Windows 7 İnternet Bağlantısı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Merhaba arkadaşlar. Pc de 2 işletim sistemi var. Windows 7 ve Windows 8.1. Windows 7 de internete bağlanmaya çalışınca durduk yere sınırlı erişim diyor ve sorunları gider dediğimde windows ip protokolünü ağ bağdaştırıcısına otomatik olarak bağlayamadı diyor. Ağ sağ tıklayıp özellikler dediğimde ise ıpv4 ve ıpv6 bağlı değil diyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim lütfen yardım edin. Bu arada Windows 8.1 de internete bağlanıyor.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Arkadaşlar dünden beri cevap yazmanızı bekliyorum. Yardım edeniz yok mu ?

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ethernet driver ını sil güncel driver ını bulup yeniden tanıt

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Güncel driverini nasıl bulabilirim ? Kaldırıp yükledim bişey değişmedi driveri.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Cihazın nedir Notebook mu Desktop mu. Aygıt yöneticisine ethernet kartı ne yazıyor. Ayrıca internet kopması virüsler nedeniyle olur virüs taraması yaptırın

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Masaüstü pc. Ethernet kartı 802.11 (Ralinkin) . Kopma diye bişey söz konusu değil ki bağlanmıyor bile. Sınırlı erişim diyor. Güvenlik duvarını kapattığım halde bağlanmadı. Geçen günlerde Key-find diye birşey bulaşmıştı tarayıcıya. O virüs değilmiş ama tarayıcıdaki pop-up ları engellemiyormuş. Geçen gün Adw Cleaner ile tarattım Key-find i buldu. pc yi yeniden başlattım ama düzelmedi.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Manuel ip girilmiş de olabilir ip yapılandırma na bi bak virüs taraması için onlar yeterli değil düzgün birşey yükle

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Manuel ip verdiğim halde düzelmiyor. Zaten otomatik ip almıyor. Virüs programı olarak 360 Total Security var. Taratmadım ama yakında taratırım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada Aygıt yöneticisinden ağ sürücüsüne baktığımda bu aygıt düzgün çalışıyor diyor. Bence güncellemeyle falan olucak iş değil bu. Otomatik ip alamıyor sadece.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Başka bileniniz yok mu ya off durduk yere bu sorun niye çıktı anlamış değilim daha :cursing:

Reaksiyon puanı
16,118
restart yap windows başlamadan F8'e bas onarma seçenekleri çıkar.

Reaksiyon puanı
16,118
silinmez sadece 7'yi seçme ekranında F8'e basıyorsun onarma kısmı 7 için geçerli.

Reaksiyon puanı
16,118
7 dvd-usb ile boot et kurulum ekranında altta onar var onu kullan.

Falkir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 ultimate kullanıyorsun ?

aata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.expoler ayarlarını sıfırla
2.Agı devre dışı bırak sonra etkinleştir
3.ip config komurlari ile ip yenile

yukardi 3 secenegide yap kesin düzelir. kolay gelsin

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
ipconfig /all çıktısında görebiliyor musun adaptörü

aata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win7 orjinal mi kopyamı ayrıca modem de sıkıntı yok baska cıhazla kontrol ettinizmi

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
ipconfig /all çıktısında görebiliyor musun adaptörü
ipconfig/all yazınca ip yönlendirme etkin: Hayır yazıyor. Açıkçası bu komutu pek anlamadım ben.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

win7 orjinal mi kopyamı ayrıca modem de sıkıntı yok baska cıhazla kontrol ettinizmi
Evet sahte. Telefonla kolaylıkla bağlanılabiliyor kablosuza. Modemde değil sorun windows 7'de. Windows 8.1'den bağlanılıyor tek.

aata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win 7 lisans yenileyin düzelir. microsoft guncelleme ile win 7 calısmasını kısıtlıyor.

Falkir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım biraz geç bir cevap olacak ama win 7 ultimate de ağ bağlantılarında sıkıntı var yazılımsal bir durum benim netbook ta ethernet kartını komple görmüyordu araştırdım sonuç olarak verdiğim bilgiye ulaştım bu yüzden benden sana tavsiye ultimate kullanma.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Arkadaşım biraz geç bir cevap olacak ama win 7 ultimate de ağ bağlantılarında sıkıntı var yazılımsal bir durum benim netbook ta ethernet kartını komple görmüyordu araştırdım sonuç olarak verdiğim bilgiye ulaştım bu yüzden benden sana tavsiye ultimate kullanma.
Peki ne önerirsin? Professional iyi mi ?

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
​Sorunu çözdüm arkadaşlar. İlk önce Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne girip, bağdaştırıcı ayarları değiştire tıkladım. Sonra Kablosuz ağ bağlantısına sağ tıklayıp özellikler dedim. Orada JumpStart Wireless Filter Driver gibi bişey varmış. Onun yanındaki tik işaretini kaldırıp tamama tıkladım. Sorun çözüldü. Önceden kablosuz özelliklerini çok kurcalamıştım ama hep protokol sürüm 4' ü kurcaladım. İp falan değiştirdim birçok kere. Olmamıştı. Demek ki oradaki başka ayarlardan dolayı bağlanmıyormuş. Bu arada yardımınız için teşekkür ederim :)