Windows 10 Yüksek Bellek Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Not : Sorun CPU veya DISK kullanimi degil. BELLEK
Merhabalar
Sorunum Yuksek bellek kullanimi.Internette benzer konular her yerde var hatta bu forumda da var. Lakin ya ramler dusuk ya programlar acik yada crackli uygulamalardan kaynakli sorunlar. Pc de ki butun programlar kapatildiginda alinan ekrak goruntusu asagida var. Butun forumlari arastirdim. Butun videolari izleddim. Cozemedim. CPU ve disk i dusurdum ama ram bir turlu dusmuyor.

* Format cozum degil -Format attiktan 2-3 hafta sonra yine bu sekle geri donuyor.

* Hizmetlerden faydasiz olanlarin hepsini devredisi biraktim. Hatta faydasi varsa bile devre disi biraktim. Yok lazim olanlari 'elle' olarak isaretledim ve manuel olarak calistiriyorum gerektiginde. ( windows search dahil )

* regedit te "ndu" yok. deger degistirmek yerine komple silmistim vakti zamaninda.

* Crackli bir program kullanmiyorum.

* Malwarebytes ile trojen vs varmi diye tarattim. temiz.

* Baslangicta antivirus harici birsey calismiyor

* Ramlerde mi sorun var diye dusunup - windows bellek tanilama - ile tarattim bir sorun cikmadi.

Baska denedigim bir suru yol var lakin bunlar en basta soylenenler. He bu sorunu yassayan arkadaslar var ise yukaridaki islemlerin cogu ise yariyormus baska forumlarda sitelerde denilene gore. Daha once bu sorunu yasadigimda - windows bellek tanilama - ile taratmak benim sorunumu cozmustu. Tavsiye ederim.

Simdi bana yardimci olabilecek arkadas var mi ? yoksa direk laptopu degistir sende kurtul bizde kurtulalim mi diyorsunuz ?

Ekli dosyalar

• Gorev Yoneticisi.jpg
    Gorev Yoneticisi.jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 352

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
Aynı sorun bende de oluyordu bakım programı vs kullanın.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;
Windows 10'u nereden indirdiniz?
Windows 10'un tam olarak hangi sürümünü kullanıyorsunuz? (win+R çalıştır'ı açın winver yazıp Enter'layın.)
* Format cozum degil -Format attiktan 2-3 hafta sonra yine bu sekle geri donuyor.
Formatta (Windows yükle ekranında) tüm sürücüleri silerek mi işlem yaptınız?

Sürücüleri nasıl güncellediniz?

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba;
Windows 10'u nereden indirdiniz?
Windows 10'un tam olarak hangi sürümünü kullanıyorsunuz? (win+R çalıştır'ı açın winver yazıp Enter'layın.)

Formatta (Windows yükle ekranında) tüm sürücüleri silerek mi işlem yaptınız?

Sürücüleri nasıl güncellediniz?
Evet tum suruculeri siliyorum artik. D dahil. harici bellek kullaniyorum D yerine. Suruculeri kendi sitesinden indiriyorum.

Aynı sorun bende de oluyordu bakım programı vs kullanın.
Bakim programi hangisini onerirsiniz ?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Evet tum suruculeri siliyorum artik. D dahil. harici bellek kullaniyorum D yerine. Suruculeri kendi sitesinden indiriyorum.
Windows 10'u nereden indirdiğiniz ve sistem sürüm bilgisi?
Format attiktan 2-3 hafta sonra yine bu sekle geri donuyor.
Sonradan kurduğunuz program ya da oyunlar veya sistem güncelleştirmeleri ile alakalı olabilir. Hizmetlerin başlangıç türlerine tek tek bakmak gerekiyor.
RAM tek slot mu yoksa 4+4 mü? Bellek kullanımı ekranı sanki sistem 4GB RAM altında çalışıyor gibi.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Windows 10'u nereden indirdiğiniz ve sistem sürüm bilgisi?

Sonradan kurduğunuz program ya da oyunlar veya sistem güncelleştirmeleri ile alakalı olabilir. Hizmetlerin başlangıç türlerine tek tek bakmak gerekiyor.
RAM tek slot mu yoksa 4+4 mü? Bellek kullanımı ekranı sanki sistem 4GB RAM altında çalışıyor gibi.

Windowsun kendi sitesinden indirdim windowsu. Ram 4+4. Birinde hata olsa tarama yaptigimda hatayi gostermez mi ?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hizmetleri tekrardan gözden geçirdiniz?
Windowsun kendi sitesinden indirdim windowsu. Ram 4+4. Birinde hata olsa tarama yaptigimda hatayi gostermez mi ?
Biraz zaman ayırıp memtest86+ gibi üçüncü parti bir program ile RAM'leri "tek tek" test etmeni öneririm. Microsoft'un windows bellek tanılama aracına kıyasla daha güçlü ve daha çok test algoritmasına sahip.