Windows 7 mi ? Yoksa Windows 8.1 mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

MaXus3

Asistan
SHA1 değeri Update 2'ye aitti, geçen sene indirip bakmıştım. Eğer değişmediyse, yine aynıdır.
bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen nasıl yaptın 3 dakikada hangi yöntem ile acaba söylermisin ben 10 dakika uğraşıyorum youtube'de bir video var ona bakarak yapıyorum çözüm oluyor ama 10 dakika uğraşıyorum.

Hocam valla Yusuf Özkaya'nın verdiği linkten indiriyorum şuan %43 indi bile. Zaten hepsi aynı bunların 9600 sürümünde hepsi. Windows Update ile de bütün güncellemelerini kurucam sürücü kurulumundan sonra.
Bilgisayarını dikkatli kullan. Windows 8.1 en stabil sürümdür. ;)

Arkadaşlar bu arada.. Hepinize çok teşekkürler. bu konuda 8.sayfayı devirmişiz. Eğer windows 7 veya windows 8.1 arasında kararsız kalanlara yardımcı olduysak ne mutlu bize :)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Hocam valla Yusuf Özkaya'nın verdiği linkten indiriyorum şuan %43 indi bile. Zaten hepsi aynı bunların 9600 sürümünde hepsi. Windows Update ile de bütün güncellemelerini kurucam sürücü kurulumundan sonra.
Doğrudan indirme linki varken farklı sitelere yönelmek doğru değil. Bilmiyorum paylaşılan link orijinal de olabilir. Kontrol etme şansım yok ama mutlaka benim paylaştığım SHA1 değeri ile karşılaştırın yükleme yapmadan önce. Uyuşuyorsa, sorun yoktur.
Tabii ki güncellemeleri gerçekleştirin mutlaka. Yalnız epey bir zaman alır ama sonrasında buna değeceğini göreceksiniz. ;)

MaXus3

Asistan
Doğrudan indirme linki varken farklı sitelere yönelmek doğru değil. Bilmiyorum paylaşılan link orijinal de olabilir. Kontrol etme şansım yok ama mutlaka benim paylaştığım SHA1 değeri ile karşılaştırın yükleme yapmadan önce.
Tabii ki güncellemeleri gerçekleştirin. Yalnız epey bir zaman alır ama sonrasında buna değeceğini göreceksiniz. ;)
Link lisans.website adlı siteden alınmıştır. ve el değmemiştir alıp denedim. Update falan çalışıyor herşey sıkıntısız.

KimBuGamzeli

Profesör
Doğrudan indirme linki varken farklı sitelere yönelmek doğru değil. Bilmiyorum paylaşılan link orijinal de olabilir. Kontrol etme şansım yok ama mutlaka benim paylaştığım SHA1 değeri ile karşılaştırın yükleme yapmadan önce. Uyuşuyorsa, sorun yoktur.
Tabii ki güncellemeleri gerçekleştirin mutlaka. Yalnız epey bir zaman alır ama sonrasında buna değeceğini göreceksiniz. ;)
SHA değerini nasıl karşılaştırıcam ?

KimBuGamzeli

Profesör
Program kullanmadan mesela şu site üzerinden kontrol edebilirsin. Yalnızca SHA-1 işaretlemesini yapıp dosyayı seç'ten ISO kalıbını seç.
Baktım hocam yazdığın değerler ile aynı ISO'nun

Link lisans.website adlı siteden alınmıştır. ve el değmemiştir alıp denedim. Update falan çalışıyor herşey sıkıntısız.
Hocam PM attım ama cevap vermedin sanırım görmedin. Var mı yapacağım bir ayar yada bir şey ? Kurulum bitti sürücüleri kurdum herşeyi hallettim şuan sadece Update'leri indirdim kurulmalarını bekliyorum.

Son düzenleme:

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
@The Undertaker

Güncelleştirmelerin hepsini mutlaka yükle.

Daha sonra Windows Update ayarlarına git:
"Bana bildir, ancak onları otomatik olarak karşıdan yükleme veya kurma" olarak değiştirin. (adlandırması farklı olabilir; bu işlemdeki amaç güncellemeleri kontrol almak)

Daha sonra;
Denetim masası
Program kaldır
yüklü güncelleştirmeleri görüntüle
aşağıdaki güncelleştirmeler varsa, kaldır yap (Microsoft, bilgi toplamak ve düzenli olarak Microsoft'a veri aktarmak için aşağıdaki güncelleştirmeleri kullanıyor.)
Kod:
KB2976978, KB2990214, KB3044374, KB3068708, KB3022345, KB3075249, KB3080149, KB3123862
Tekrar güncelleştirmeleri kontrol et
Eğer yukarıdaki güncelleştirmeler gelirse, yükleme yapma, gizle. Kolay gelsin.

KimBuGamzeli

Profesör
@The Undertaker

Güncelleştirmelerin hepsini mutlaka yükle.

Daha sonra Windows Update ayarlarına git:
"Bana bildir, ancak onları otomatik olarak karşıdan yükleme veya kurma" olarak değiştirin. (adlandırması farklı olabilir; bu işlemdeki amaç güncellemeleri kontrol almak)

Daha sonra;
Denetim masası
Program kaldır
yüklü güncelleştirmeleri görüntüle
aşağıdaki güncelleştirmeler varsa, kaldır yap (Microsoft, bilgi toplamak ve düzenli olarak Microsoft'a veri aktarmak için aşağıdaki güncelleştirmeleri kullanıyor.)
Kod:
KB2976978, KB2990214, KB3044374, KB3068708, KB3022345, KB3075249, KB3080149, KB3123862
Tekrar güncelleştirmeleri kontrol et
Eğer yukarıdaki güncelleştirmeler gelirse, yükleme yapma, gizle. Kolay gelsin.
Hocam Güncelleştirmeleri denetle , ancak indirme ve kurma konusundaki kararı bana bırak olanı seçtim doğru mu ?

Güncelleştirme silme konusun da ise KB2990214 ve KB3022345 bu ikisi yoktu diğerlerini sildim. Var mı başka yapılacak ayar vs ?

MaXus3

Asistan
Baktım hocam yazdığın değerler ile aynı ISO'nun

Hocam PM attım ama cevap vermedin sanırım görmedin. Var mı yapacağım bir ayar yada bir şey ? Kurulum bitti sürücüleri kurdum herşeyi hallettim şuan sadece Update'leri indirdim kurulmalarını bekliyorum.
Hızlandırmak için ayar yapabilirseniz yapın. onun dışında karar sizin

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Hocam Güncelleştirmeleri denetle , ancak indirme ve kurma konusundaki kararı bana bırak olanı seçtim doğru mu ?

Güncelleştirme silme konusun da ise KB2990214 ve KB3022345 bu ikisi yoktu diğerlerini sildim. Var mı başka yapılacak ayar vs ?
Görev yöneticisinden CPU, RAM, disk kullanımlarına da bakarsın, anormal şekilde donanım kaynağı kullanan hizmet yada uygulama var mı.

MaXus3

Asistan
### WİNDOWS 8.1 İPUÇLARI ##

Başlangıçta açılan uygulamaları devre dışı bırak. (Ekran kartı vs. Hariç)
Ccleaner yükle.
bütün kullandığın uygulamaları yükledikden sonra %temp% ve Temp dosyalarının içini boşalt.
Çalıştır > services.msc işe yaramayan hizmetleri kapat.
Hangi tarayıcı kullanıyorsan çok fazla eklenti yükleme.
Masaüstünü çok fazla doldurma.
Önemli dosyalarını bulutta sakla (Onedrive, Google drive, Dropbox vs.)

KimBuGamzeli

Profesör
Windows 10'da iyi, ama 8.1 daha hafif onun için sordum
Windows 10 kullanıcaksan LTSB yada LTSC kullanıcaksın onlar çok daha hafif oluyor. Belki de en uzun süre kullandığım Windows 10 sürümüdür LTSC 2019 Enterprise. O kadar hafif ki başka forumdan bir abim ile çok ince ayarlar çekmiştik bilmediğim ayarları göstermişti sistem 2 katı performans veriyordu. Windows 8.1 ister isen Single Language kurabilirsin çünkü o sürüm hafif oluyor gpedit.msc gibi hizmetler falan yok öyle düşün Lite sistem gibi.

stat counter