Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Denediğim Yöntemler Güzel Yöntemler miydi ?


  • Kullanılan toplam oy
    3

FamausPrison35

Üyecik
Katılım
6 Ağu 2015
Mesajlar
36
Puanları
8
Konum
Bornova / İzmir
spersky ile tarama hala devam ediyor.Sabah 6da ise gidicem.Bi lhisayari açık birakicam.Sabaha kadar sürer galiba.İse giderken açık birakabilirim belki.Durumları yazicam size :) İnceden yatacam birazdan.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Konuyu takip eden arkadaşlar.Sorun halen çözüme kavuşmamıştır.Denemeye devam ediyoruz her yöntemi.Çözüm sağlanırsa zaten bildiricem ben.
 
Son düzenleme:

FamausPrison35

Üyecik
Katılım
6 Ağu 2015
Mesajlar
36
Puanları
8
Konum
Bornova / İzmir
Konuyu takip eden arkadaşlar.Sorun halen çözüme kavuşmamıştır.
Kaspersky Rescue Disk ile tarama yaptıktan sonra yazılanları okuyunuz; işlem karışıklığı olmasın diye spoiler olarak ekledim. Kolay gelsin. :)

Taskeng.exe görünüşte meşru bir Windows programıdır "Görev Zamanlayıcı Motoru" ama onu taklit eden bir zararlı da olabilir veya önceden kaldırılmış/silinmiş bir öge için de sistem hata veriyor olabilir. Dosyanın çalışma konumuna ulaşamadığımız için bu konuya yorum getiremiyoruz.

Eğer Kaspersky Rescue Disk disk ile tarama sonrasında da aynı hatayı alırsanız,
eksik veya hasarlı sistem dosyalarınız olabilir; onarmak için de Windows 7 DVD/USB medyanız ile Başlangıç Onarımı yapınız. Şurada işlemin nasıl yapıldığı video ile anlatılıyor. Kolay gelsin.
Hocam kaspersky ile tarama bitmiş yeni uyandım ise gitmek için.Bu dedigininiz spoiler yöntemini artik aksama isten gelince deniyecegim :)
 

FamausPrison35

Üyecik
Katılım
6 Ağu 2015
Mesajlar
36
Puanları
8
Konum
Bornova / İzmir
Hocam bugün işten eve allahtan erken geldim.Hemen bilgisayarın başına geçtim.Windows'u kurduğum harici bellek ile onarım seçeneklerini uyguladım.Malesef bir halta yaramadı.

İnternetten biraz araştırma yaptım.Bilgisayarın kapatma komutunu iptal eden shutdown -a komutunu keşvettim.Normalde bilgisayarım normal modda iken açıldığı anda kapanıyordu.Bende biraz kenidimi hazırladım.Normal bir şekilde bilgisayarı açtım.Hemen shutdown -a komutun uygulamak için Çalıştır (Windows Tuşu + R) sistem uygulamasını açtım.Ard arda oraya shutdown -a komtunu gönderdim.Sanki biraz zaman kazandım gibi hissettim.Hemen bilgisayarımdaki Görev Zamanlayıcısını açtım.Zamananan tüm görevleri devre dışı bıraktım.Tabi bu esnada da shutdown -a komutunu sürekli abanarak Çalıştır sistem uygulamasıyla bypass ediyorum.En sonunda tüm zamanlanmış görevleri devredışı bıraktım ve hayatımın şoku ile karşılaştım.Bilgisayarım kapanmıyordu...

Bunun sevinciyle söylemesi ayıptır bir keyif sigarası içerek,Zamanlanan görevleri incelemeye başladım.İsmi değişik bir görev buldum.İncelemeye başladım.Birde ne göreyim adam bilgisayara açıldığı an shutdown -s -t 0 komutunu göreve entegre etmiş.Yani olay şu.Bilgisayar her açıldığında bu görev hemen aktif olup shutdown -s -t 0 komutunu algılayarak bilgisayarı hemen kapatıyor.Bu görevi hemen sildim.Şuan her şey normal.

Şimdi bu durumla karşılaşacak olan arkadaşlara bu bahsettiğim shutdown -a komutu ile engel olmak mümkün.Ama baya hızlı davranmanız gerekmektedir.

Bana yardımcı olmaya çalışan ve yardımcı olan tüm herkeze teşekkürlerimi sunuyorum.Özellikle @kilicbaligi ve @Princeps e ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Ha bu arada Kaspersky Rescue Disk sayesinde bilgisayarım tertemiz oldu.

Not: Şuan kapanan bilgisayarım tam takır çalışıyor.Hiç bir problem yok...Bilgisayarımdaki virüs Görev Zamanlayıcısına bir görev ekleyerek bilgisayarımın sürekli açıldığı anda kapanmasına sebep olduğunu kendimce tespit ettim.

Hepinize teşekkürler...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Harika, beklemedeyiz.
:)
 
Son düzenleme:

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Katılım
3 Şub 2018
Mesajlar
3,758
Puanları
113
Bilgisayarın kapatma komutunu iptal eden shutdown -a komutunu keşvettim.
Birde ne göreyim adam bilgisayara açıldığı an shutdown -s -t 0
Zaman aşımı süresi 0 (sıfır) ayarlanmasına rağmen; cmd ekranına girip sistem kapatma işlemini iptal etmen takdire değer bir durum. :)
Muhtemelen başlangıçta çalışan bir uygulama veyahut geç başlatılan bir Windows sistem dosyası, sana zaman kazandırmış olmalı.

Not: Şuan kapanan bilgisayarım tam takır çalışıyor.Hiç bir problem yok.
Ha bu arada Kaspersky Rescue Disk sayesinde bilgisayarım tertemiz oldu.
Malwarebytes ve Kaspersky oldukça etkili yazılımlardır.
O zaman, geçmiş olsun diyelim. Bir sorun çıkarsa, konunuzu açarsınız. Hem, bu konu başında yazılımların lisans bilgilerinizi de kaydetmiştiniz, bu açıdan daha rahat olacağınızı düşünüyorum.

Şunu önerebilirim:
Kullanmadığınız yazılımlar varsa sisteminizden kaldırın ve yasal olmayan yazılımlara hiç bulaşmayın. İyi forumlar. :)
 

deadlift-cat

Asistan
Yasaklı
Katılım
18 Eyl 2018
Mesajlar
447
Puanları
28
yıl olmuş 2019 kaç ay kaldı ki... hala winzort 7 kullanmak...
 

Umut YAZGAN

Turn and look around
Yönetici
Moderatör
Katılım
9 Mar 2016
Mesajlar
1,932
Puanları
113
Konum
İstanbul / Beyoğlu
Konunun çözüme ulaşmasına gerçekten sevindim, biz taskeng.exe'e odaklanmıştık ama asıl sorun görev zamanlayıcısında habersizce ayarlanan bir görevmiş. Rescue kullanmamız ise öncesinde belirttiğiniz crack,warez ve benzerlerini sistemden uzaklaştırmamıza yaradı. Yani açıkçası; biz bir konu üzerine odaklanmıştık ama bundan ziyade farklı problemler de vardı bilgisayarınızda. Rescue enfekte temizlemekte kullanılan bir yazılım olduğu için ise görev zamanlayıcısına müdahale etmemesi gayet normal zira yazılımın işi bu değil zaten. İyi akşamlar dilerim, iyi forumlar.
 
Üst
stat counter