Windows 7 mi ? Yoksa Windows 8.1 mi?

Bu konuyu okuyanlar

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Reis UEFI boot etmeyi başardın mı Windows 7'de?
UEFI yapmadım ancak Bios tipi eski ibaresi kalktı. Sonuçta kendi orjinal sistemini yükledim
Mesaj otomatik birleştirildi:

74840

Bilgisayarın altındaki keyi bi şekilde okumayı becerdim :D

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,961
UEFI yapmadım ancak Bios tipi eski ibaresi kalktı. Sonuçta kendi orjinal sistemini yükledim

Ekli dosyayı görüntüle 74840
Bilgisayarın altındaki keyi bi şekilde okumayı becerdim :D
Windows 7'de ve Vista'da Legacy'de öyle. BIOS modu vs. yazmadığını gördüm. Siz laptobun imaj DVD'sinde OA key yada OEM key gorerek kurdunuz değil mi?

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Evet bana da aynısı oldu, nasıl çözülecek ya??
Benim bilgisayarımın kendi keyi vardı zaten. Sizin lisans anahtarınız yoksa satın alabilirsiniz. Onun dışında sakın crack yapmayın. Hem bilgisayarınıza zararlı yazılımlar girer hemde bilgisayar performansınız düşer.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Benim bilgisayarımın kendi keyi vardı zaten. Sizin lisans anahtarınız yoksa satın alabilirsiniz. Onun dışında sakın crack yapmayın. Hem bilgisayarınıza zararlı yazılımlar girer hemde bilgisayar performansınız düşer.
8.1'i crack'siz etkinleştirmemin sebebi bu.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Zaten keyiniz olmasa bile internette keyler var illaki biri uyar :D Boşu boşuna bilgisayarınızı çöp etmeyin crack kullanarak.
Ben de internetteki bir keyi kullandım. :) Hatta ispatlamak için sana resim bile atarım.

Ekran Görüntüsü (9).png
Ekran Görüntüsü (11).png

Winodws sürümüm:

Son düzenleme:

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Ben de internetteki bir keyi kullandım. :) Hatta ispatlamak için sana resim bile atarım.

Ekli dosyayı görüntüle 74867Ekli dosyayı görüntüle 74868
Winodws sürümüm:
İspat etmenize gerek yok :) Her zaman orjinal yazılım kullanın. Bilgisayarınıza yazık etmeyin.

Hatta hatırlıyorumda. Bilgisayara crack kurmamak için 1,5 yıl boyunda bilgisayarımı etkinleştirmeden kullandım. Keyi kaybetmiştim.. Yıl 2014..

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
### WİNDOWS 7 DESTEĞİ 14 OCAK 2020 TARİHİNDE BİTECEKTİR. ###

WİNDOWS 8.1 VEYA WİNDOWS 10 KULLANABİLİRSİNİZ

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 7 destek süresi bir ihtimal uzatılır diye düşünüyordum lakin dünya genelinde Windows 7 kullanımı hızla düşüyor, Windows 10 kullanımı artıyor. Geçişlerin/Yükseltmelerin Windows 10'a doğru olduğu söylenebilir.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Windows 7 destek süresi bir ihtimal uzatılır diye düşünüyordum lakin dünya genelinde Windows 7 kullanımı hızla düşüyor, Windows 10 kullanımı artıyor. Geçişlerin/Yükseltmelerin Windows 10'a doğru olduğu söylenebilir.
8 1 dede yükselişler arttı. Büyük ihtimalle 8.1 7 nin yerini alacak tahminim.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,894
windows 10'u kim kullanmak istesin ki yani o performans sorunlu çok internet harcıyan hatta kullanıcı izni harici yükleme filan yapan sistemi kim almak istesin?

win 95 tabanlı sistemler kraldır win nt olanlar sadece süs.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
8 1 dede yükselişler arttı. Büyük ihtimalle 8.1 7 nin yerini alacak tahminim.
Windows 8.1'in ilerde Windows 7 'nin yerini alacağı öngörüsünde ben bulunamıyorum. Öyle bir genel eğilim şimdiye kadar hiç gözlemlendi. Belki genel kullanım oranını belirli bir yüzde de korur belki de koruyamaz.

Kuşkusuz Windows 7'den Windows 8.1'e yükseltme yapanlar da vardır ancak aynı zamanda Windows 8/8.1'den (sıkılan /yeni arayış içinde olan vesaire) Windows 10'a geçenler de çok var, ki bu Windows 10'a geçen kitle, çok daha büyük.
Gerek Netmarketshare, gerekse de StatCounter verilerine göre Windows 10 kullanımı her geçen zaman artmakta olup Windows 7, 8.1, XP kullanıcı sayıları azalmaktadır.
Mesela şöyle bir istatistik vereyim: Son bir sene ve son altı aylar baz alındığında Netmarketshare verilerine göre durum şu:
Windows 10 dizüstü/masaüstü kullanıcı oranı dünya genelinde %40.61'den %43.31'e yükselirken,
Windows 7 kullanıcıları, %38.06'dan %36.60'a
Windows 8.1 kullanıcıları, %4.54'den %4.26'ya
Windows XP kullanıcıları ise trajik biçimde %3.18'den %2.50'ye düşüyor.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
İnsanlar akıllandı bu devirde hala Xp kullanılmaz. Sadece banka atmleri falan kullanıyor.

@Windows 8.1 Sen nereden buldun internetten keyi? ben baktığımda hiçbiri güncel değil.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
8.1'de de yükselişler arttı. Büyük ihtimalle 8.1 7 nin yerini alacak tahminim.
Keşke öyle olsa.
İnsanlar akıllandı bu devirde hala Xp kullanılmaz. Sadece banka atmleri falan kullanıyor.

@Windows 8.1 Sen nereden buldun internetten keyi? ben baktığımda hiçbiri güncel değil.
İnternetteki keyleri denedim ilk key uydu :D

windows 10'u kim kullanmak istesin ki yani o performans sorunlu çok internet harcıyan hatta kullanıcı izni harici yükleme filan yapan sistemi kim almak istesin?

win 95 tabanlı sistemler kraldır win nt olanlar sadece süs.
Kardeş Windows XP ve sonrası bütün sistemler NT tabanlı zaten Windows 2000 ve altı DOS (9x) tabanlı.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,894
Keşke öyle olsa.

İnternetteki keyleri denedim ilk key uydu :D

Kardeş Windows XP ve sonrası bütün sistemler NT tabanlı zaten Windows 2000 ve altı DOS (9x) tabanlı.
hayır win 7 95 tabanlı olduğu için daha stabil ve daha verimli.

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,948
Yeni aldığım bilgisayarıma bugün Windows 10 Pro x64 kurdum. Windows 7’den çok daha akıcı geldi. Bence de Windows 10.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Beyler. 8.1 yükleyince fan sesini eskisi kadar duymamaya başladım ses seviyesini 5 yapınca bile fan sesinden çok çıkıyor ses. 7,5 senelik bilgisayarımla Çok huzurluyum. Fan sesini bilgisayara fazla yaklaşınca zar zor duyuyorum :). Sizde 8.1 yükleyin.

hayır win 7 95 tabanlı olduğu için daha stabil ve daha verimli.
Windows 7'nin ismi zaten Windows nt'nin 7. sürümü olmasından geliyor. Zaten vistadan sonraki işletim sistemleri vista kernelini kullanıyor.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,894
Ekran Alıntısı.PNG

win 7 de özel sistem dosyaları 95 fakat 8ve10 da NT.

Beyler. 8.1 yükleyince fan sesini eskisi kadar duymamaya başladım ses seviyesini 5 yapınca bile fan sesinden çok çıkıyor ses. 7,5 senelik bilgisayarımla Çok huzurluyum. Fan sesini bilgisayara fazla yaklaşınca zar zor duyuyorum :). Sizde 8.1 yükleyin.

Windows 7'nin ismi zaten Windows nt'nin 7. sürümü olmasından geliyor. Zaten vistadan sonraki işletim sistemleri vista kernelini kullanıyor.
hayır win 7 xp ve xp olduğu için çok stabil vista kötü :D

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
7 nasıl 95 tabanlı oluyor?? Hiç anlamadım.
Uyumluluk modu ile alakalı bir ekran görüntüsü. :)

(Windows Vista ve Windows 7'de uyumluluk modu)
Bir uygulamanın uyumluluk modunu yapılandırmak için kurulum dizinini bulun ve uygulama .exe'sine sağ tıklayın, menüden Özellikler'i seçip Uyumluluk sekmesini tıklayın. Söz konusu uygulamayı, Windows XP uyumluluk modunda, hatta Windows 95 uyumluluğuna kadar çalıştırmayı seçebilirsiniz.