Windows 10'da kitlenen cihazımın Linux'ta kitlenmeme sebebi sizce ne olabilir?

Bu konuyu okuyanlar

Yıkılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Samsun rv511 laptop kullanıcısıyım samsung resmi açıklamasında windows 10 kurmayın demesine rağmen sorun çıkaran broadcom wi-fi kartını realtek wi-fi kartla değiştim sonuçta windows 10 kuruldu fakat bluetooth driver sorunu ve cihazın kitlenme sorunu nedeni ile forumdan bir kullanıcı önerisi üzerine ubuntu kurdum windows 10 da kitlenen cihaz şuan kitlenmiyor sebebi ne ola bilir bilgisi olan yardım ede bilirse çok sevinirim.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Microsoft her çıkardığı minör ve major güncelleme ile Windows 10'un içine çok güzel etmiş durumda. Ben geleceğini karanlık görmeye başladım windows'un. Ubuntu mis gibi işletim sistemidir. Community sayesinde en kısa sürede güncellemeler alır ve işletim sistemi donanımları gayet güzel kullanır.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Merhaba,
İki ayrı işletim sistemini konuşuyoruz. Windows ta hata veren bir donanım desteğinin, Linux sistemlerde normal çalışması, ya da tam tersi durum sözkonusu olabilir. Gayet normal bir durumdur. Ubuntu gibi bir dağıtımdan da kararlılık, tam destek ve sonuç beklenebilir.

Yıkılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Microsoft her çıkardığı minör ve major güncelleme ile Windows 10'un içine çok güzel etmiş durumda. Ben geleceğini karanlık görmeye başladım windows'un. Ubuntu mis gibi işletim sistemidir. Community sayesinde en kısa sürede güncellemeler alır ve işletim sistemi donanımları gayet güzel kullanır.

Linux a her zaman bir sempatim vardı fakat donanımsal bir sıkıntı olsa linuxta da cihazın kitlenmesi gerekirdi diye düşünüyorum windows 10 bluetooth driver sürekli kendini güncellemeye çalışıyor du bir türlü yükleyerek aktif olmamıştı ubuntu da ise bluetooth sürekli kapalı olarak gözüküyor ve açıp kullanamadım win7 kullanırken çalışıyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba,
İki ayrı işletim sistemini konuşuyoruz. Windows ta hata veren bir donanım desteğinin, Linux sistemlerde normal çalışması, ya da tam tersi durum sözkonusu olabilir. Gayet normal bir durumdur. Ubuntu gibi bir dağıtımdan da kararlılık, tam destek ve sonuç beklenebilir.

Ubuntu da .exe uzantılı paket yükleyicileri çalıştırıp yüklemem ve kullanmam mümkün ola bilir. Her zaman linux a sempatim oldu fakat türlü yazılımlar gereği hep microsoft a dönmek zorunda kaldım.