Windows 7 format atarken starting windows kımında kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

Yasak2323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleyküm sorunum başlıkta yazdığım gibi kalması. Windows 10 dan 7 ye atmaya çalışıyorum. Usb ve ilk defa format atacam pc markası Lenovo İdeapad 100 bilen arkadaşlar yazsın lütfen

Cpt Price

Asistan
Reaksiyon puanı
38
HDD ila alakalı bir sorun olabilir

Windows 7'yi Microsoft'tun kendi sitesindenmi indirdin

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba SDN foruma hoş geldiniz.

Windows 7 işletim sistemi ISO disk kalıbının indirilmesinde veya yazdırılmasında sorun olabilir.
Veya Güvenli Önyükleme (Secure Boot) açık olduğu içindir.

Yalnız Windows 7 yüklerseniz, Windows 10 lisansını o sistemde kullanamazsınız. Farklı bir ürün anahtarı almak durumunda kalırsınız.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Selamun aleyküm sorunum başlıkta yazdığım gibi kalması. Windows 10 dan 7 ye atmaya çalışıyorum. Usb ve ilk defa format atacam pc markası Lenovo İdeapad 100 bilen arkadaşlar yazsın lütfen
hdd yi ya başka pc de komple silin yada bootable usb live win7-linux tarzı sistemle silip C yi ,tekrar windows kurun üst versiyon ne yazık ki alt versiyon sistemini tanımıyor bu da sıkıntı oluşturuyor böyle.

Yasak2323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD ila alakalı bir sorun olabilir

Windows 7'yi Microsoft'tun kendi sitesindenmi indirdin
Sağlam indir den indirdim daha öncesinde başka yerden de indirmiştim ama olmayınca bunu denedim yüne aynı hatayı aldım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Windows 7 işletim sistemi ISO disk kalıbının indirilmesinde veya yazdırılmasında sorun olabilir.

Yalnız Windows 7 yüklerseniz, Windows 10 lisansını o sistemde kullanamazsınız. Farklı bir ürün anahtarı almak durumunda kalırsınız.
İndirmede sorun yok çünkü 2 farklı yerden indirdim yine aynı hatayı verdi yazdırmayı da rufus adlı programla yaptım

---- Mesajlar birleştirildi ----

İndirmede sorun yok çünkü 2 farklı yerden indirdim yine aynı hatayı verdi yazdırmayı rufus dan yaptım

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sağlam indir den indirdim daha öncesinde başka yerden de indirmiştim ama olmayınca bunu denedim yüne aynı hatayı aldım
Microsoft'tun kendi sitesinden indirmeniz gerekiyor, başka yerlerden inirilmiş kalıpların yarattığı sorunlara çözüm olamayız, nereden indirdiyseniz oradan yardım almalısınız. Biz sadece orijinal işletim sistemi kalıplarından yükleme yaparken oluşan hatalara çözüm üretebiliriz.
İndirmede sorun yok çünkü 2 farklı yerden indirdim yine aynı hatayı verdi yazdırmayı da rufus adlı programla yaptım

İndirmede sorun yok çünkü 2 farklı yerden indirdim yine aynı hatayı verdi yazdırmayı rufus dan yaptım
Şunu yazmıştım kontrol ettin mi BIOS ayarlarını?