Windows 10 guncelleme

Bu konuyu okuyanlar

Metehan61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sa beyler benim laptop çökmüşdü,pc yi servise verdim servise verirken windows 10 yukluydu,pc yi teslim aldım ama pc ye win 8.1 yuklemisler. Bunu tekrar windows 10 a guncelleyebilirmiyim?

developerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Yapabilirsin. İlk önce bilgisayarının ayarlar kısmına girip güncellemeleri yükle. Sonra zaten Windows 10 uyarısı gelir.

Metehan61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güncelleştirmeleri yükledim ama herhangi bi uyarı fln gelmedi.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

güncellemeleri yaptıktan hemen sonra işletim sistemi sürüm yükseltme kurulumu hemen gelmeyebilir. Bende bir gün bekledikten sonra gelmişti. Ancak Notebook kullanıcısıysanız mutlaka bilgisayarınızın üretici firma web sitesinden istediğiniz sürüme yükseltilip yükseltilemeyeceği veya internet üzerinden ilgili bilgisayar modelinin istenilen sürüme yükselttikten sonra sorun çıkarıp çıkarmadığını araştırın lütfen. Daha geçtiğimiz ay güzel bir bilgisayar markasının ve modelinin sadece sürüm yükseltmekten dolayı verdiği hatanın sonucu bilgisayarı ya çöpe ya da nerdeyse ederi kadar servis parası vermek zorunda kalan bir arkadaşım vardı..

Saygılarımla

Metehan61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

güncellemeleri yaptıktan hemen sonra işletim sistemi sürüm yükseltme kurulumu hemen gelmeyebilir. Bende bir gün bekledikten sonra gelmişti. Ancak Notebook kullanıcısıysanız mutlaka bilgisayarınızın üretici firma web sitesinden istediğiniz sürüme yükseltilip yükseltilemeyeceği veya internet üzerinden ilgili bilgisayar modelinin istenilen sürüme yükselttikten sonra sorun çıkarıp çıkarmadığını araştırın lütfen. Daha geçtiğimiz ay güzel bir bilgisayar markasının ve modelinin sadece sürüm yükseltmekten dolayı verdiği hatanın sonucu bilgisayarı ya çöpe ya da nerdeyse ederi kadar servis parası vermek zorunda kalan bir arkadaşım vardı..

Saygılarımla
Bilgisayarı aldığımda 8.1 vardı sonra win 10 cıkınca ona güncellemişdim sonra pcyi format için servise verdim bilgisayara tekrar win 8.1 yükleyip bana geri verdiler. (Notebook)
--- Gönderi Güncellendi ---
burdan yüklersem örjinalmi olur win10? orjinal olursa parayla satılan şeyi burdan nasıl ücretsiz indircez bi sorun olurmu bunu yükleyince?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Windows 10 indir kendin kur. Önceki sürüm neydiyse aynısını kurarsan lisansın aktifleşir.

Metehan61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
burdan yüklersem örjinalmi olur win10? orjinal olursa parayla satılan şeyi burdan nasıl ücretsiz indircez bi sorun olurmu bun
Windows 10 indir kendin kur. Önceki sürüm neydiyse aynısını kurarsan lisansın aktifleşir.
önceki sürüm derken? win10 mu? eyer oysa tekrar kuramam çünki win 10 a yükseltirken sağ altta gelen bildirimle güncellemişdim şimdi öyle bi bildirim gelmiyor serviste büyükihtimmalle temiz win8.1 kurulumu yaptılar. yani nedemek istediğini pek anlamadım

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

ben sizin yerinizde olsaydım ilk başta otomatik update'i açar ve bilgisayarımı 8.1 de bırakırdım. Ayrıca kendinizde update yapabilirsiniz ki sık sık deneyin.
Eğer birkaç gün içerisinde, en fazla bir hafta içerisinde gelmiyorsa o zaman bakarız.

Ayrıca verdiğiniz link'ten indireceğiniz Win 10'u kuramazsınız. Bunun nedeni daha ilk satırda aşağıdaki yazı bulunmaktadır.

To get started, you will first need to have a license to install Windows 10.

Yani; "Başlangıçta, Windows 10 yüklemek için lisansına sahip olmanız gerekmektedir" deniyor. Bu da sizde yok. Dolayısıyla kuramazsınız. Satın alırsanız tamam ama 8.1 üzerine update'i beklemelisiniz.

Ayrıca update gelmiyorsa bunun nedenleri;

1) bilgisayarınızda sisteme bildirilmiş veya sistemin bulduğu fiziksel bir sorun olmamalıdır,
2) bilgisayarınızdaki bütün update/güncellemelerin hepsi yapılmış olmak zorundadır,
3) detaylı olarak Başlat=>Çalıştır'a eventvwr yazarak Enter'a basınız. Ardından soldaki menüden "Sistem" 'i seçerek sağdaki listeye bakınız. O listede hatalarınızı kontrol edip düzeltiniz.

bunlar tamam ise yine habeleşelim.

Saygılarımla

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Windows 10 kullandığında sürüm neydi? Home, Pro veya Single Language hangisi?

Bi kere güncelleme ile yükselttikten sonra bir daha güncelleme beklemene gerek yok, kendin direk Windows 10'u kurabilirsin çünkü anakartına kayıtlanmış olur Windows 10, sıfır kurulum yaptığında direk etkinleşir. Ancak serviste anakart değişmemişse.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Microsoft' un sitesin girip Windows 10 Yükseltme Yardımcısını bilgisayarınıza kurup oradan yükleyin. Yönergelerde yüklenip yüklenemeyeceği belirtiliyor.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Windows 10'un ücretsiz yükseltme kampanyası bitmedi mi ?

BuzzyGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Yükselterek işletim sistemi değiştirmeni tavsiye etmem. Temiz kurulum her zaman daha iyidir. Tabi temiz kurulumdan sonra programlarda veya sürücülerde sorun yaşayacağını düşünmüyorsan.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Bence kalsin windows 8.1 64 bit. En stabil sistem.

Metehan61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
updateler filan tam, bişey gelmedi kendim indirip kuruncada lisans sorunu olup olmayacağından şüpheliyim serviste büyük ihtimalle temiz sıfırdan kurulum yaptılar pc'ye galiba şuan en iyisi 8.1 de kalmak gibi gözüküyor hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Rica ederiz :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Windows 10 Hp laptobum var windows yuzunden bilgisayarim bozuldu. Ayarlardan fotmat attma islemini baslattim. Bilgisayar formati tamalayamiyordu surekli kendini yeniden baslatiyordu. Bu sorunu 1151 surumunde yasadim. Bu yuzden servise gitti. Serviste yapamamis yeni laptop gonderdiler. 1607 surum guncellemesinden sonra hoparlorde sikinti cikti. Czirtili cikariyordu sesi sanki patlakmis gibi. Shiftdelete forum daki kullanicilar sagolsun yardimci oldular o sorunu da halletim. Anlicagin Windows 10 bana gore sorunlu. O yuzden windows 8.1 de kal.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Biraz daha açıklar mısınız?Ücretsiz yükseltme daha bitmedi mi?
Biraz daha açıklar mısınız? Ücretsiz yükseltme daha bitmedi mi?
Microsoft sitesinden " Windows 10 Yükseltme Yardımcısı" nı indirin PC' ye kurun. Çalıştırdıktan sonra PC' nizin Windows 10' a yükseltilip yükseltilmeyeceğini size söylüyor. Bunun için Windows' un orijinal olması gerekiyor. Windows halen veriyor bu özellik sayesinde. Hatta şöyle örnek vereyim. Evimde bulunan diz üstü PC' ye kurmak istedim herşey tamam dı ama kızım istemediği için W10' u kurmadım. Win7 ile kullanıyor kızım.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Microsoft sitesinden " Windows 10 Yükseltme Yardımcısı" nı indirin PC' ye kurun. Çalıştırdıktan sonra PC' nizin Windows 10' a yükseltilip yükseltilmeyeceğini size söylüyor. Bunun için Windows' un orijinal olması gerekiyor. Windows halen veriyor bu özellik sayesinde. Hatta şöyle örnek vereyim. Evimde bulunan diz üstü PC' ye kurmak istedim herşey tamam dı ama kızım istemediği için W10' u kurmadım. Win7 ile kullanıyor kızım.
Bildiğim kadarıyla kod filan istiyor. Öyle mi ?

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Orijinal olması halinde istemiyor. İlla sistem yani Windows orijinal olacak.
Laptobumu aldığımda Windows 10 yüklüydü. Bilgisayarıma Windows 8.1 yüklemek istiyorum. Fakat elimde ürün anahtarı yok. Resmi sitede 8.1 yüklemeye başlamadan önce ürün anahtarına ihtiyacınız var diyor. Yükledikten sonra ürün anahtarı ister mi?

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (14)_LI.jpg
    Ekran Görüntüsü (14)_LI.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 231

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Laptobumu aldığımda Windows 10 yüklüydü. Bilgisayarıma Windows 8.1 yüklemek istiyorum. Fakat elimde ürün anahtarı yok. Resmi sitede 8.1 yüklemeye başlamadan önce ürün anahtarına ihtiyacınız var diyor. Yükledikten sonra ürün anahtarı ister mi?
Windows' un etkinleştirmek için ürün anahtarı şart. Zaten sisteminiz orijinal ise otomatik etkinleştirme yapılıyor. Bende öyle oldu. Ürün anahtarı bölümü laptopun alt tarafında project key şeklinde yazar.

Metehan61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
media creation tools ile windows 10 u yükledim. kullandığım win8.1 orjinal olduğu için sorunsuz yüklendi ve kendi etkinleşdi. hala üzretsiz yükseltiliyormuş demekki :D