Bu konuyu okuyanlar

SleuthWolf

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar öncelikle Selamun Aleyküm. Ben bilgisayarımı yeni aldım, aldıktan sonra bir sorun yoktu, sonradan internet yavaşlamaya, web siteleri açılmamaya başladı. Bilgisayar açılınca internet hem bilgisayarda hem de diğer telefon, tablet gibi cihazlarda yavaşlıyor. Ne zaman ki bilgisayar kapanıyor, internet normale dönüyor. Bilgisayar açılınca modem üzerinde ethernet ve internet ışıkları sürekli yanıp sönüyor. Acaba sorun modem ya da kablolar da mı diye eski PC'de denedim fakat normal. Windows Update kapa falan da yapmaya çalıştım, oldu mu tam bilmiyorum, sitelerden baka baka yapmaya çalışmama rağmen bazı sitelerde bir şey yazıyor, o benim PC'de yok. Birçok şey denedim ama olmadı. Yardım ederseniz sevinirim. Driver booster indirdim, o bir etki mi yaptı acaba. Norton Antivirüs ve Defender bilgisayarın başında vardı. Ne yapmalıyım? Eğer sorun çok uzarsa Windows 8 ya da 7'ye geçiş yapacağım. Bir de sitelere falan girince "Bu siteye ulaşılamıyor!" diyor Chrome'da. İnternet hep var gözüküyor. İnternet şirketi sorun olmadığını söylüyor.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Windows update tan kaynaklandığını pek düşünmüyorum. Çünkü W10 her gün güncellenmiyor büyük güncellemeler arada sırada geliyor.
Bilgisayarı açtığında o anda arka planda hangi uygulamalar çalışıyorsa onlara bi bakmak lazım. Görev yöneticisinden onları bi kontrol et.
Mesela onedrive var w10 da entegre durumda belki o sebep oluyor olabilir. Onu kapatmayı dene.
Sistem buluta yedekleme falan yapıyordur ayarlardan o özellikleri kontrol edip kapatmayı dene.
Bir de şuradaki bilgilere göz atarsan iyi olur.
Windows 10 Deneyimleriniz Sorunları Çözümleri Bilgiler ve Öneriler | Güncel Teknoloji
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir de şuradaki vereceğim bilgiyi uygula.

1. windows update ı aç.
2. Gelişmiş seçenekler

11800144_690645947732045_7324202519137663601_n.png

SleuthWolf

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi arkadaki programlar (onedrive vs.) yavaşlatıyormuş.