Windows 10'un etkinleştirme sunucuları, PC'lerin etkin durumlarını kaybetmelerine neden olan sorunlardan şikayet ediyor

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
sssss.jpg

Microsoft etkinleştirme sunucuları ile devam eden bir sorun nedeniyle Windows 10 Pro lisansları devre dışı bırakılıyor.

Microsoft'un etkinleştirme sunucuları devam eden bir sorunla mücadele ettiğinden, bu sabah Windows 10 PC'lerine giden birçok kullanıcı devre dışı bırakılmış bir makine ile karşılanıyor. Reddit'teki kullanıcılar, Pro lisansları artık çalışmadığı için Windows 10 Home'u yüklemelerini istediklerini fark ettiler.

Microsoft Yanıtları'na göre Microsoft desteği, bunun aktivasyon sunucularının neden olduğu bir sorun olduğunu ve sorunun yakında çözüleceğini söylüyor. Etkilenen kullanıcılar, eski Windows 7 ve Windows 8.1 ürün anahtarlarını kullanarak yeni sürüme geçirenler olarak görünüyor. Windows 10 Pro ile birlikte gönderilen aygıtların şu anda etkilenmediği görülüyor.

Göründüğü gibi Microsoft, kullanıcıları Windows 10 Pro'dan Windows 10 Home'a düşürmeye zorlamamaktadır. Hata, Windows 10'un Windows 10 Pro'nun yanlış SKU'yu yüklediğini düşünmesine neden oluyor ve kullanıcının sorunu düzeltmek yerine Windows 10 Home'u yüklemesini istiyor. Tamamen saçmalık gibi görünüyor.

Microsoft desteği, sorunun önümüzdeki birkaç gün içinde çözüleceğini söylüyor, bu yüzden PC'ler normal etkin duruma geri dönmeden çok uzun olmamalı.

:: Windows 10 Pro kullanıcılarımız arasında böyle bir sorun ile karşılaşan var mı?

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
boşuna 4. millenium faciası demedik... kolayca göçmek 10nun fıtratında var... :p:D;)

thunderalps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncellemelere bakayım derken az önce aynı sorunun bende de olduğunu fark ettim.
Windows 7 Pro dan Windows 10 Pro ya geçmiştim. 2,5 senedir sorunsuz kullanıyordum, umarım düzelir.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Ha ha aha.
Ta ilk ücretsiz yükseltmede belliydi böyle bir Tuzak olacağı. Windows 7 ile kafam rahat.
4. MİLENYUM FACİASI RIP.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Böyle bir sorun ile karşılaşmadım çünkü Windows 10'u kullanmayı bıraktım :) ancak bu durumu teyit eden yorumlar var yabancı forum ve sitelerde.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Benim n11 lisansını da iptal etmezler umarım..:D

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Şu an benim bilgisayara da etkinleştir yazısı geldi.Yalnız ben kıraklı w7 den lisans almıştım 30 tl ye verdikleri zaman, acaba ondan mı?..Sorun değil bunu da kıraklarız yemişim lisansını..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Güncellemediğim için henüz öyle bir sorunla karşılaşmadım. :)

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ayarlardan güncellemeleri denetle dedim, biraz düşündü taşındı tamam güncelsiniz dedi yazı da kayboldu, bilgisayar özelliklerinde de etkinleştirildi yazısı geri geldi çok şükür..Durduk yere sevindim.Durduk yere 1899 Tl ödemekten kurtuldum :) Fiyata bak çay demle..
zjvr5D.jpg

Son düzenleyen moderatör:

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
4. millenium faciası diyenler hep haklı çıkıyor dimi... :D;)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Microsoft, sorunu etkinleştirme sunucuları ile çözdüğünü ve sorunla karşılaşan herkesin 24 saat içinde otomatik olarak çözüleceğini görüyor.
Alternatif olarak, sorunu Başlat menüsüne giderek ve Ayarlar> Güncelle ve güvenlik> Etkinleştir'i seçerek el ile çözebilirsiniz. Buradan, sorunları normale döndürmesi gereken Aktivasyon Sorun Gidericisi'ni çalıştırmak için Sorun Giderme'yi tıklayabilirsiniz.

Microsoft'un etkinleştirme sunucuları devam eden bir sorunla mücadele ettiğinden, bu hafta Windows 10 PC'lerine giden birçok kullanıcı devre dışı bırakılmış bir makine ile karşılanıyor. Reddit'teki kullanıcılar, etkilenenlerin, Pro lisansları artık çalışmadığı için Windows 10 Home'u yüklemelerini istediklerini fark ettiler.

Microsoft Yanıtları'na göre Microsoft desteği, bunun aktivasyon sunucularının neden olduğu bir sorun olduğunu ve sorunun yakında çözüleceğini söylüyor. Etkilenen kullanıcılar, eski Windows 7 ve Windows 8.1 ürün anahtarlarını kullanarak yeni sürüme geçirenler olarak görünüyor. Windows 10 Pro ile birlikte gönderilen aygıtların şu anda etkilenmediği görülüyor.

Göründüğü gibi Microsoft, kullanıcıları Windows 10 Pro'dan Windows 10 Home'a düşürmeye zorlamamaktadır. Hata, Windows 10'un Windows 10 Pro'nun yanlış SKU'yu yüklediğini düşünmesine neden oluyor ve kullanıcının sorunu düzeltmek yerine Windows 10 Home'u yüklemesini istiyor. Bunu yapmanıza gerek yok.

Son mesajlar