Windows 10 iptal ettirmek(sorunlu)

Bu konuyu okuyanlar

papertowns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar, windows 10 kullanıyorum ama cok sorun cıkardıgını farkettim C ye kaydettiğim uygulamalarda yaptıgım isleri C ye kaydedemiyorum sonra dosyaları açarken uyuşmazlık yaşıyorum hatalar veriyor. Gördüğünüz gibi daha yer var ama kabul edilmiyor. autocad 3dsmax gibi uygulamalarımı C ye kaydederek indirmiştim ama orada yaptıgım dosyaları c ye kaydedemedim hiçbir zaman. sorun nedir bilmiyorum bir türlü çözemedim. acaba windows10 u kaldırıp daha düşük bir sürümünü indirsem olabilir mi? kaldırdıgım takdirde her sey silinir mi ?dosyalarıma ya da bilgisayara bir zarar gelir mi? bilgisayar konusunda pek bilgim yok bu yüzden yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Ekli dosyalar

• xVKPNxML.jpg
    xVKPNxML.jpg
    30.2 KB · Görüntüleme: 491

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,914
Merhaba.
Uyarı alıyorsanız fotoğrafını görmek daha iyi olurdu. Muhtemelen yetki hatası alıyorsunuz. Mevcut kullanıcınız yönetici olarak gösterilmiyor olabilir. Buda dosya taşımalarda problem çıkarır.
Diğer bir sebep ise imajınız bozulmuş olabilir.

İlk olarak size şu çözümü önereceğim sonuca göre bakarız
Komut istemini yönetici olarak başlatın
Klavyenizde Windows logosunun bulunduğu tuş ile X tuşuna aynı anda basınız.
Yada başlata CMD yazıp üzerine sağ tıklayarak açılan menüden yönetici olarak başlatı tıklayın ve gelen soruyu onaylayın.
daha sonra şu kodları yazın

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Boşluklara dikkat edin. Kodun aşağıdaki yazılım örneği mevcut.
Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

dism-windows-10-checkhealth.jpg

papertowns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet yetki hatası aldığım oluyordu(ilk resimde gösterdim) ,bazen de yeni kaydedilmek üzere olan bir dosyaya isim vermek istediğimde "Belirtilen Dosya Bulunamıyor" hatası veriyordu. google dan bir resim indirip C ye kaydetmeye calısırken görmüştüm bu uyarıları. benden "resimler" e kaydetmemi istiyor bu yüzden.
dediğiniz şeyi yaptıktan sonra:
az önce autocad ile denedim ve kaydetme sorunu yaşamadım.
ancak ilk resimde gördüğünüz gibi uyarıyı aldım bir resmi indirirken.

zBrush'da anlamadığım bir uyarı devam ediyor ard arda bir çok uyarı veriyor, yaklasık 7 tane(diğer iki resimde içlerinden ikisini gösterdim). uyarıları kapattıktan sonra uygulama açılıyor istediğim şeyi de kaydediyorum ancak uygulama başlarken resimdeki gibi uyarılar geliyor.

Ekli dosyalar

• IPEuF338.jpg
    IPEuF338.jpg
    86.8 KB · Görüntüleme: 423
  • j0778oH_.jpg
    j0778oH_.jpg
    98.4 KB · Görüntüleme: 547
  • xNd-LFWm.jpg
    xNd-LFWm.jpg
    106.1 KB · Görüntüleme: 446

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,914
Yetki hatasının bir çok çözümü var. Ama kesin bir çözüm bilmiyorum.
Resmi destek olarak şu siteye bakabilirsiniz. Eğer sizin için uygunsa bu yolu deneyebilirsiniz.
Bu konuma kaydetme izniniz yok. İzin almak için yöneticiye başvurun. Sorunu
Ben yerinizde olsaydım dosyaları yedekledikten(USB Flash aygıtına) sonra format atardım.
Format atma kararı alırsanız recovery yani harddiskinizde, bilgisayarınızı satın aldığınızda kurulmuş olan windows 10 sistemini değil, Microsoftun resmi web sitesinden indirebileceğiniz Windows 10 imajı ile atarsanız bu hatanın tekrarlama olasılığı düşer.
Format atma konusunda bilginiz yoksa ilgili konuyu bulup size yazarım. Yada direkt buradan yardımcı olabilirim.
Kolay gelsin.

Reaksiyon puanı
16,118
10'u silmeden sürüm düşüremezsin cpu 6.nesilden yeni ise 7 kuramazsın.