Windows 10 Hatalı güncelleştirme var !

Bu konuyu okuyanlar

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba Arkadaşlar ,
uzun süredir kullanıyorum bilgisayarımı ama tahminimce güncelleştirmeden sonra oldu bu benim
bilgisayarımın bazı menü ve pencereleri siyah ve bozuk oldu aşağıda görsellerde gösteriyorum ,
Hangi güncelleştirmenin sebep olduğunu bilmiyorum .
69227

69228

69229

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Geçenlerde hatalı bi güncelleştirmeden söz ediliyo gibiydi sanki,yanlış hatırlamıyorsam. Bizim sitenin haberlerinde.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Selam,

Microsoft şirketinde geliştirici olarak yaklaşık 2 yılı aşkın süredir çalışıyorum. "Dsp" olarak güncelleme hatası almanız mümkün değil. Windows güncelleme mantığını Linux gibi paket üzerinden yapmaz. Mevcut bulgu + veri kaydı = sonuc girintisi üzerinden aksiyon alır. C- Dynamic mantığı.. Bu demek oluyor ki hatalı veriyi EPK güncellemesinden sonra sağlam verinin üzerine yazmıyor. Zaten Değişmesi beklenen veri değişmediğinde, bilgisayarınız microsoft'a bir log gönderir. Firma bunun üzerinden 10/15 gün içerisinde debug'lı yeni güncelleştirmesini yayınlar.

Özetle: Sistemsel bir hata olup C-D devre dışı kaldıysa bile, 15 gün içerisinde yeni güncelleştirme yayınlanacaktır.

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
anlam veremedim bende , ve şöyle bir şey daha var Chrome yada Edge farketmiyor , sayfalarda gezerken birden ekran siyah oluyor komple gidiyor geliyor ,? bu ekran kararma olayı tüm ekran ve pencerelerde yok , masa üstüne sağ tıkladığımda menülere gelince siyah oluyor ,mesela başlat menüsünde ki tik işaretleri veya pencereler siyah olmuyor . ve bu siyah parazitler olurken aşırı derece çok kasıyor Bilgisayar Mouseyi hareket ettiremiyorum , Ki bilgisayarım Game Pc - Skylake Pc :( nasıl kurtulucam bundan
69231

69232

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Ezbere konuşmak doğru olmaz. Çok fazla sebebi olabilir. Sorun donanımsal değilse temiz kurulum (format) en basit çözüm olarak kabul edilebilir :)

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Bilgisayarına o kadar çok şey yüklemişsinki,muhakkak onlardan biri buna sebep oluyor.Eset online scanner ve malwarebytes ile tarat.Hiçbir şey çıkmazsa temiz bir format at.Kolay gelsin.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Sanırım ekran kartınla ilgili bir problemin var. Sürücüleri günellemeni öneririm.
Böylece düzelecektir.

Son mesajlar