Windows 7 hos geldin ve kapanis sayfasi!!!

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaslar,windows 7 türkce kurdum dilini almancaya cevirdim ama hosgeldin ve kapanis sayfasi hala türkce onu nasil cevirecegim???Tesekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bölge ve dil-Yönetimsel-Ayarları kopyala-En alttaki 2 menüye tik yaparak.

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Eğer dil paketini sonradan kurduysan bazı yerlerde eksikler oluyor onları normal yollardan değiştiremezsin..

Reaksiyon puanı
2,146
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages içinde tr-tr hala duruyorsa onu silmeyi dene. Önce tr-tr üstüne sağ tıklayıp ver diyerek bi yere kaydet.

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguagesiçinde tr-tr hala duruyorsa onu silmeyi dene. Önce tr-tr üstüne sağ tıklayıp ver diyerek bi yere kaydet.
bu dedigini nasil yapacagim yani HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages nerde bu

Eğer dil paketini sonradan kurduysan bazı yerlerde eksikler oluyor onları normal yollardan değiştiremezsin..
Önceki formatta cok kolay yaptim ama aradan zaman gecince unuttum nasil yaptigimi :-(

Reaksiyon puanı
2,146
regeditte dediğim yerde tr-tr var ve bi tane daha var değil mi orada ne yazıyor de-de mi? almanca dilinin kodu lazım şu anda onu öğrenmek için soruyorum

Reaksiyon puanı
2,146
çözüm:
cmd'den "bcdedit /set {current} locale de-DE" ve "bcdboot %WinDir% /l de-DE" kodları.