Windows 7 Desteği Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

omerefe56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir sorum olucak benim bilgisayarım biraz eski olduğu için windows 10 a geçince çok kastırıyor ve oyunlarımda bile yüksek fps düşüşleri görüyorum windows 7 yide kullanmaya devam etmek istiyorum ama eğer windows 7 desteği biterse kullanabilinecekmi eğer kullanılmazsada kullanmaya devam etmemin bi yolu varmı ?

kerimcan20000

Asistan
Reaksiyon puanı
20
windows 7 desteği asla bitmez çünkü dünyannın %47 si 7 kullanıyor

Brynquadel

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Desteği bitse de kullanmaya devam edebilirsiniz. Hatta destek kesildikten sonra key varsa aktifleştirebilirsiniz.

2020'de bitireceklermiş. Dikkatli kullanıldığı sürece sıkıntı olmaz.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Windows XP'nin dahi güncelleme desteği seneler sonra son buldu. O kadar eski bir işletim sistemi olmasına rağmen... İşin ilginci şudur ki, hala kullanılıyor. Bu belki bir tercih, belki bir umursamazlık, belki de bir mecburiyet. Son ihtimal esasında anlamsız. Anlamsız da, günümüzde format atmayı bilmeyenler de var. Öyle ki bilmemek değil öğrenmemek ayıp, herkes her şeyi bilmek zorunda değildir. Velhâsıl kelam, Windows7'nin şu an bile güncelleme desteği kesilmemiş durumda, 14 Ocak 2020'de son bulacakmış... 2020'ye kadar kim ölür kim kalır değil mi? Şahsen stabilize olan Windows10'u tercih ederim sana (sistemini uygun hale getirmelisin bunun için.) Macera arıyorum dersen Linux distroları var onlara da göz gezdirebilirsin neden olmasın.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Windows 7 home basic kullanıyorum ve çok memnunum. Xp ve windows 7 haricinde işletim sistemi kullanmadım. Xp'nin köpeğini özledim.
Windows 7, tartışmasız en stabil windows sürümüdür...

omerefe56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows XP'nin dahi güncelleme desteği seneler sonra son buldu. O kadar eski bir işletim sistemi olmasına rağmen... İşin ilginci şudur ki, hala kullanılıyor. Bu belki bir tercih, belki bir umursamazlık, belki de bir mecburiyet. Son ihtimal esasında anlamsız. Anlamsız da, günümüzde format atmayı bilmeyenler de var. Öyle ki bilmemek değil öğrenmemek ayıp, herkes her şeyi bilmek zorunda değildir. Velhâsıl kelam, Windows7'nin şu an bile güncelleme desteği kesilmemiş durumda, 14 Ocak 2020'de son bulacakmış... 2020'ye kadar kim ölür kim kalır değil mi? Şahsen stabilize olan Windows10'u tercih ederim sana (sistemini uygun hale getirmelisin bunun için.) Macera arıyorum dersen Linux distroları var onlara da göz gezdirebilirsin neden olmasın.
benimki mecburiyet işlemcim intel core duo 1.80 ghz

---- Mesajlar birleştirildi ----

pekala teşekkür ederim destek verdiğiniz için aklıma çok takılmıştı bu konu

pekala teşekkür ederim destek verdiğiniz için aklıma çok tak

Son düzenleme:

kerimcan20000

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Desteği bitse de kullanmaya devam edebilirsiniz. Hatta destek kesildikten sonra key varsa aktifleştirebilirsiniz.

2020'de bitireceklermiş. Dikkatli kullanıldığı sürece sıkıntı olmaz.
2020 de niçin kesiliyor

niye geleceği mi görüyorlar herkez 10 oldu 7 boşta kaldı diye

ya da herkez daha pahallı olanı alsın diye mi

Son düzenleme:

Brynquadel

Asistan
Reaksiyon puanı
49
2020 de niçin kesiliyor

niye geleceği mi görüyorlar herkez 10 oldu 7 boşta kaldı diye

ya da herkez daha pahallı olanı alsın diye mi
Teknoloji ve kaynaklarını daha iyi işler için harcayacaklarmış. Windows 7 eskide kaldığı için yönetmelerini de zor oluyormuş.
Sonuçta desteği kesildiği zaman güvenlik açıkları olacak bu sefer Windows 10'a geçişler isteksiz de olsa başlayacak.

kerimcan20000

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Teknoloji ve kaynaklarını daha iyi işler için harcayacaklarmış. Windows 7 eskide kaldığı için yönetmelerini de zor oluyormuş.
Sonuçta desteği kesildiği zaman güvenlik açıkları olacak bu sefer Windows 10'a geçişler isteksiz de olsa başlayacak.
bende açıklar var güncellemiyorum zorunlu mu

Brynquadel

Asistan
Reaksiyon puanı
49
bende açıklar var güncellemiyorum zorunlu mu
Evet, örneğin yeni nesil bir zararlı yazılım çıktı, Windows Microsoft'tan bunun hakkında bilgilendirilmediği için bu yazılıma karşı savunması kalır.
Bu yüzden antivirüsler, silme optimize programları var. Uygun bir şeyler kullanılabilir ama her şeyden önce kendi sistemini yazan Microsoft'tan güncelleme almak önemlidir.