Windows 7 de süper bir ipucu istediğin pencereyi açmak için

Bu konuyu okuyanlar

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
windows bayrak tuşuna basılı tutarken altta kaç penceremiz avrsa açık mesela 5 tane var ve biz 4. pencerenin önümüze gelmesini istiyoruz bayrak windows tuiuyla 4 tuşuna basın 4. pencereniz gelsin.partner microsoft sitesinden ipuçlarının olduğu pdf indirdim ordan gördüm.bilenler olabilir bilmeyen arkadaşlar istifade etsin.
Order and Reason for Your Taskbar. You can decide the order that
your icons show up in your taskbar by simply dragging them to the
order you desire. And for the first five icons, you can launch them with
a simple keystroke: Any of the first five icons can be opened by pressing

bayrak ile t tuşiuna basın aerolu şekilde tablar arasında gezinin.

vieodan pdf yi izleyin upload uzun olur diye videoya kaydettim

http://www.screentoaster.com/watch/stVEhTREVLQF9XRV1VXV9b/windows_7_pdf

bayrakla space tuşuna basın sayfa bayrakla d yaptığımızda xp deki gibi alta insin.

windows 7 de çalıştıra  psr.exe yazdım enterledim pdf yi buldu yani pdf yada not defteri içinde o yazı geçiyorsa o dosyalarıda buluyor.

windows bayrak tuşuypa p tuşuna basın bakın neler çıkacak

ekranı daraltma genişletme bölme seçenekleri çıkıyor

bayrakla home tuşuna basın sayfa açılsın kapansın..

taskbarda açık olan pencere tablarının üzerine gelin shift tuşuna basın aynı anda mosenin orta tuşuna basın aynı tablardan yeni pencereler açın.

mesela mozilla firefox tabının üstüne gelin görev çubuğunda shift yapın aynı anda mouse orta tuş yeni bir mozilla firefox açacak.

Shake It Up. Remember the Etch-a-Sketch where you would shake it to make things
disappear? Windows 7 uses the same shake concept to help you manage your windows.
Windows 7 Aero®Shake allows you to clear the inactive windows from your desktop by
“shaking” over the window you’re working. Hover your mouse over the title bar of your
active window, left-click and shake from side to side, and all your inactive windows will
disappear. To bring them back, repeat the procedure and shake everything back into
view.

pencerenizi sallayın alttaki pencere görünsün bir daha sallayın öteki pencere görünsün.

windows bayrak tuşuyla adı neyse hatırlayamıyorum şu an :)
o tuşla l tuşuna basın computer lock olsun logoff olsun.

windows xp den bir shortcut olsun değişik bir tuş kombinasyonu ben bilmiyodum bunu
Windows Key + U + R – To restart your computer (Works on Windows XP)

bayrak +u+r reset atıyomuş pcye

eğer sizde bu partner microsoft sitesinden 4 pdf dosyasını indirmek isterseniz şu adrese gidin

https://partner.microsoft.com/download/UK/40101540

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Güzel ipuçları hepsini uyguladım :)

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
süper kısa yolllar

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Çok büyük umutlarla windows 7'yi bekledim ve kurdum fakat beklentilerimi karşılamadı. Açıkcası ne beklediğimi ve ne olması gerektiğini de bilmiyordum. Beklediğim tek şey bir adet küçük not alma programının olmasıydı ve onu da yapmışlardı. Ama şimdi senin verdiğin bu kısayolları, aero efektlerini vs. görünce xp'den gerçekten sıkıldığımı ve geçiş yapmakla ne kadar doğru birşey yaptığımı anladım. Bunlar çok değerli bilgi paylaşımları ve çok büyük teşekkürleri hakkediyorlar. Çooooook teşekkürler.:flowers:

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
mgazi ben teşekkür ederim sağolasın :)