Windows 7 den Windows 10 a yükseltmeye değer mi?

Windows 7 den Windows 10 a yükseltmeyi düşünenler

• Kullanılan toplam oy
    11
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Windows 10 yerine oturmayana kadar Windows 8.1 önereceğim. UEFİ 64Bit Pro 9600 versiyonu en son Final sürümü. Çok Stabil çalışıyor.

Ne zaman 11 çıkarsa O zaman 10`un Final sürümünü önermeye başlayabilirim. :)

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Windows 10 yerine oturmayana kadar Windows 8.1 önereceğim. UEFİ 64Bit Pro 9600 versiyonu en son Final sürümü. Çok Stabil çalışıyor.

Ne zaman 11 çıkarsa O zaman 10`un Final sürümünü önermeye başlayabilirim. :)
Windows 8.1 UEFI olmayan sürümü var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows XP derdim, fakat artık tarihi eser oldu, ama efsane ölmez, yine de ara sıra virtualbox tan açıyorum, XP Home Edition SP2 var hala duruyor cd'si :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Windows 8.1 UEFI olmayan sürümü var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows XP derdim, fakat artık tarihi eser oldu, ama efsane ölmez, yine de ara sıra virtualbox tan açıyorum, XP Home Edition SP2 var hala duruyor cd'si :)
Neden olmasın ki. Logacy yüklenebilitor. Zamanında Pentium 4 makinem vardı. 3.0 GHZ HT işlemcimle Nvidia GT 440 ekran kartlı sistemime Yüklemiştim 8,1 32 Bit PRO.
Win 7 den bile 3 kat daha stabildi. Sistemde şişme söz konusu yok, Yani bir süre sonra (6 ay filan) sistem sanki yavaşlıyor. 8.1 de öyle olay yok. :)

Pentium 4 sistemimi Şaha kaldırdıktan sonra benim gözümde Win 7 Tahttan indi.

Ondan sonra I3 4130 + Msi Lightning GTX 680 sistem topladım. 8.1 Fişşek gibi çalışıyordu. Şeytan Dürttü Win 10 kur diye. Neyse Kurdum sistemi Aman abi Sistem çalışmakta nasıl bir zorlanıyor bilemezsin.
Sistem kullanımına Baktım HDD 100% den aşağı inmiyor. İnternetten aramadığım etmediğim yöntem kalmadı. Sonunda bıktım usandım kardeş. 10 İle yakından uzaktan İletişimimi kestim ben.

Sonra aramalarda okudum ki HDD sorunu yaşayan yalnız ben değilmişim. Win 10 Altyapısını SSD disklere uyumlu yapmışlar. Okuma yazma hızını HDD karşılamıyor ve HDD darboğaza başlıyor.

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Kullanım şekline bağlı bir durum.
Daha iyi SSD uyumu ve kerneldan donanım sürme özelliği istiyorsan.
Fare konumu ve duyarlılık hesaplama algoritması güncellemek istersen.
Hızlı boot UEFI bir anakartın varsa yoksa bile sistemi uykuya alınca, elektrik gitse bile kaldığı yerden devam etsin istersen.
7 ye ruhun duymadan sızılabilmekte daha güvenli olacak bir sistem arıyorsan.
Meltdown Spetre açıklarıda kapatıldı ancak performans kaybı için tekrar geri açabilirsin.
Bilgisayar kurdu isen ve 10 için Telemetri gibi araçları kapatırım sistem regedit ayarları ile uğraşabilirin diyor kendime iso hazırlayabilirim diyorsan.
Elindeki donanım 10 ile çalışabilecek kadar sürücü desteği alıyorsa.
Metro arayüzünden oyun yükleyip çalıştırmak istersen.
Koyu tema gece ışığı gibi özellikler yüklü geliyor. DPI ölçekleme metin büyütme biraz daha iyi durumda.
Linux Shell destekli komut sistemi kullanmak istersen.
Güncellemeri kapatma erteleme gibi işlemlere hakimsen.
X64 için en az 4GB ramin varsa. HDD için büyük cluster tavsiye ederim.
7 Defenderdan daha başarılı bir defender kullanmak istersen. Ancak 1903 teki Exploit koruması CFG yavaşlatıyor kapatınız.
Lisanslı 7 kullanıyorsan sürüm uygunsa Lisanslı 10 elde edebiliyorsun.

Eski uygulamalar ile çalışıyorsan önce test etmelisin ! Bazı portable veya kurulumlu yazılımlar 10 da sorun çıkarabilir.
Ve hiç bir zaman ilk çıkan güncellemeleri almadan 1 yıl önceki versiyon ile takip etmelisin bu nedenle RED STONE 5 ile bu maceraya atılabilirsin.