Windows 10'a Geçiş Ekran Kartı Hatası

Bu konuyu okuyanlar

demo6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar herkese iyi günler.
Dün bilgisayarımı windows 10'a yükseltme yaptım.Herşey sıkıntısız çalışıyor.Ekran kartı dışında.
Aygıt yöneticisine geldiğimde görüntü bağdaştırıcıları diye bir seçenek yok.Dxdiag'tan baktığımda ise ekran kartı bölümünde 'Microsoft Basic Display Driver' yazıyor.
Ekran kartının windows 10 uyumlu driverini indirdim kurdum fakat ne aygıt yöneticisinde nede dxdiagta gözüktü.İşin ilginç tarafı görmemesine rağmen şuan monitör ekran kartına bağlı şekilde çalışıyor.
Hatama yardımcı olacak birisi varsa memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

Resimdede görüldüğü üzere ; Ekli dosyayı görüntüle 15258

Ekran kartı modelim : Ati readeon hd 5450

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Temiz kurulum yapıp birde o şekilde deneyin genelde yükseltme sonrası sıkıntı çıkabiliyor

demo6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz kurulumu nasıl gerçekleştireceğim ? İnternette .iso dosyasını bulamadım

Edit : Şuanda buldum.Fakat şöyle bir sorunum var.Bilgisayarımda tek hard disk takılı ve harddiski ikiye böldüm.C ve D diye.Format atarken C ve D yerine sadece C mi gözükür ve yahut ikiside gözükür ama c ye format atarsam d dekilerde silinir mi ? Karışık oldu farkındayım ama anlayacağınızdan şüphem yok

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
C ye yükleme yaparsanız D bölümüne bir şey olmaz..

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
ek olarak ikiye böldüyseniz ki genelde her bilgisayarda böyledir, C ve D ayrı gözükür..

demo6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ediyorum.Ben windows 10'dan vazgeçtim şuan.Bilgisayarımın özellikleri 3 gb ddr 2 ram intel pentium dual e 2180 2ghz işlemci mevcut.Windows 10 u destekledi bilgisayarım.Şimdi tekrar düşüş yapacağım.Win 7 mi önerirsiniz 8 mi ?