Windows 10 Pro Disk Hatası ve Yeniden Kurulum Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımda Windows 10 Pro (TR) işletim sistemi vardı. Fakat dün bir sorunla karşılaştım. Bilgisayarı kapattım fakat tam olarak kapanmadan şarj makinasını çektim(Bu arada batarya arızalı.). Ve direkt olarak bilgisayar kapandı. Sonrasında yeniden açtım ve karşıma Windows logosu ve bir yazı geldi: "Disk hataları onarılıyor. Tamamlanması bir saatten fazla sürebilir. Ve ardından 6-7 saat bekledim. Hala açılmayınca format atmayı denedim. Ama kurulum önceki kuruluma göre(İkisi de temiz kurulum, HDD'yi vs. sıfırladım.) aşırı derecede yavaştı. Kurulumun "Güncellemeler Yükleniyor" aşamasına geldiğimde ise bir hata kodu verdi. Hata mesajını tam hatırlamıyorum fakat hata kodu 0x80FE0000'dı. Yardım ederseniz çok memnun olurum. Teşekkürler ve iyi forumlar.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Şuan bilgisayarı kullanabiliyormusunuz yoksa sürekli hata mı veriyor?

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Yanlız şu an kullanabileceğim herhangi başka bir bilgisayar yok :/

TheCassiel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Win10 u Microsoft un kendi sitesinden indirdiğim araç ile usb ye yazdırdım ve kuruluma geçtim ancak arkadaşın bahsettiği hatayı aldım. Bilgisayarı kapatıp aynı usb yi USB3.0 girişine taktım ve disk bölümlerini silip tekrar böldükten sonra tekrar kurulumu başlattım, yüklendi W10 1909.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
bu gibi durumlarda ben mümkünse makinedeki hdd yi söküp eski athlon anakartımda xp ile başlatıp tüm bölümleri siliyorum.
tabii önce win 7 cd si ile kendi makinelerinde silmeye uğraşıyorum. onun silemediğini xp her türlü siliyor.
bölümleri tamamen sildikten sonra da makineyi yeniden formatlamak kalıyor sadece.