Windows 10 Pro'dan Windows 10 Home'a Geçmek İstiyorum Dosyalarım Gidermi?

Bu konuyu okuyanlar

Hüme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarcım bana Windows 10 Pro kurup vermiş. Benim bişey olmaz herhalde demem sonucu yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Windows lisansın sonlanmak üze olduğunu söylüyor ve benim Windows 10 Home'a özel kasaya entegre bir oem keyim aktif Windows'un verdiği araçla bir usb oluşturup kurarsam. Bana hangi Windowsu kurmak istersin gibi bir seçenek sunuyormu ve eğer oluyorsa kurduğumda dosyaların saklanıp saklanmayacağını ayarlayabiliyormuyum
Ben programlarımın ve dosyalarımın gitmesinden yana değilim

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
usb oluşturup kurarsam. Bana hangi Windowsu kurmak istersin gibi bir seçenek sunuyormu
Windows sürüm seçim ekranı gelmez, Windows 10 Home sürümü otomatikman kurulur.
kurduğumda dosyaların saklanıp saklanmayacağını ayarlayabiliyormuyum
Ayarlar >Güncelleştirme ve Güvenlik >Kurtarma >Gelişmiş başlangıç seçeneklerinden Bilgisayarınızı sıfırlama (Dosyalarımı koru) seçeneğine erişerek Windows 10’u yeniden yükleyebilirsiniz ancak Windows 10 Pro sürümü kurulur.

Sabit diskte bir D bölümü oluşturarak dosyalarınızı bu bölümleme taşıyabilirsiniz. Sonra da D sürücüsüne hiç dokunmamak şartıyla diğer tüm bölümleri silerek Windows 10 temiz kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Windows sürüm seçim ekranı gelmez, Windows 10 Home sürümü otomatikman kurulur.

Sabit diskte bir D bölümü oluşturarak dosyalarınızı bu bölümleme taşıyabilirsiniz. Sonra da D sürücüsüne hiç dokunmamak şartıyla diğer tüm bölümleri silerek Windows 10 temiz kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.
Tam ben söyliyecektim hocam

Hüme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler hocam

Hüme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Ben Windows'un yerini değiştirme şansım varmı

Hüme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeri Ayrıştırıp Windowsu Oraya Kurarsam Bir Sorun Çıkarmı?

Son düzenleme:

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@NimeHD
1- Kaybetmek istemediğin dosya vs. ne varsa harici bir diske veya flash belleğe yedekle.
2- Windows 10 Home kurulumunu başlatıp tüm diski biçimlendir ve Windows kurulumunu bitir.
Hepsi bu.

Ben programlarımın ve dosyalarımın gitmesinden yana değilim
Bu isteğin ihtimal dışı, çünkü aynı dizine veya sürücüye yüklenen Windows ne var ne yoksa üzerine yazıp kaybeder.

Sonuç:
Yedekleme yaptıktan sonra sıfır kurulum ;)

Hüme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 10 home kurulum doyasını nereden temin edebilirim? (kendim oluşturunca pro olarak ayarlanıyor
)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
windows 10 home kurulum doyasını nereden temin edebilirim? (kendim oluşturunca pro olarak ayarlanıyor
)

Hüme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burdan indirip usb oluşturunca Windows 10 Pro Olarak Oluşuyor

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
burdan indirip usb oluşturunca Windows 10 Pro Olarak Oluşuyor
Windows 10 Pro olarak oluşuyor derken tam olarak hangi işlemi yapıyorsunuz?

Windows 10 için önyükleme medyasını oluşturacaksınız; BIOS ayarlarından önyükleme önceliğini USB'ye vereceksiniz; bilgisayarı baştan başlatacaksınız ve Windows yükle ekranında iken (sabit diskte eğer D bölümü oluşturduysanız bu bölüm haricindeki) tüm sürücüleri sileceksiniz ve ekrandaki yükleme yönergelerini takip ederek Windows kurulumunu tamamlayacaksınız.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Sonra rar ı klasör e çıkar. İçinden ISO çıkacak
Bunu indir. Rufus İndir | Saglamindir Bunu kur ISO yu bu uygulamayla en az 4Gb lik bir USB ye çıkar. Bios tan Flash ı bul seç sonra kur

gokh4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Lenovolarda usb den kurarken home,pro yükleme seçenekleri gelmiyor. DVD ye yazıp deneyiniz.

macindows

Asistan
Reaksiyon puanı
59
o kadar uğraşmaya değmez internetten 10-15 tl ye yeni bir win 10 pro lisansı alacan çak gitsin ! kimsenin aklına gelmedimi yahu