Windows 10 otomatik güncelleme kapatma

Bu konuyu okuyanlar

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Başlat tuşu + R
Kod:
regedit
Şimdi
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows
bölümüne gelin. Sağ tıklayıp Yeni > Anahtar'ı seçin. Anahtarın ismi büyük, küçük harfleri aynen olacak şekilde, WindowsUpdate olacak.
registry-create-windowsupdate-key.jpg

Şimdi oluşturduğunuz anahtara sağ tıklayın ve Yeni > Anahtar deyin. Bu yeni anahtarın ismi AU olacak.
registry-au-key-windows10.jpg

Şimdi AU'ya sağ tıklayın ve DWORD (32-bit) Değer'i seçin. Bu yeni anatharın ismi AUOptions olacak.
dword-auoptions-windows10.jpg

AUOption'a çift tıklayın.
Eğer değeri...
2 yaparsanız, indirme yapmak ve kurulum için sor.
3 yaparsanız, otomatik indir ama kurulum için sor.
4 yaparsanız, otomatik indir ve kurulumu planla (Belli saatler arası)
5 yaparsanız, kullanıcının herşeyi kendisinin manuel olarak yapmasına izin ver.

anlamına geliyor. Bu konuya bakıyorsanız muhtemelen 2 yada 5'i isteyeceksiniz. 5 herşeyi sizin manuel yapmanızı gerektiriyor ama 2 bir güncelleme olduğunda size bilgilendirme veriyor ama kurmak sizin kontrolünüzde.

Bu ayarlardan sonra yeni güncellemeler otomatik olarak inmeyecek.
Ayarlar > Güvenlik ve Güncelleştirme > Windows Update'den indirmeniz ve yüklemeniz gerekecek. Güncellemeyi tamamlamak için yeniden başlatmanız gerekecek.

Umarım faydalı bir konu olmuştur. İyi günler :)
--- Gönderi Güncellendi ---
GÜNCELLEME !
@Halktan Biri arkadaşımız sağolsun bunu otomatikleştiren reg dosyalarını paylaştı. Buraya üşengeçler için dipnot geçeyim dedim :D
İndirme linki: Windows 10 Otomatik Güncelleme Ayarları-Registry.7z
Dosyayı indirdikten sonra dosyayı bir konuma örneğin masaüstüne çıkartın.

1) Windows 10'da otomatik güncelleştirmeleri etkinleştirmek için "Otomatik_Güncelleştirmeleri_Etkinleştir_Windows10.reg" isimli dosyaya çift tıklayın ve ekranda çıkan uyarı mesajı penceresinden Evet'i seçin.

2) Windows 10'da yeni güncelleme varsa bildirmesi ve güncelleme yapıp yapmamanın size kalması için "Yapılacak_Güncelleme_Varsa_Bildir_Windows10.reg" isimli dosyaya çift tıklayın ve ekranda çıkan uyarı mesajı penceresinden Evet'i seçin.

3) Windows 10'da güncelleştirmeleri ve güncelleştirme bildirimlerini devre dışı bırakmak için "Asla_Bildirme_Ve_Otomatik_Güncelleştirmeyi_Kapat_Windows10.reg" isimli dosyaya çift tıklayın ve ekranda çıkan uyarı mesajı penceresinden Evet'i seçin.

Son düzenleme:

tuxuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Başlat tuşu + R
Kod:
regedit
Şimdi

bölümüne gelin. Sağ tıklayıp Yeni > Anahtar'ı seçin. Anahtarın ismi büyük, küçük harfleri aynen olacak şekilde, WindowsUpdate olacak.
Ekli dosyayı görüntüle 27710
Şimdi oluşturduğunuz anahtara sağ tıklayın ve Yeni > Anahtar deyin. Bu yeni anahtarın ismi AU olacak.
Ekli dosyayı görüntüle 27709
Şimdi AU'ya sağ tıklayın ve DWORD (32-bit) Değer'i seçin. Bu yeni anatharın ismi AUOptions olacak.
Ekli dosyayı görüntüle 27713
Eğer değeri...

anlamına geliyor. Bu konuya bakıyorsanız muhtemelen 2 yada 5'i isteyeceksiniz. 5 herşeyi sizin manuel yapmanızı gerektiriyor ama 2 bir güncelleme olduğunda size bilgilendirme veriyor ama kurmak sizin kontrolünüzde.

Ayarlar > Güvenlik ve Güncelleştirme > Windows Update'den indirmeniz ve yüklemeniz gerekecek. Güncellemeyi tamamlamak için yeniden başlatmanız gerekecek.

@dark.sdn
Vay be. Hem Linux kullanıp hem de Windows kullanıcılarına yardım eden adam gibi adam. :D
Ben yapamam mesela bunu. Kolay ve daha performanslı olduğu için Linux kullanıyorum ben. :) Windows çok karışık geliyor.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Vay be. Hem Linux kullanıp hem de Windows kullanıcılarına yardım eden adam gibi adam. :D
Ben yapamam mesela bunu. Kolay ve daha performanslı olduğu için Linux kullanıyorum ben. :) Windows çok karışık geliyor.
Ben GNU/Linux'un günlük kullanımda daha iyi olduğunu düşünüyorum ama şu var ki hala toplumumuzun çok büyük bir kısmı zorunluluktan yada cesaretsizlikten GNU/Linux'a geçemiyor. Bir zorluğu yok ama bu durumda forumun %90'ını görmezden gelmem ne kadar etik olur ? :) Ya dediğim sistemi kullan, yoksa sana yardım yok dersem ne kadar mantıklı ? :D Üstelik GNU/Linux'a geçmeye zorlamamalıyız insanları, onlara yardım etmeliyiz ama geçmek bırakın onların seçimi olsun :)

tuxuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Ben GNU/Linux'un günlük kullanımda daha iyi olduğunu düşünüyorum ama şu var ki hala toplumumuzun çok büyük bir kısmı zorunluluktan yada cesaretsizlikten GNU/Linux'a geçemiyor. Bir zorluğu yok ama bu durumda forumun %90'ını görmezden gelmem ne kadar etik olur ? :) Ya dediğim sistemi kullan, yoksa sana yardım yok dersem ne kadar mantıklı ? :D Üstelik GNU/Linux'a geçmeye zorlamamalıyız insanları, onlara yardım etmeliyiz ama geçmek bırakın onların seçimi olsun :)
Tabii canım görmezden gelinmez ama dediğim gibi ben istesem de bu tarz konularda çok yardımcı olamam. Sizin hem Linux kullanıp hem de Windows kullanıcılarının sorunlarına yardımcı olabilmeniz beni biraz şaşırttı o yüzden. :)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Tabii canım görmezden gelinmez ama dediğim gibi ben istesem de bu tarz konularda çok yardımcı olamam. Sizin hem Linux kullanıp hem de Windows kullanıcılarının sorunlarına yardımcı olabilmeniz beni biraz şaşırttı o yüzden. :)
Ben sadece doğru iş için doğru aleti kullanmayı seven biriyim ve GNU/Linux bana Windows 10'dan daha iyi verim verdi. Üretkenliğimi W10 çok düşürüyor bu bir gerçek. Microsoft düşmanı yada Windows'tan nefret eden biri değilim. Onun da kendi kullanım alanı var :)

tuxuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Ben sadece doğru iş için doğru aleti kullanmayı seven biriyim ve GNU/Linux bana Windows 10'dan daha iyi verim verdi. Üretkenliğimi W10 çok düşürüyor bu bir gerçek. Microsoft düşmanı yada Windows'tan nefret eden biri değilim. Onun da kendi kullanım alanı var :)
Doğru, o yüzden bir markaya, şirkete körü körüne bağlanıp sadece onların ürünlerini kullanıp tavsiye etmek saçma. Her ürünün daha iyi yapabileceği işler mevcut.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Doğru, o yüzden bir markaya, şirkete körü körüne bağlanıp sadece onların ürünlerini kullanıp tavsiye etmek saçma. Her ürünün daha iyi yapabileceği işler mevcut.
Keşke bunu IOS/Android yarışı yapanlara da anlatsan :rolleyes:

Reaksiyon puanı
16,118
sende mi? brütüs hiç güncelleme kapanır mı? çok yanlış...

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
sende mi? brütüs hiç güncelleme kapanır mı? çok yanlış...

Güncellemeden sonra oyunlarda FPS düşüşü varsa kapatılması çok normal.

Her güncelleme iyi olacak diye bir şey de yok, bazı güncellemer oyunlarda o kadar çok takılmalara sebep oluyor ki artık güncellemerden nefret etmeye başladım.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Eyvallah , normal bir üyenin ricasını dikkate alıp bu konuyu açtığın için tekrar çok sağol.
Ben de ANORMAL BiR ÜYE değilim :D Biri sorar, biri cevaplar. Bilgi alışverişi yaparız. Bizim bilmediklerimizi sizden öğreniriz. Forum böyle işler :)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Güncellemeleri yapın en azından ayda 1 kere. Bu sisteminizin güvenli kalmasını sağlar. Sisteminizi kullanmadığınız zamanlar güncellemeyi elle başlatın, o bir yandan kurulsun. Dürüst olalım, bilgisayarınız açıkken her saniyesinde başında olmuyorsunuz :)

alperen_tıp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlat tuşu + R
Kod:
regedit
Şimdi

Ekli dosyayı görüntüle 27710
Ekli dosyayı görüntüle 27709
Ekli dosyayı görüntüle 27713
Eğer değeri...

@dark.sdn

Arkadaşlar Windows 10 1607 09 Toplu Güncelleştirmesi sorunu yaşıyorum.Hani Windows 10'un güncelleme almasını kapatırsam ne olur sorun olur mu ?

Şimdiden teşekkürler...
12.png
13.png

Şimdi yine %95'de takıldı :fearscream:

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@eronis Hazır registry dosyalarını paylaşayım.
İndirme linki: Windows 10 Otomatik Güncelleme Ayarları-Registry.7z
Dosyayı indirdikten sonra dosyayı bir konuma örneğin masaüstüne çıkartın.

1) Windows 10'da otomatik güncelleştirmeleri etkinleştirmek için "Otomatik_Güncelleştirmeleri_Etkinleştir_Windows10.reg" isimli dosyaya çift tıklayın ve ekranda çıkan uyarı mesajı penceresinden Evet'i seçin.

2) Windows 10'da yeni güncelleme varsa bildirmesi ve güncelleme yapıp yapmamanın size kalması için "Yapılacak_Güncelleme_Varsa_Bildir_Windows10.reg" isimli dosyaya çift tıklayın ve ekranda çıkan uyarı mesajı penceresinden Evet'i seçin.

3) Windows 10'da güncelleştirmeleri ve güncelleştirme bildirimlerini devre dışı bırakmak için "Asla_Bildirme_Ve_Otomatik_Güncelleştirmeyi_Kapat_Windows10.reg" isimli dosyaya çift tıklayın ve ekranda çıkan uyarı mesajı penceresinden Evet'i seçin.​