Denediğim Yöntemler Güzel Yöntemler miydi ?

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
@FamausPrison35 Merhaba, Konuyu detaylıca okudum. Moderatörümüz @kilicbaligi ile bir istişare gerçekleştirdik ve tabiri yerindiyse derin detaylara girmeden örneğin; regedit kayıtları, sistem dosyası ayarları ya da komut ekranında okutabileceğimiz parametreler... saydıklarıma gereği kalmadan bu sorunu muhtemelen çözebileceğimizi düşünmekteyim. Anladığım kadarı ile taskeng.exe virüsünden muzdaripsiniz, Kasperksy'nin bu konuda işe yarayacağını düşünüyorum söylediğim gibi. Sizden "Kaspersky rescue disk" aracılığı ile sistemde derin tarama gerçekleştirmenizi ve bulduğunuz tüm zararlıları kaldırmanızı isteyeceğim. Son sürüme ait .iso yansısını indirip bir boş CD-DVD, USB'e yazdırınız ve makineye okutunuz. Rescue disk kullanımını bilmiyorsanız rehberleri mevcuttur göz gezdirebilirsiniz.

FamausPrison35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
@FamausPrison35 Merhaba, Konuyu detaylıca okudum. Moderatörümüz @kilicbaligi ile bir istişare gerçekleştirdik ve tabiri yerindiyse derin detaylara girmeden örneğin; regedit kayıtları, sistem dosyası ayarları ya da komut ekranında okutabileceğimiz parametreler... saydıklarıma gereği kalmadan bu sorunu muhtemelen çözebileceğimizi düşünmekteyim. Anladığım kadarı ile taskeng.exe virüsünden muzdaripsiniz, Kasperksy'nin bu konuda işe yarayacağını düşünüyorum söylediğim gibi. Sizden "Kaspersky rescue disk" aracılığı ile sistemde derin tarama gerçekleştirmenizi ve bulduğunuz tüm zararlıları kaldırmanızı isteyeceğim. Son sürüme ait .iso yansısını indirip bir boş CD-DVD, USB'e yazdırınız ve makineye okutunuz. Rescue disk kullanımını bilmiyorsanız rehberleri mevcuttur göz gezdirebilirsiniz.

Hocam başka yol yokmu ?
Yani köprüden önce son çıkış bu mu demek istiyorsunuz ? :)

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
Hocam başka yol yokmu ?
Yani köprüden önce son çıkış bu mu demek istiyorsunuz ? :)
Elbette hayır, tek yol bu değil fakat en etkili yol bu... Kaspersky yazılımı bu tür enfekteler için biçilmiş kaftandır. Virüsü kaldırmak adına diğer denediklerinizi de okudum ayrıca merak etmeyin.

FamausPrison35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Peki link atmaniz mumkunmudur hemen basliyayim bu yonteme

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Eğer yukarıda ki işlemler işe yaramaz ise şunları deneyin.
1.Yöntem
  1. Denetim Masasını
  2. Programlar ve Özellikler'e tıklayın.
  3. Microsoft Windows Vista Promotional Pack girdisine tıklayın.
  4. Üst menü şeridindeki Kaldır butonuna tıklayın.
  5. Microsoft Windows Vista Promotional Pack programını kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.
2. Yöntem
  1. Başlat düğmesini tıklatın.
  2. Komut istemi(CMD) yönetici olarak açın.
  3. Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.
  4. Evet'i Tıklatın.
  5. Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.
  6. "sfc /scannow yazın ve ENTER tuşuna basın.
  7. Sistem Dosyası Denetleyicisi, taskeng.exe ve diğer sistem dosyası sorunlarını tarayacaktır (sabırlı olun - sistem tarama zaman alabilir).
  8. Ekrandaki komutları takip edin.

FamausPrison35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Eğer yukarıda ki işlemler işe yaramaz ise şunları deneyin.
1.Yöntem
  1. Denetim Masasını
  2. Programlar ve Özellikler'e tıklayın.
  3. Microsoft Windows Vista Promotional Pack girdisine tıklayın.
  4. Üst menü şeridindeki Kaldır butonuna tıklayın.
  5. Microsoft Windows Vista Promotional Pack programını kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.
2. Yöntem
  1. Başlat düğmesini tıklatın.
  2. Komut istemi(CMD) yönetici olarak açın.
  3. Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.
  4. Evet'i Tıklatın.
  5. Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.
  6. "sfc /scannow yazın ve ENTER tuşuna basın.
  7. Sistem Dosyası Denetleyicisi, taskeng.exe ve diğer sistem dosyası sorunlarını tarayacaktır (sabırlı olun - sistem tarama zaman alabilir).
  8. Ekrandaki komutları takip edin.
1.Yöntem işe yaramadı
2.Yöntemi aynen uyguladım (ağ destekli güvenli mod'da) ama hata aldım... Hata: Windows Kaynak Koruması onarım hizmetini başlatamadı.
Bunun çözümü nedir ?

Ayrıca şuan KasperSky Rescue Disk iso'sunu indiriyorum birkaç dakikaya dvd'ye yazdırırım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

KasperSky Rescue Disk iso'sunu indirdim.Şuan dvd'ye yazdırıyorum.Boot etmeye başlayınca dönüş yapıcam hemen :) inşallah sonuç vericek....

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
1.Yöntem işe yaramadı
2.Yöntemi aynen uyguladım (ağ destekli güvenli mod'da) ama hata aldım... Hata: Windows Kaynak Koruması onarım hizmetini başlatamadı.
Bunun çözümü nedir ?
Ayrıca şuan KasperSky Rescue Disk iso'sunu indiriyorum birkaç dakikaya dvd'ye yazdırırım.
Scannow hatası için; Win+R "services.msc" tırnaksız> Listede "Windows Modül Yükleyicisini" buluyoruz ve sağ tık başlat diyerek scan işlemini tekrar deniyoruz. Evet, indirin ve uygulayın... Dikkat edin tüm diskleri yani makineyi komple taramalısınız.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Kaspersky Rescue Disk ile tarama yaptıktan sonra yazılanları okuyunuz; işlem karışıklığı olmasın diye spoiler olarak ekledim. Kolay gelsin. :)

Taskeng.exe görünüşte meşru bir Windows programıdır "Görev Zamanlayıcı Motoru" ama onu taklit eden bir zararlı da olabilir veya önceden kaldırılmış/silinmiş bir öge için de sistem hata veriyor olabilir. Dosyanın çalışma konumuna ulaşamadığımız için bu konuya yorum getiremiyoruz.

Eğer Kaspersky Rescue Disk disk ile tarama sonrasında da aynı hatayı alırsanız,
eksik veya hasarlı sistem dosyalarınız olabilir; onarmak için de Windows 7 DVD/USB medyanız ile Başlangıç Onarımı yapınız. Şurada işlemin nasıl yapıldığı video ile anlatılıyor. Kolay gelsin.

FamausPrison35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Kaspersky rescue diski başarıyla boot ettim.Şuan tarama halinde..Sonuçları yazıcam tarama bittiğinde...
Son yazdığınız yöntemleri deneme gibi bir şansım şuan yok.Şuan boot halinde ve taramada zaten :)

Kaspersky Rescue Disk ile tarama yaptıktan sonra yazılanları okuyunuz; işlem karışıklığı olmasın diye spoiler olarak ekledim. Kolay gelsin. :)

Taskeng.exe görünüşte meşru bir Windows programıdır "Görev Zamanlayıcı Motoru" ama onu taklit eden bir zararlı da olabilir veya önceden kaldırılmış/silinmiş bir öge için de sistem hata veriyor olabilir. Dosyanın çalışma konumuna ulaşamadığımız için bu konuya yorum getiremiyoruz.

eksik veya hasarlı sistem dosyalarınız olabilir; onarmak için de Windows 7 DVD/USB medyanız ile Başlangıç Onarımı yapınız. Şurada işlemin nasıl yapıldığı video ile anlatılıyor. Kolay gelsin.

Anladım.Anlayışınız için teşekkürler :D Tarama ne sonuç vericek inanın meraktan ölmek üzereyim şu anda :D

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
Kaspersky rescue diski başarıyla boot ettim.Şuan tarama halinde..Sonuçları yazıcam tarama bittiğinde...
Son yazdığınız yöntemleri deneme gibi bir şansım şuan yok.Şuan boot halinde ve taramada zaten :)
Harika, beklemedeyiz.

FamausPrison35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
spersky ile tarama hala devam ediyor.Sabah 6da ise gidicem.Bi lhisayari açık birakicam.Sabaha kadar sürer galiba.İse giderken açık birakabilirim belki.Durumları yazicam size :) İnceden yatacam birazdan.

Konuyu takip eden arkadaşlar.Sorun halen çözüme kavuşmamıştır.Denemeye devam ediyoruz her yöntemi.Çözüm sağlanırsa zaten bildiricem ben.

Son düzenleme:

FamausPrison35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Konuyu takip eden arkadaşlar.Sorun halen çözüme kavuşmamıştır.

Hocam kaspersky ile tarama bitmiş yeni uyandım ise gitmek için.Bu dedigininiz spoiler yöntemini artik aksama isten gelince deniyecegim :)

FamausPrison35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam bugün işten eve allahtan erken geldim.Hemen bilgisayarın başına geçtim.Windows'u kurduğum harici bellek ile onarım seçeneklerini uyguladım.Malesef bir halta yaramadı.

İnternetten biraz araştırma yaptım.Bilgisayarın kapatma komutunu iptal eden shutdown -a komutunu keşvettim.Normalde bilgisayarım normal modda iken açıldığı anda kapanıyordu.Bende biraz kenidimi hazırladım.Normal bir şekilde bilgisayarı açtım.Hemen shutdown -a komutun uygulamak için Çalıştır (Windows Tuşu + R) sistem uygulamasını açtım.Ard arda oraya shutdown -a komtunu gönderdim.Sanki biraz zaman kazandım gibi hissettim.Hemen bilgisayarımdaki Görev Zamanlayıcısını açtım.Zamananan tüm görevleri devre dışı bıraktım.Tabi bu esnada da shutdown -a komutunu sürekli abanarak Çalıştır sistem uygulamasıyla bypass ediyorum.En sonunda tüm zamanlanmış görevleri devredışı bıraktım ve hayatımın şoku ile karşılaştım.Bilgisayarım kapanmıyordu...

Bunun sevinciyle söylemesi ayıptır bir keyif sigarası içerek,Zamanlanan görevleri incelemeye başladım.İsmi değişik bir görev buldum.İncelemeye başladım.Birde ne göreyim adam bilgisayara açıldığı an shutdown -s -t 0 komutunu göreve entegre etmiş.Yani olay şu.Bilgisayar her açıldığında bu görev hemen aktif olup shutdown -s -t 0 komutunu algılayarak bilgisayarı hemen kapatıyor.Bu görevi hemen sildim.Şuan her şey normal.

Şimdi bu durumla karşılaşacak olan arkadaşlara bu bahsettiğim shutdown -a komutu ile engel olmak mümkün.Ama baya hızlı davranmanız gerekmektedir.

Bana yardımcı olmaya çalışan ve yardımcı olan tüm herkeze teşekkürlerimi sunuyorum.Özellikle @kilicbaligi ve @Princeps e ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Ha bu arada Kaspersky Rescue Disk sayesinde bilgisayarım tertemiz oldu.

Not: Şuan kapanan bilgisayarım tam takır çalışıyor.Hiç bir problem yok...Bilgisayarımdaki virüs Görev Zamanlayıcısına bir görev ekleyerek bilgisayarımın sürekli açıldığı anda kapanmasına sebep olduğunu kendimce tespit ettim.

Hepinize teşekkürler...

Harika, beklemedeyiz.
:)

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Bilgisayarın kapatma komutunu iptal eden shutdown -a komutunu keşvettim.
Birde ne göreyim adam bilgisayara açıldığı an shutdown -s -t 0
Zaman aşımı süresi 0 (sıfır) ayarlanmasına rağmen; cmd ekranına girip sistem kapatma işlemini iptal etmen takdire değer bir durum. :)
Muhtemelen başlangıçta çalışan bir uygulama veyahut geç başlatılan bir Windows sistem dosyası, sana zaman kazandırmış olmalı.

Not: Şuan kapanan bilgisayarım tam takır çalışıyor.Hiç bir problem yok.
Ha bu arada Kaspersky Rescue Disk sayesinde bilgisayarım tertemiz oldu.
Malwarebytes ve Kaspersky oldukça etkili yazılımlardır.
O zaman, geçmiş olsun diyelim. Bir sorun çıkarsa, konunuzu açarsınız. Hem, bu konu başında yazılımların lisans bilgilerinizi de kaydetmiştiniz, bu açıdan daha rahat olacağınızı düşünüyorum.

Şunu önerebilirim:
Kullanmadığınız yazılımlar varsa sisteminizden kaldırın ve yasal olmayan yazılımlara hiç bulaşmayın. İyi forumlar. :)

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
yıl olmuş 2019 kaç ay kaldı ki... hala winzort 7 kullanmak...

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
Konunun çözüme ulaşmasına gerçekten sevindim, biz taskeng.exe'e odaklanmıştık ama asıl sorun görev zamanlayıcısında habersizce ayarlanan bir görevmiş. Rescue kullanmamız ise öncesinde belirttiğiniz crack,warez ve benzerlerini sistemden uzaklaştırmamıza yaradı. Yani açıkçası; biz bir konu üzerine odaklanmıştık ama bundan ziyade farklı problemler de vardı bilgisayarınızda. Rescue enfekte temizlemekte kullanılan bir yazılım olduğu için ise görev zamanlayıcısına müdahale etmemesi gayet normal zira yazılımın işi bu değil zaten. İyi akşamlar dilerim, iyi forumlar.