundan sonra çıkacak torrent sürümlerine dokunmamanızda fayda var.
Zira torrent'ten indireceğiniz Windows 7 sürümlerinin artık RC veya beta sürümdeki ürün anahtarlarını kabul etmemesi ve indirdiğiniz kocaman ISO dosyasının elinizde patlaması hiç de hoşunuza gitmeyecektir.
Aktivasyon Yalan Oluyor!
Torrent ağlarındaki yorumlardan da anlaşılacağı üzere, Windows 7 RTM 7264 ve sonrasında gelecek olan sürümler, nihai yazılım oldukları için çıkış adayı ile birlikte verilen ürün anahtarlarını kabul etmiyor.
Elbette her şeyin olduğu gibi bunun da ilacı, aynı ortamlarda(torrent'te) mevcut. Ama bu sefer aylardır sahibi olduğunuz "orijinal ürün kullanma" güveni ve konforu ortadan kayboluyor.
windows7-mininova1247437454.jpg
Kısacası, seçim sizin: Güvensiz bir ortamdan indirilen, türlü numaralarla aktif hale getirilen ve resmi olarak desteklenmeyen bir işletim sistemi mi, yoksa kıyısında köşesinde "çıkış adayı" yazan ve bir iki ay içerisinde lisanslı güncellemesine kavuşabileceğiniz bir yazılım mı?
:: Windows 7'yi torrent'ten indirmeyi düşünüyor musunuz?
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Mecbur indircez ..:)

500 tl verecek paramız yok..

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Her iki durumda da, gülünü seven dikenine katlanır. :)

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Yok valla ben torrentten filan indirmem.

Zamanı gelince biraz paraya kıyıp yükseltme yaparız artık ne yapalım.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
...
:: Windows 7'yi torrent'ten indirmeyi düşünüyor musunuz?
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
Hiç torrent indirmedim, bu saatten sonra da indirmeyi düşünmüyorum..
Her iki durumda da, gülünü seven dikenine katlanır. :)
Birisinde güven ve vicdan, diğerinde her türlü risk var; dikenler bile farklıymış demek ki.. :devil2:
...
Çinden İspanyaya kadar herkes RTM ye kilitlenmiş :D:lol:

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Benim anlamadığım konu, Windows RC kullanırsak, RTM sürümüne update edilecekmi? Yani yasal olarak lisans süresi sonuna kadar RTM kullanabilecekmiyiz? Bu arada Almanyada kampanya var 15 Temmuzdan ağustosa kadar bir sürede sadece 50€ ya orijinal Windows 7 lisansı alınabilir. Sanırım orijnal medya yerine indirme bağlantısı verecekler. Türkiyede niye böyle bir kampanya yok? Alman sürümü alırsam türkçe yapma imkanım varmıdır acaba?

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Bu arada Almanyada kampanya var 15 Temmuzdan ağustosa kadar bir sürede sadece 50€ ya orijinal Windows 7 lisansı alınabilir. Sanırım orijnal medya yerine indirme bağlantısı verecekler. Türkiyede niye böyle bir kampanya yok? Alman sürümü alırsam türkçe yapma imkanım varmıdır acaba?
Sanırım asparagas bi haber.. Kaynağı neresi bu haberin söyleyebilirmisin?

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Windows 7, windows'u yedi valla :D

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sanırım asparagas bi haber.. Kaynağı neresi bu haberin söyleyebilirmisin?

Kaynak microsoftun kendisi:
Willkommen bei Windows*7

Aktuelles

Ab 15. Juli finden Sie auf den Windows Webseiten Informationen zum Bezug des Vorverkaufsangebots für das Software-Paket von Windows 7 Home Premium E (unverbindliche Preisempfehlung 49,99 Euro).
15. Temmuzdan itibaren Windows sayfalarında Windows 7 Home Premium E ön satışı ile ilgili bilgi bulabilirsiniz... (49,99€ satış fiyatı)

Başka alman sayfalarında bu ön satış kampanyasının Ağustos ortasına kadar süreceği yazılıyor. Bu arada avrupadaki sürümlerinde Internet Explorer bulunmuyor ve bu paketler Premium "E" ile işaretlenmiş.

JacksonBoB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7260 son deneme kopyası sanırım. Ürün anahtarını ilk çıktığı(7022) zamanlarda almıştım şu an kullandığım 7260 sürümü kabul etti. Demek sonrası etmiyor ben de indirmeyi düşünüyordum.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Çinli ne yaptı acaba..:D

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
acep o çinlinin verdiği win7de tüm diller mevcut mu?? :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Hani Çin'i protesto ediyorduk?

Boşverin onları siz. :D

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Torrent aglarına düşen 7600 ne acaba :D

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Ben indirdim rc serialleri çalışmadı.
Crackler işe yarıyor.

windows7.7600.16384 sürümünü indirdim final rtm sürümü olmayabilirmiş daha yenisi çıkıcakmış heralde rtm sürümünün...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ben indirdim rc serialleri çalışmadı.
Crackler işe yarıyor.

windows7.7600.16384 sürümünü indirdim final rtm sürümü olmayabilirmiş daha yenisi çıkıcakmış heralde rtm sürümünün...

7264'ten farkı ne hız artışı varmı kardeş.