Windows 7 Laptop Bataryalarını Bozuyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

julesverne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://forum.donanimhaber.com/m_39648839/mpage_1/f_/key_//tm.htm#Merhabalar..
Yaklaşık 1 yıl önce aldığım Toshiba A300-20c marka dizüstü bilgisayarımda windows 7 yükledikten sonra pil sorunu başladı. Önceden 2 saatten fazla giden batarya süresi 30 dakikadan fazla idare etmemeye başladı. Windows xp yüklememe rağmen pil tam doluyken bile hemen 20 dakikanın altına düşüyor ve bilgisayar kapanıyor. İnternetten bu sorunu araştırdım ve bu sorunun windows 7 ile alakalı olduğu ve bir çok kişinin bu sorunu yaşadığını öğrendim. Sorun microsoft firmasına bildirilmiş ve microsoft sorunu doğrulamış ama henüz bir çözüm yok.
Şu linkten bilgi alabilirsiniz:
Windows 7 Batarya Sorununu Doğruladı

Bugün windows Xp ye döndüm ve pili tam şarz etmeme rağmen 20 dakika yazdı. Pili yeniden eski haline getirmek mümkün mü acaba. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
windows 7 nin laptopun piliyle ne alakası var anlayamadım zannetmiyorum böyle bir şey olduğunu.

beyazad

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Evet benim de HP Laptop pilini bitirmişti. Windows 7 de pil sorununun olduğunu microsoft da inkar etmiyor dediğin gibi ama sorunun sadece bir işletim sistemine yüklenmesi de anlamsız. Zira birisi hardware diğeri software...

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Kesinlikle doğru. Bende Toshiba kullanıyorum. Win 7 yüklemeden önce (vista ile) bataryam 1 saat 40 dk gidiyordu, sonra 30 dk ya düştü, şu anda ise 4 dk diyor, pirize takılı olmasa kapanıyor.

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Evet böyle bir sorun olduğu doğru. Fakat yayınlanan son güncellemeler ile bu sorun düzeltildi.

julesverne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet böyle bir sorun olduğu doğru. Fakat yayınlanan son güncellemeler ile bu sorun düzeltildi.

bütün güncellemeleri indiriyorum ancak sorunum çözülmedi. ben rc 7100 ultimate kullanıyorum. windows güncellemelerini sürekli yapıyorum. şuanda xp ye döndüm fakat sorun hala devam ediyor. sanırım pil üzerinde yanlış alarm veren zayıf pil uyarı hatası var. windows 7 batarya üzerinde kontrol sisteminde pili zayıf gösteren bir uyarı bırakıyormuş. yani sorun donanımsal değil ama batarya sağlam da olsa zayıf ve düşük algılanıyor. internette araştırmalarım sonucu bu şekilde düşünüyorum. acaba windows 7 nin final sürümünü yüklesem düzelir mi? güncelleme derken biraz daha açıklayabilir misin?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
senin sorununun windowstaki hatayla bir ilgisi yok.. BATARYA hakkın rahmetine kavuşmuş :D garanti süresi dolmadıysa ara müşteri hizmetlerini BATARYANIN yenisini iste ..