Windows 10 İçin En Sağlıklı Antivirüs Hangisi

Bu konuyu okuyanlar

Samizel Destan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Windows 10 Home kullanıyorum şirket bilgisayarında. Şu anda antivirüs olarak Eset'i kullanıyorum. Sizce Eset yeterlimidir veya hangi antivirüsü kullanmam gerekir?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Pek sevmiyorum ama Norton'u şiddetle tavsiye ediyorum.:)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Ben kaspersky öneririm ancak makineniz donanım olarak nasıldır ? Kaspersky yorabilir cihazı ama bence en iyisidir.

tarik1968

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bitdefender hakkında söylenenler doğru. Bitdefenderı tavsiye ederim. Ben de ESET'e güvenmeyenlerdenim ESET'in tek üstün olduğu nokta sistemi yormaması ancak koruma da çok önemli. Aşağıdaki linke bir gözat listede en başarılı olanlar "TOP PRODUCT" diye belirtilmiş.

AV-TEST – The Independent IT-Security Institute

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Windows Defender

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
Windows 10 hala sağlıklı değil ama ben kis kullanıyorum. Memnunum yıllardır kis alıyorum. Ama çok pahalı 40 TL civarlarinda tutsalar iyi olacak ama 3 yada 5 kullanıcılı almak daha ucuza geliyor fakat çevremde orijinal lisanslı antivirus kullanan yok.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Peki bu dediğiniz AV ler için lisanslı mı kullanım önermektesiniz? Veya bu lisanslı ürünler de alınabilir olan ve en azından 1 yıllık alındığında sistemi yormadan zero day de olsa yeni virüsleri tespit edebilen bir program var mıdır?

Mesela, KIS veya Norton bu konuda karşılaştırdığınızda hangisi ağır basar?

Samizel Destan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarım Windows 10 Home, Intel Pentium 3.20 GHz, 2 GB Ram, 64 Bit, Masaüstü Bilgisayarı

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bilgisayarı düzgün kullanıyorsanız abuk subuk içeriklere dalmıyorsanız herhangi bir antivirüs yeterli olacaktır

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Windows 10 Home kullanıyorum şirket bilgisayarında. Şu anda antivirüs olarak Eset'i kullanıyorum. Sizce Eset yeterlimidir veya hangi antivirüsü kullanmam gerekir?
Şirketteki bilgisayarı kullanıyorsunuz ve anti virüs programı yüklemek istiyorsunuz, şirkette System Administrator , Security Administrator , Database Administrator, Network Administrator gibi çalışanlar olması gerek, siz neden uğraşıyorsunuz ki ?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bende hiç sevmiyorum Norton u nedense. İnternette bazı yerlerde en iyisinin Bitdefender olduğunu yazmışlar doğrumudur acaba?
O da güzel ama ben Bitdefender'i İngilizce kullandım fakat Norton Tr olması yönünden güzel.:)

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Windows Update + Defender

Güvenlik duvarı da açık olacak.

Para vermeyin artık antiviruslere.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Windows Update + Defender

Güvenlik duvarı da açık olacak.

Para vermeyin artık antiviruslere.
Riskli dosya ve sitelerle uğraşmayanlar için gerçekten de -sistemden ayrı- antivirüs kullanmak gereksiz.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

Windows Defender kullanıyorum uzun süredir. Hiçbir sorun yok.

Saygılarımla

Samizel Destan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şirketteki bilgisayarı kullanıyorsunuz ve anti virüs programı yüklemek istiyorsunuz, şirkette System Administrator , Security Administrator , Database Administrator, Network Administrator gibi çalışanlar olması gerek, siz neden uğraşıyorsunuz ki ?
Şirket dediğim kurumsal bir işletme değil. Daha yeni açtık bir ocak işletiyoruz.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yıllardır orijinal Windows kullanıyorum. Şu an W10 kullanıyorum. Kendisine ait Windows Defender her şekilde iş görür. Bugüne kadar para verip te anti virüs programı almadım. Essential kullandım. Windows orijinal olduktan sonra kendi uygulaması fazlasıyla iş görüyor ve kasma da yapmıyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
şiddetle tavsiye ediyorum
Şiddetle değil de normal bir şekilde taviye edebilirdiniz :D . Bu arada siz hangi antivirüsü kullanıyorsunuz?
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben KeyScrambler gibi ufak ama etkili programlar kullanıyorum. Ayrıca şunu söyleyeyim bir antivirüste Real Time Protection ve HIPS özelliğinin olması çok önemlidir.

onurturan78

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayar ile 12 yaşımdan itibaren içli dışlıyım. O kadar çok antivirüs denedim ki Panda. kaspes. norton eset. adve. piyasadaki bir çok programı ve sürümü kullandım.
İnanın bir işe yarıyor mu ? hayır sadece ram ve işletim sistemini yormaktan ota b*ka engel koymaktan başka bir işe yaramaz.
Windows 10 Pro kullanmaktayım. Windows Defender + Full güncelleme + Güvenlik duvarı Aktif bir şekilde kullanıyorum. Ayda 1-2 kez HitmanPro çalıştırırım bilgisayarımda aktif kullanan bir insanım Flash disk ve çeşitli bilinmeyen kaynakta dosya indiririm virüs buldu mu direk siliyor. veya engelliyor.
demek istediğim Ram'a boşa yüklenmeyiniz....

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bitdefender'ın da türkçesi çıktı 2017 versiyonu türkçe bilgin olsun.
Teşekkür ederim bilgilendirme için.:)
Şiddetle değil de normal bir şekilde taviye edebilirdiniz :D . Bu arada siz hangi antivirüsü kullanıyorsunuz?
Ben KeyScrambler gibi ufak ama etkili programlar kullanıyorum. Ayrıca şunu söyleyeyim bir antivirüste Real Time Protection ve HIPS özelliğinin olması çok önemlidir.
Ben şuan Norton kullanıyorum bu Antivirüs'te gelen her şeye karşı çıkıyor.
Antivirüs'leri neden sevmem çünkü her çıkan Antivirüs'e karşı yeni bir virüs yazılımı yapıyorlar.:eek:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ben şuan Norton kullanıyorum bu Antivirüs'te gelen her şeye karşı çıkıyor.
Antivirüs'leri neden sevmem çünkü her çıkan Antivirüs'e karşı yeni bir virüs yazılımı yapıyorlar.:eek:
Aslında Emsisoft Anti Malware kullanıyordum bir ara. Ve Emsisoft Anti Malware'yi kullanırken beğenmiştim. HIPS özelliği de gerçekten etkiliydi.
Antivirüs kullanırken hangi antivirüsü de kullandığımıza dikkat etmeli, varsa internetten incelemesine bakılmalı bence. İncelemelerine bakmak için Youtube'de şöyle aratabilirsiniz:
Antivirüsün adı + review yani örneğin şu şekilde Youtube'de veya internette arama yapabilirsiniz:
BitDefender Review

Ben bir aralar bayağı çok antivirüs kullandım. Ama en sonunda antivirüse yardımcı diyebileceğimiz bazı güvenlik programlarını kullanmayı tercih ettim. Aslında antivirüs kullanabilirim, belki de bir kaç gün içerisinde yeni bir antivirüs kullanırım. İyi günler. :)

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Peki bu dediğiniz AV ler için lisanslı mı kullanım önermektesiniz? Veya bu lisanslı ürünler de alınabilir olan ve en azından 1 yıllık alındığında sistemi yormadan zero day de olsa yeni virüsleri tespit edebilen bir program var mıdır?

Mesela, KIS veya Norton bu konuda karşılaştırdığınızda hangisi ağır basar?
Norton Security sistemi yormaz hafiftir. Zero-day konusunda'da Norton Security daha başarılı diyebilirim. SONAR teknolojisi sayesinde;
SONAR Koruması
Ayrıca ağ koruması anlamında'da Norton Security en başarılısı, Symantec'in IPS imzaları üzerine tanımam. Firewall'u'da çok sağlam.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bol kazançlar dilerim.:)

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
csm_0117_Suiten_teilergebnisse_en_04a2476779.png