Windows 10 oturum açma şifresi ve güvenli mod ile komut sistemine girememe,?

Bu konuyu okuyanlar

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Merhaba

Arkadaşımın bilgisayarında (internete bağlı değil) şifre girdiğimizde çevrimdışı olduğunuzdann oturum açılamıyor vb. buna benzer bir uyarı veriyordu. (uyarıyı yanlış hatırlıyor olabilirim..)

Bilgisayarı güvenli mod-komut satırı ile açmak istediğimde [email protected] hesabının şifresini istiyordu.

Bu işi format dışında çözmenin bir yolu var mı? Gerçi arkadaş işi acil olduğu için format attı ama ben merak ettim bu iş format dışında nasıl halledilir.

İnternetin olmadığını varsayarsak.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
İnternet olamadan olacağını sanmam. Çünkü Windows'a girerken Microsoft hesabını doğrulaman gerek. :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sorunu tam olarak anlayamamış olsam da sisteme virüs bulaşmış olabileceğini düşünüyorum.
Komut istemine yani cmd'ye girmek için şifre girmenize gerek yoktur.
Ama Windows mağazasındaki Windows uygulamalarını kullanabilmek için Microsoft hesabıyla giriş yapmak gerekir.

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Sorunu tam olarak anlayamamış olsam da sisteme virüs bulaşmış olabileceğini düşünüyorum.
Komut istemine yani cmd'ye girmek için şifre girmenize gerek yoktur.
Ama Windows mağazasındaki Windows uygulamalarını kullanabilmek için Microsoft hesabıyla giriş yapmak gerekir.

Selamlar, virüs ile alakalı bir konu değil. komut istemi ile güvenli moda girmek istediğimde de şifre istiyor ve bu şifre kullanıcının gmail şifresi