Windows %100 disk kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar merhaba sistemim

Ryzen 1200
GTX 1050Ti
8Gb ram
WD 1TB HDD

PC Yİ subat ayında topladım vatanda
Ve son 2.3 hadtadır %100 disk sorunu var pc kasıyor ne yapsam etsem duzelmedi win 10 home var herkes ssd almak zotunda kaldim ssd alinca duzeldi dediği için bugün vatana gidip samsung 860evo sata 250gb ssd aldim
Ve ordaki çalisana ssd yi bu sorun için alicagimi soyledm oda bana
Pc kasiyorsa %100 disk kullaniosa hdd bozuk olabilir dedi ama dedim bozuk olsa 6 ay once aldim pc ye ilk taktiğimda bozuk olurdu dedim onlarda belli olmaz dedi bi getir ariza tespiti yapalim test edelim dedi garantisi var ama sizce götürsemmi simdi götürsem icini falan açarlar diye korkuyorum bu arada ssd yi yinede aldim birazdan takacagım

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Tam yine aynı konu mu açıldı diye yazacakken konu biraz farklıymış. :)
ama sizce götürsemmi simdi götürsem icini falan açarlar diye korkuyorum
Diski teste tabii tutarlar muhtemelen ama neden çekiniyorsun ki?
bu arada ssd yi yinede aldim birazdan takacagım
Hayırlısı olsun, umarım disk kullanımı sorunun ortadan kalkar.

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Tam yine aynı konu mu açıldı diye yazacakken konu biraz farklıymış. :)

Diski teste tabii tutarlar muhtemelen ama neden çekiniyorsun ki?

Hayırlısı olsun, umarım disk kullanımı sorunun ortadan kalkar.
İnşallah teşekürler simdi taktim format aticam sad takinca duzelir ama hdd bozuktur belki ondan %100 yaziodur getir dediler hdd yi baska pc ye takip test programiyla yapiliyorsa eger sorun yok ama ben ya hdd yi içini acarlarsa diye korkuyorum biliyorsunuz pc nin en hassas parcasi hdd nin bozuk olup olmadigini nasil anliyolarki içini acipmi yoksa programlami

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
İnşallah teşekürler simdi taktim format aticam sad takinca duzelir ama hdd bozuktur belki ondan %100 yaziodur getir dediler hdd yi baska pc ye takip test programiyla yapiliyorsa eger sorun yok ama ben ya hdd yi içini acarlarsa diye korkuyorum biliyorsunuz pc nin en hassas parcasi hdd nin bozuk olup olmadigini nasil anliyolarki içini acipmi yoksa programlami
Process nasıl işliyor bilmiyorum ama muhtemelen ilk olarak bir yazılım ile test ederler; istersen daha doğru ve sağlıklı yanıtı Diğer Bileşenler kategorisine açarak sorabilirsin.

thecreator

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
win10 home bende de şu sorun vardı. işlemlerden dikkat ettim sadece update arka planda çalışırken bu sorun oluyor. Windowsu elle tamamen güncelleştirdiğinde sorun kalmıyor ama ben de yakında bir ssd alacam. Fakat pc 5-6 aylık garantiden çıkar diyorlar o yüzden kurcalamadım.

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
win10 home bende de şu sorun vardı. işlemlerden dikkat ettim sadece update arka planda çalışırken bu sorun oluyor. Windowsu elle tamamen güncelleştirdiğinde sorun kalmıyor ama ben de yakında bir ssd alacam. Fakat pc 5-6 aylık garantiden çıkar diyorlar o yüzden kurcalamadım.
Anladim simdide ekran karti yüklenmiyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Anladim simdide ekran karti yüklenmiyor
Nvidia programi devam edemiyor yazıyor

Son düzenleme:

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Pc ye yeni format attıysan akabinde windows güncellemelerini falan yapman lazım, büyük ihtimal o yüzden program uyarı veriyordur güncelleme işlemleri bittikten sonra tekrar denersen bir sorun olmaz zannımca

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Pc ye yeni format attıysan akabinde windows güncellemelerini falan yapman lazım, büyük ihtimal o yüzden program uyarı veriyordur güncelleme işlemleri bittikten sonra tekrar denersen bir sorun olmaz zannımca
Tamam düzelttim teşekkür yinede

Anladım lattopmu

Son düzenleme:

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
win10 klasik problemidir :) . Diskte arıza olduğunda %100 çalışıyor. Diski değiştirince düzeliyor. Malesef donanım arızası diyebiliriz.

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Son düzenleme:

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Evet memnunum pc baya hızlandı ?

Hdd mi bozuk ozaman anlamadım
Aynen dostum , hdd de problem var. Sıfır laptoplarda bile bu şekilde çok karşılaştık. Hemen diski değiştiriyorlar.

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Aynen dostum , hdd de problem var. Sıfır laptoplarda bile bu şekilde çok karşılaştık. Hemen diski değiştiriyorlar.
Disk yönetiminde sağlam yazıyor ve kuzeniminde oyle di win 7 yapti duzeldi hdd nasil bozuk olabilir anlamadım hdd bozuk olsa pc mavi ekran verir veya içine resim muzik vs kopyalanırken hata verir ssdye Windows u kurdum hdd yi D bölümü yaptim şuan içinde video resim vs var kopyalanırken hata vermedi kafam kariştı simdi

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Disk yönetiminde sağlam yazıyor ve kuzeniminde oyle di win 7 yapti duzeldi hdd nasil bozuk olabilir anlamadım hdd bozuk olsa pc mavi ekran verir veya içine resim muzik vs kopyalanırken hata verir ssdye Windows u kurdum hdd yi D bölümü yaptim şuan içinde video resim vs var kopyalanırken hata vermedi kafam kariştı simdi
win10 haricinde hata almazsın.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
HDD'nin bozukluğuyla alakası yok. Windows 10 ne zaman bir HDD tanımlasa SSD kullan diye disk kullanımını yüksek gösterir. O kadar zaman geçti hiçbir geliştirici umursamadı bile. :)

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
HDD'nin bozukluğuyla alakası yok. Windows 10 ne zaman bir HDD tanımlasa SSD kullan diye disk kullanımını yüksek gösterir. O kadar zaman geçti hiçbir geliştirici umursamadı bile. :)
Aynen öyle hdd bozuk olsa hiç calismaz mavi ekran verir veya muzik vs kopyalarken hata verir