Windows 7 mi ? Yoksa Windows 8.1 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Hazır herkes buradayken sorayım Windows 10'damı kalayım yoksa Sistemimi Windows 7 mi düşüreyim
Windows 8.1 önermeyin çünkü metro arayüzü kullanışlı olsa bile mağaza uygulamalarının çoğu 8.1 desteği çekti geri kalan uygulamalarda çöp.
Microsoft Store uygulamalarına ihtiyaç duyuyorsan, Windows 10'da kal. (Maddi imkan varsa, RAM ve SSD takviyesi ile daha iyi verim alırsın.)
Oyun amaçlı bilgisayarı kullanıyorsan, Windows 7'yi düşünebilirsin.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Microsoft Store uygulamalarına ihtiyaç duyuyorsan, Windows 10'da kal. (Maddi imkan varsa, RAM ve SSD takviyesi ile daha iyi verim alırsın.)
Oyun amaçlı bilgisayarı kullanıyorsan, Windows 7'yi düşünebilirsin.
Microsoft store uygulamarı işimi görüyor zaten normal pc uygulamaları gibi her gün kullanıyorum. Zaten 1 - 2 aya leptop kasamı değiştireceğim o sırada ssd alacağım muhtemelen. Aynı zamanda bilgisayarı oyun içinde kullanıyorum. Abartılacak kadar oyunda yok en fazla 6 - 7 tane vardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ağustos ayının başında Windows 7 Kurmaya karar verdim AKK kalkmadan iso kurmam mümkün değil :) Kısacası artık konuya cevap vermenize gerek kalmadı.

Konu [Çözüldü]

Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Windows 7 Temiz kurulum yaptım ve memnunum. BİOS tipi eski olarak gözükmüyor ayrıca.

@Utkuversus , Windows 7 desteği son bulunca kullanmamda sakınca doğar mı? yoksa 8.1'mi geçeyim?
Windows 7 desteği bitince Windows Update ile 2020'den önceki güncelleştirmeleri almaya devam eder ancak yeni güncelleştirmeleri alamazsınız. Programların yeni sürümleri Windows 7'ye destek vermez. Windows 7 işletim sistemi güncellenmediği için sistemde oluşan güvenlik açıkları yeni çıkan zararlı yazılımların bilgisayarda barınmasını kolaylaştırır. Yani bilgisayarınız virüs ve diğer zararlılara karşı bağışıksız kalır ve Microsoft ayda bir Windows 7 bilgisayarlara Windows 8.1 veya 10'a yükseltmenin zamanı geldiğine dair mesajlar gönderir. Windows XP'de de buna benzeri 2014'te oldu.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Windows 7 desteği bitince Windows Update ile 2020'den önceki güncelleştirmeleri almaya devam eder ancak yeni güncelleştirmeleri alamazsınız. Programların yeni sürümleri Windows 7'ye destek vermez. Windows 7 işletim sistemi güncellenmediği için sistemde oluşan güvenlik açıkları yeni çıkan zararlı yazılımların bilgisayarda barınmasını kolaylaştırır. Yani bilgisayarınız virüs ve diğer zararlılara karşı bağışıksız kalır ve Microsoft ayda bir Windows 7 bilgisayarlara Windows 8.1 veya 10'a yükseltmenin zamanı geldiğine dair mesajlar gönderir. Windows XP'de de buna benzeri 2014'te oldu.
7'ninde Sonu Xp gibi olacak desene :D Son gününe kadar kullanıp 8.1 geçerim ozaman. Yapacak birşey yok. Senelerdir 7 kullanıcısıyız herşeyin bir sonu vardır. Sizlere tavsiyem SSD almadan windows 10 geçmeyin. 8.1 Kullanın. HDD ve SSD sistemlerde en çok performans veren sistemlerden birisi. Windows 10 eski bilgisayarlar için değil yeni bilgisayarlara dönük bir işletim sistemidir. Her ne kadar sistem gereksinimlerini karşılasanızda Bilgisayarınızı zorlar. Zaten 3 - 4 seneye çoğu kişi bilgisayar değiştirmiş olur.
Muhtemelen 7 ve diğer işletim sistemlerinin kullanıcıları 8.1'e geçecek. 8.1 güçlendiği zaman Microsoft 7'ye yaptığı gibi 8.1'e aynı muameleyi yapmaz inşallah. hayırlısı..

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Evet, önceki mesajlarımda dediğim gibi, windows 7 artık bitiyor, yani uygulamalar destek vermiyor, ama windows 8.1 için hala destek var. Ama desteği takmıyorsan sorun değildir.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Bir kaç ay Windows 7 Kullandıkdan sonra 14 Ocak tarihi bizzat kendim 8.1 geçeceğim son güne kadar kullanalım :D

Evet, önceki mesajlarımda dediğim gibi, windows 7 artık bitiyor, yani uygulamalar destek vermiyor, ama windows 8.1 için hala destek var. Ama desteği takmıyorsan sorun değildir.
Xp gibi güzel ancak boş bir işletim sistemi eminim çoğu kullanıcı için iş görmez. Muhtemelen 8.1 güçlenecek önümüzdeki yıllarda.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Bir kaç ay Windows 7 Kullandıkdan sonra 14 Ocak tarihi bizzat kendim 8.1 geçeceğim son güne kadar kullanalım :D
Evet, malesef öyle yapmak zorundasın gibi görünüyor. Ama ben şu an windows 7 kullanıyorum. Yükseltmeyi de düşünmüyorum.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Ancak hala Windows 7 ve Windows 10 rekabeti başa baş Muhtemelen uygulamalar desteği geç keserler. Çünkü Windows kullanıcıların yarısından biraz azı Hala Windows 7 Kullanıyor. Windows 7 Kullanım oranları çok fazla dibi vurduğu zamanlara doğru ancak keseceklerdir.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
7'ninde Sonu Xp gibi olacak desene :D Son gününe kadar kullanıp 8.1 geçerim ozaman. Yapacak birşey yok. Senelerdir 7 kullanıcısıyız herşeyin bir sonu vardır. Sizlere tavsiyem SSD almadan windows 10 geçmeyin. 8.1 Kullanın. HDD ve SSD sistemlerde en çok performans veren sistemlerden birisi. Windows 10 eski bilgisayarlar için değil yeni bilgisayarlara dönük bir işletim sistemidir. Her ne kadar sistem gereksinimlerini karşılasanızda Bilgisayarınızı zorlar. Zaten 3 - 4 seneye çoğu kişi bilgisayar değiştirmiş olur.
Muhtemelen 7 ve diğer işletim sistemlerinin kullanıcıları 8.1'e geçecek. 8.1 güçlendiği zaman Microsoft 7'ye yaptığı gibi 8.1'e aynı muameleyi yapmaz inşallah. hayırlısı..
Hayırlısı.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Ancak hala Windows 7 ve Windows 10 rekabeti başa baş Muhtemelen uygulamalar desteği geç keserler. Çünkü Windows kullanıcıların yarısından biraz azı Hala Windows 7 Kullanıyor. Windows 7 Kullanım oranları çok fazla dibi vurduğu zamanlara doğru ancak keseceklerdir.
Evet.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Kullanım oranı o kadar yüksek ki bakın görün desteği uzatacaklar...

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Kullanım oranı o kadar yüksek ki bakın görün drsteği uzatacaklar...
İnşallah dediğin gibi olur. 8.1'in masaüstü desteği dışında metro uygulama desteği çok kötü. Windows 10 çıkınca neredeyse bütün metro uygulamaları Windows 8.1 desteği kestiler. Geriye kalan uygulamalarda dandik olanlar.

Evet biraz zayıf, senin sistemin iyi galiba.

İnşallah:)
Orta derecede iyi ancak en iyi performansı 7 ve 8.1'de alıyorum. Windows 10'da sistemimin gerçek hızının kat kat azını buluyorum.
Zaten metro uygulamaları 8.1'de çok kullanışsız Windows 10'da metro uygulamaları kullanmak için bir avantaj. Ancak benim gibi Metro uygulamalarıyla fazla haşır neşir olmayanlar daha çok biliyorum.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
İnşallah dediğin gibi olur. 8.1'in masaüstü desteği dışında metro uygulama desteği çok kötü. Windows 10 çıkınca neredeyse bütün metro uygulamaları Windows 8.1 desteği kestiler. Geriye kalan uygulamalarda dandik olanlar.
Evet. Nedendir bilmem ama Windows 8'e alışamadım bir türlü.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Evet. Nedendir bilmem ama Windows 8'e alışamadım bir türlü.
Aslında zamanla alışılıyor. Ancak ilk çıktığı zamanki gibi metro uygulama desteği olmadığı için metro arayüzü çok zayıf kalıyor.

@Utkuversus , Uzatılmış desteği uzatırlarmı göreceğiz bakalım :D

74823

En son sürüm için Update yapıyorum bitmek üzere. 15:00'dan beri uğraşıyorum :D

Son düzenleme:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Aslında zamanla alışılıyor. Ancak ilk çıktığı zamanki gibi metro uygulama desteği olmadığı için metro arayüzü çok zayıf kalıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 74823
Ben de 5 saattir mavi ekranla uğraşıyorum, sp1 den sp3'e yükseltiyorum.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
O zaman o windows 7 lite gibi birşey, sonrasında eklenmiş.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Benimki bitti, kurdu ama 9.50 gb yer açıldı temp i silince :)
Benim bilgisayarın altındaki key silinmiş. Siz nasıl etkinleştirme yaptınız?

74831
Ü
Benimkiler bitti :)

74832

Güncellemeleri yapınca karşılaştığım ekran :D

Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369

Ekli dosyayı görüntüle 74823
Diğer microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini al. yazısına tıklasana adam gibi güncelleştirme alırsın.