Windows 10 Upgrade

Bu konuyu okuyanlar

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar dün laptopuma win 10 pro yukledim orginal olarak sonra kendisi build güncelleştirmesi yaptı bayağı büyük bir güncelleme kendine reset atip o guncellemeyi sisteme kurdu açılışında yükseltme ekranı seklinde guncelledi sistem açıldıktan sonra c ye Windows.old şeklinde klasör oluşturmuş ama ben win 10 dum zaten niye böyle bir klasör oluşturmuş olabilir bilginiz varmı ?

turansonkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Windows 7,8 veya 8.1'den Windows 10'a yükseltme işlemi yaptıysanız bu dosyalar tekrar geçiş yapmış olduğunuz işletim sistemine geri dönmek için yerel diskinizde 1 ay boyunca muhafaza edilir ve 1 ayın sonunda otomatik olarak silinir diye biliyorum.

İyi çalışmalar.

H.U.M.M.E.R

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Güncellemeden sonra bilgisayarda sıkıntı yaparsa güncelleme öncesine dönebilmen için oluşturuluyor...

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

Windows 7,8 veya 8.1'den Windows 10'a yükseltme işlemi yaptıysanız bu dosyalar tekrar geçiş yapmış olduğunuz işletim sistemine geri dönmek için yerel diskinizde 1 ay boyunca muhafaza edilir ve 1 ayın sonunda otomatik olarak silinir diye biliyorum.

İyi çalışmalar.
Tesekkurler ama yükseltme yapmadım zaten win 10 idi build yukseltmesinden sonra böyle oldu

H.U.M.M.E.R

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Win 10 du zaten yükseltme falan yapmadım kndi güncellemesi sonrasında oldu yani normal bisey bu oylemi
Evet normal bir şey. Build güncelleme öncesindeki ayarları vs. yedekliyor. Bu sayede bilgisayarında kasma vs. oluşursa güncellemeden önceki ayarlarına dönebilirsin.