Windows 10 Hizmetlerime Virüs Bulaşmış

Bu konuyu okuyanlar

Mehmett068

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar sorunu oyun oynarken farkettim anlık takılmalar oluyordu. Sonra görev yöneticisine girdiğimde disk kullanımı bi windows hizmeti çok yüksek kullanıyordu. Onu kapattığımda başka bir windows hizmeti açılıyor disk kullanımı zorluyordu, kapatsam bile bir başka açılıp disk kullanımı mahvediyordu. Buda doğal olarak oynadığım oyunları etkiliyordu. Ve bu 1 hafta kadar oldu farketmemiştim. Dün hizmetlere girdim ve bişey farkettim, aynı hizmetten iki tane var ve yanında rakam yazıyordu. Bunları devre dışı bırakamıyorum çünkü çok yüksek ihtimalle virüs. Msconfig den devre dışı da bırakamıyorum sadece durdurabiliyorum oda bi başkası açılıyor yine. Malwarebytes ve Dr.web ile taradım ama o virüsü bulamadı. Ne yapmalıyım bu konuda ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aşağıda msconfig den bir görüntü var. Söylemeyi unuttum belki önemlidir "svchost.exe" üzerinden işlem yapıyor zıkkımlar.
yeterrr.png

KeremTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam bunlar virüs gibi durmuyor ama emin olmak istersen kaspersky free ile tam tarama yap (dediğim gibi %90 virüs değil)