Windows 7 Hoşgeldiniz Ekranı çok Fazla Bekliyor önceden öyle Değildi

Bu konuyu okuyanlar

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar ben 7-8 aydır format atmıyodum.Aslında bilgisayrın pek bi sorunu yoktu ama 3g modemi ile sorunlarım olduğu için atmak zorunda kaldım.Yeni sitemi kurduğumda hani hoş geldiniz yazan kısım varya gerçekten çok fazla bekliyor önceden 3 sn bekleyen şey şimdi 30sn felan bekliyor.Pc bu sırada hangi işlemleri yapıyor acaba.Sorunun hdd den olduğunu düşünüyorum çünkü pc labs ta ssd ve hdd li pclerin karşılaştırmasını izlemiştim.SSd di o aşamayı yaşamıyordu bile fakat hdd li pc orada 4-5 sn bekliyordu.

Bunun üzerinde hdd testi yaptım ve hdd nin performansında değişim yoktu.Sonra bi daha format attım bekli 64 bitten dolayıdır diye şu an gene ilk zamanlardaki gibi 32bite geçtim gene aynı 30sn felan bekliyor.

Sizce neden olabilir???:helpsmilie:

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Başlangıçta açılan programları kapattınmı. En azından gereksiz olanları.

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Bende aynı sorunu yaşadım ve artık tak etti format attım.Ayrıca bilgisayarı ''hazırda beklet'' dedikten sonra açınca çoook fazla bekliyordu.Formattan sonra durum nasıl daha test etmedim.

Kardeşimde vista var hazırda beklet dedikten sonra açınca iki dakikada açılıyor.bene 5 dk filan bekliyorum

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
msconfig üzerinden gereksizleri kapattım Hiçbir program açılmıyor sadece toshibanın 3gli laptoplarında olan bi program var o açılıyo ve 3g internet kullanıcısıyım.

Aklıma bir şey geldi belki bu program 3g servisini bandını arıyor ve bu yüzden geçikme oluyor hemen deniycem.

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Windows 7 updatelerini yaptınızmı oda etkiliyebilir.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
evet yaptım

---------- saat 01:21 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:20 eklenmişti ----------

dün gene oldu bu sorun tune up utilities de bazı şeyler yaptım mesela pc yi temizledim sorunlar vardı onları düzelt dedim düzeldi ama gene aynı işlemi yapıyorum fakat şifa olmuyor.Kafama takıldı niye böyle olduğunu anlamış değilim

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
C:\windows\prefecth adlı klasör içeriğinde bulunan .pf uzantılı tüm nesneleri Pc'yi yeniden başlatmadan hemen önce silip dene bakalım başlangıç süresinde değişme ne kadar oluyor?

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
o klasörde 140 tane dosya vardı.Bu klasörün namını duymuştum galiba geçici exe dosyalrının setupların felan kaydının tutulduğu yermiş.Tam görevi nedir dostum.Bu arada silip deneyeceğim

---------- saat 01:53 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:48 eklenmişti ----------

Bu klasörün bi faydası olmadı.
Ayrıca 3g sim kart meselesinden dolayıda değilmiş.
Şimdi rise hocamın verdiği linki inceliycem.

---------- saat 02:04 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:53 eklenmişti ----------

Herşeyi denedim rise ustamın verdiği programlada biraz oynadım ama değişim olmadı.3g işinden dolayı da değil bence.

Bir tür donanım buna sebep oluyor bence onu bekliyor.Explorer.exe hangi donanımı bekleyebilirki??

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
o klasörde 140 tane dosya vardı.Bu klasörün namını duymuştum galiba geçici exe dosyalrının setupların felan kaydının tutulduğu yermiş.Tam görevi nedir dostum.Bu arada silip deneyeceğim
Prefecth sizin çalıştırdığınız uygulamaların kaydını tutup uygulamayı yeniden çalıştırmak istediğinizde daha hızlı açılmasını sağlayan kayıtlar diye biliyorum. İşe yarayacağını düşünmüştüm ama olmamış daha aklıma bir çözüm gelirse yazarım.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu yazılım ile tarama yaparak hataları giderdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatabilir miyiz ?

Glary Utilities 100% freeware

Glary Utilities is the #1 free, powerful and all-in-one utility in the world market! It offers numerous powerful and easy-to-use system tools and utilities to fix, speed up, maintain and protect your PC.

Download Now /Glary Utilities 2.27.0.982 / 7.91 MB

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu çözümü uygulayayım mı:
Çalıştıra msconfig yazıyosun gelen pencerede Başlangıç sekmesinden Antivirüs ve ekran kartı hariç ne varsa kaldır sonra tamam de yeniden başlat sonra çalıştıra cmd yaz enterla gelen dos ekranına CHKNTFS/T:5 yaz enterla yeniden başlat.

---------- saat 02:27 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:27 eklenmişti ----------

Bu yazılım ile tarama yaparak hataları giderdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatabilir miyiz ?

Glary Utilities 100% freeware

Glary Utilities is the #1 free, powerful and all-in-one utility in the world market! It offers numerous powerful and easy-to-use system tools and utilities to fix, speed up, maintain and protect your PC.

Download Now /Glary Utilities 2.27.0.982 / 7.91 MB

Glary advanced system care vs hepsini denedim.

---------- saat 02:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:27 eklenmişti ----------

windows acılırken - PCnet Online

---------- saat 02:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:28 eklenmişti ----------

---------- saat 02:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:28 eklenmişti ----------

ayrıca ek bir çözüm var ama bundan dolayı olabileceğini zannetmiyorum:
Özellikle boot sırasında gelen hatalar veya yavaşlamalar kullandığınız crack'ten kaynaklanıyor.

Bazı crackler boot sectörünü crackleyip etkinleştirmeyi sağlıyor...
http://www.chip.com.tr/forum/windows-7-acilis-problemi_t108872.html#ixzz0wijLXD8l

Laptobumda orjinal vista var .Ve toshiba upgrade imkanı sundu fakat 30 dolar kargo parası istediği için cracklı kullanıyorum.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hemen deniyorum

---------- saat 02:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:34 eklenmişti ----------

Progra çok güzel fakat bilgisayr masaüstü açıldıktan sonra işleme başlıyor.Oysaki sorunum daha önceki bir olaydan dolayı bence bu programla çözemeyiz.Bios updte yaptım sorun da düzelme yok a350 22z toshiba.

---------- saat 02:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:41 eklenmişti ----------

search indexerı kapattım.Belki ondan dolayıdır

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
hemen deniyorum

---------- saat 02:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:34 eklenmişti ----------

Progra çok güzel fakat bilgisayr masaüstü açıldıktan sonra işleme başlıyor.Oysaki sorunum daha önceki bir olaydan dolayı bence bu programla çözemeyiz.Bios updte yaptım sorun da düzelme yok a350 22z toshiba.

---------- saat 02:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:41 eklenmişti ----------

search indexerı kapattım.Belki ondan dolayıdır

Sürücüyle ilgili bir problem olabilir belki.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
aynen bir donanımı beklediğini düşünüyorum.
Mesela tp link wn422usg usb wireless alıcının ağa beklenmesini bekliyor olabilir.

---------- saat 02:55 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:51 eklenmişti ----------

glary utlities pro en son sürümü kurdum tune up utilities in final sürümünü indirdim.Bi daha deneyeceğim belki çare olurlar

Hiç bi şey çare olmadı.
Büyük ihtimakl bi donanımdan kaynaklanıyo bence

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Bios pilin zayıflamışsa bu yüzden de gecikme olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet, başka birinin başına gelmesi imkansız çünkü dahiler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kasanızın elektirkle bağlantısını kesin sonra bios pilinizi çıkartın 5 yada 10 dakika bekletin sonra bios pilinizi takıp pc ye elektrik verip açın sorununuz gitmiş olacaktır sayet kendim denedim sonuc olumlu 2 dk da açılan hosgeldiniz yazısı suan 4 ile 5 saniyede açılıyor

Kid_A

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu sorunun aynısı bende de var. Bilgisayarım yavaşladı diye msconfig'den Başlatma kısmına gelip birkaç programı kapattım, CCleaner'la temizlik yaptım, Adware'le de temizlik yaptım. Fakat şimdi Hoş geldiniz ekranındayken bilgisayar 1 dakikaya yakın bir süre duruyor. Normalde bilgisayarı uyutup geri açtığımda Hoş geldiniz ekranından bu kadar uzun sürede masaüstüne geçiş yapmıyordu.

Bunun sebebi ne olabilir acaba? Donanımsa eğer, aynı donanım yani 3-4 gün öncekiyle pek bir farkı yok. Eğer gerekirse msconfig'den Başlatma sekmesindeki program listesini de gösterebilirim.

Kid_A

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu konuyla ilgili etkin bir çözümü olan var mıdır acaba?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bu konuyla ilgili etkin bir çözümü olan var mıdır acaba?

Gereksiz servisleride kapatman gerekiyor. Ayrıca MyDefrag ile System Disk Monthly birleştirmesi yaparsan çok iyi olur. ASC ve Auslogics Boost Speed işine yarayabilir. Harddisk sağlığınada dikkat etmen gerekiyor harddisk sağlığın kötüyse disk sıkıntılıdır. Bad sector taraması yap herşey sonuçta harddiskte bitiyor. Sorunu kökten çözen bileşen SSD'dir

Kid_A

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gereksiz servisleride kapatman gerekiyor. Ayrıca MyDefrag ile System Disk Monthly birleştirmesi yaparsan çok iyi olur. ASC ve Auslogics Boost Speed işine yarayabilir. Harddisk sağlığınada dikkat etmen gerekiyor harddisk sağlığın kötüyse disk sıkıntılıdır. Bad sector taraması yap herşey sonuçta harddiskte bitiyor. Sorunu kökten çözen bileşen SSD'dir

Gereksiz servislerden kastınız hangileridir? İsterseniz msconfig'den kapattığım programların listesini gösterebilirim, hangileri gereksizdir bilmiyorum çünkü.

Defrag yaptım, disk temizliği yaptım, CCleaner'la temizlik yaptım. Bad sector taraması dediğiniz nedir onu bilemedim.

Galiba en olmadı çözüm ya format atmak olacak, ya da dediğiniz gibi SSD. Ama SSD'ler de pahalı, formatla halledebilirim gibi geliyor.