Windows 7 DVD ISO dosyasını mount ederek boot edebilir miyiz?

Bu konuyu okuyanlar

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Bilgisayara format atmak için internetten Windows 7 yükleme DVD'sini ISO halinde indirdim.

DVD yazıcım bozuldu, bu yüzden ISO dosyasını DVD'ye yazıp format atamıyorum.

DVD'yi indirdiğim sitede yazan açıklamanın sonunda "Mount the iso and boot it." ifadesini gördüm. Bahsedilen işlemi nasıl yapabileceğim hakkında fikri olan var mı?

"O zaman ISO dosyasını başka bir bilgisayar kullanarak DVD'ye yaz." gibi yorumlara gerek yok.

---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

Sanırım o "mount the iso" ile anlatılmak istenen şey, benim anladığım şey değilmiş, neyse.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Aynen yanı o iso dosyasını atıyorum deamontools programına mount ederek yazın manasında kullanılmış, senin yapman gereken şöyle farklı bir durum olabilir.. madem ki iso dosyası.. onu usb ye atarak format atabilirsin.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
USB belleğin varsa eğer Buradaki Aracı indirerek USB belleğe ISO dosyasını yazıp USB belleği boot edip kurulum yapabilirsin :) Üstelik daha da hızlı oluyor :)

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
USB belleğin varsa eğer Buradaki Aracı indirerek USB belleğe ISO dosyasını yazıp USB belleği boot edip kurulum yapabilirsin :) Üstelik daha da hızlı oluyor :)

Winrar ya da 7zip kullanarak .iso dosyasını flash belleğe açarsan aynı işlem gerçekleşir. Ben o şekilde yaptım, çalışıyor.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Winrar ya da 7zip kullanarak .iso dosyasını flash belleğe açarsan aynı işlem gerçekleşir. Ben o şekilde yaptım, çalışıyor.

MBR yi set etmen gerekebilir ya da "diskpart" ile flash bölümünü "active" demen gerekebilir. Tırnak içindekiler anahtar kelimeler google da aratır bir iki deneme yaparsan bulursun.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Ntfs olarak biçimlendirin, sonra da iso dosyasını flash belleğe açın. 2 flash diske uyguladım bu şekilde ve ikisiyle de sistem kurdum

eyvaan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayara format atmak için internetten Windows 7 yükleme DVD'sini ISO halinde indirdim.

DVD yazıcım bozuldu, bu yüzden ISO dosyasını DVD'ye yazıp format atamıyorum.

DVD'yi indirdiğim sitede yazan açıklamanın sonunda "Mount the iso and boot it." ifadesini gördüm. Bahsedilen işlemi nasıl yapabileceğim hakkında fikri olan var mı?

"O zaman ISO dosyasını başka bir bilgisayar kullanarak DVD'ye yaz." gibi yorumlara gerek yok.

---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

Sanırım o "mount the iso" ile anlatılmak istenen şey, benim anladığım şey değilmiş, neyse.
merhaba kardeş adresi bana özelden atarmısın

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
hocam buradaki yöntemi kullanabilirsin. Biosla filan uğraşmana gerek yok :)

Resimler gitmiş ama şöyle kısaca anlatayım.

*iso dosyasının içini D bölümüne ve ya Taşınabilir HDD gibi c bölümünden farklı bir alanın ana dizinine boşalt. Bunun için winrar ya da 7-zip programını kullanabilirsin.

*sonra programı çalıştır 2. seçeneği seç yeniden başlatı tıkla.

*Açılış ekranında gerekli seçeneği seçeceksin.

*Program Türkçedir yönergeleri takip etmen yeterli.

http://forum.shiftdelete.net/window...atilabilir-win7-kurma-anlatim-ve-program.html

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eğer usb bellek varsa Ultra İsoyu indir kur Windows kalıp dosyasını Ultraısoda aç ve açılış işlemleri menüsünden cd imajı yazdır yap formatla daha kolay ve kısa sürede format

Son mesajlar