Windows 10 Recovery Hatası

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Yiğitares

Üyecik
Bilgisayarı gece açtım sonra oyun indiriyordum sabah bı kalktığımda pcde renoot and devices .... birşeyler yazıyordu ne yapmam lazim(laptopda jarz ve USB takiliydi)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dün gece acmistim PC yi oyun indirip yaticaktim oyun inerken yattım sabah kalktığımda ekranda reboot and devices gibi birşeyler yazıyordu ne yapmam lazım(PC de jarz ve USB takiliydi)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Bilgisayarı gece açtım sonra oyun indiriyordum sabah bı kalktığımda pcde renoot and devices .... birşeyler yazıyordu ne yapmam lazim(laptopda şarj ve USB takiliydi)

Dün gece acmistim PC yi oyun indirip yaticaktim oyun inerken yattım sabah kalktığımda ekranda reboot and devices gibi birşeyler yazıyordu ne yapmam lazım(PC de şarj ve USB takiliydi)
Siyah ekranda No Bootable Devices mı yazıyordu?
USB'yi bilgisayardan çıkar.
Format için USB'yi birinci sıraya almıştın, sonra tekrar HDD'yi ilk sıraya aldın mı? BIOS arayüzünden sıralamayı eski haline getirip Save and exit yap, bilgisayarı baştan başlat.

Son düzenleme:

Yiğitares

Üyecik
Ekranda reboot and select proper boot device felan yazıyor sizin dediğinizi yapincada PC yi kapatıp açtığımda bios ekranı geliyor karsima

Yiğitares

Üyecik
Bende bir tane yazıyor oda Windows boot manager diye ama bir yarım saat önce Toshiba felsnds yazıyordu

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Zaten rufus ile yazmıştım
Bios ayarlarinda boot a gelip USB yi 1 .sıraya çekiyorum sonra F10 yapıp çıkıp...
Yukarıda yaptığın işlemi ilk haline getirir misin? HDD tekrar birinci sırada olsun.

Aşağıdaki yazdığın yer, otomatikman karşılaştığın ekran, Bios ayarları ekranı değil.
Bende bir tane yazıyor oda Windows boot manager diye ama bir yarım saat önce Toshiba felsnds yazıyordu

Son düzenleme:

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Usb takılı değil? Bilgisayarı baştan başlatınca şimdi n'oldu?

Yiğitares

Üyecik
USB yi takip 1. Sıraya aldım F10 enter yapıp açılınca PC siyah ekran oldu

Heh şimdi bir yer geliyor

Dünkü ekran geldi Windows kurulumu diye

Yiğitares

Üyecik
Benim HDD hangisi oluyor Windows Boot Manager (PO: TOSHIBA MQ01ABF050)
PO: TOSHIBA MQ01ABF050

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
MQ01ABF050 evet budur. USB'yi seçip sıralamada aşağı doğru alsan da olur yeter ki usb ilk sırada olmasın.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
BIOS ayarları boot sekmesi ekran görüntüsü paylaşır mısın?

Ve ayrıca yukarıdaki hatanın ekranını?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
BIOS'da başka bir ayarı değiştirdin mi bilmiyorum, varsayılan ayarlarına geri yükleme yapmayı deneyebilirsin.

Genelde > BIOS > Exit sekmesinde olur
"Setup Defaults", "Restore Factory Defaults" veya "Reset All Settings" gibi bir seçenek olması lazım, ona tıkla save and exit yapıp bilgisayarı baştan başlat.

Emin değilsen, yine bir ekran görüntüsü paylaşabilirsin.

Yiğitares

Üyecik
Olmuyor sürekli bios ekranı çıkıyor dün açılan şey bugün neden sorun çıkarır ki?

stat counter