Windows 7 için format sorunu

Bu konuyu okuyanlar

muhammedozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Format atarken şu sorunla karşılaşıyorum.
IMG-20181120-WA0025.jpg

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Uefi bios varsa güvenli ön yüklemeyi kapatmalısınız ---secure boot options bios içinden

biryazilimci

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
22
Bios ayarlarında Boot Options sekmesine girin. Burada secure boot enabled konumdadır. Bunu disabled konumuna getirin kaydedip çıkın. Hazırladığınız usb uefi ise boot ayarlarından uefi boot aktif edin. Yoksa da legacy boot olarak devam edin.

muhammedozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bios ayarlarında Boot Options sekmesine girin. Burada secure boot enabled konumdadır. Bunu disabled konumuna getirin kaydedip çıkın. Hazırladığınız usb uefi ise boot ayarlarından uefi boot aktif edin. Yoksa da legacy boot olarak devam edin.
Usb île format atmadım cd ile

---- Mesajlar birleştirildi ----

Boot options bölümü yok

Son düzenleme:

biryazilimci

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
22
Usb île format atmadım cd ile

Boot options bölümü yok

google aramalara bilgisayarınızın marka ve modelini yazın sonuna boot options ekleyin çıkan sonuçlardan ilgili ayarın nerede olduğunu görebilirsiniz. Genelde bu bios üzerinde olur. Bios üzerinde boot ayarlarının olmaması çok nadir görülür. Dikkatli bakın derim.

muhammedozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
google aramalara bilgisayarınızın marka ve modelini yazın sonuna boot options ekleyin çıkan sonuçlardan ilgili ayarın nerede olduğunu görebilirsiniz. Genelde bu bios üzerinde olur. Bios üzerinde boot ayarlarının olmaması çok nadir görülür. Dikkatli bakın derim.
Bios menüde çıkan bölümlerin içinde olabilir mi hepsini baktım yine de Boot options diye bir bölüm yok

Şuanda fotoğraftaki yer çıkmıyor başlangıç onarma açılıyor

Son düzenleme:

biryazilimci

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
22
Bios menüde çıkan bölümlerin içinde olabilir mi hepsini baktım yine de Boot options diye bir bölüm yok

Şuanda fotoğraftaki yer çıkmıyor başlangıç onarma açılıyor

Zorla kapama yaptıysanız başlangıç onarımı bir yeniden başlatmada bir karşınıza çıkar. Boot options kısmına girmek için çok fazla yeri dolaşmanız gerekmiyor biraz çabalayın lütfen.

muhammedozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zorla kapama yaptıysanız başlangıç onarımı bir yeniden başlatmada bir karşınıza çıkar. Boot options kısmına girmek için çok fazla yeri dolaşmanız gerekmiyor biraz çabalayın lütfen.
başlangıç onarma hep çıkıyor, Boot options kısmı yok

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
BIOS'a giriş yapabiliyor musun?
(Sistem yüklenirken F12 veya ESC'ye basın, giriş kısayol tuşu farklı olabilir)
Boot Order (Önyükleme Sırası)nı değiştirmen gerekiyor, en üste CD/DVD-ROM'u taşımalısın. Ayarları kaydedip sistemi yeniden başlattığında "CD'den veya DVD'den önyükleme için bir tuşa basın..." ekranı gelecek.

muhammedozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
BIOS'a giriş yapabiliyor musun?
(Sistem yüklenirken F12 veya ESC'ye basın, giriş kısayol tuşu farklı olabilir)
Boot Order (Önyükleme Sırası)nı değiştirmen gerekiyor, en üste CD/DVD-ROM'u taşımalısın. Ayarları kaydedip sistemi yeniden başlattığında "CD'den veya DVD'den önyükleme için bir tuşa basın..." ekranı gelecek.
Bunu yapmayı tabiki biliyorum. Bu akşam bilgisayarciya götürdüm, bios pilinin değişmesi gerekiyormuş sorun ondan dolayıymış. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son mesajlar