Windows 10 görev yöneti̇ci̇si̇ yöneti̇ci̇ni̇z tarafindan devre dişi birakildi hatasi

Bu konuyu okuyanlar

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Windows 10 görev yöneti̇ci̇si̇ yöneti̇ci̇ni̇z tarafindan devre dişi birakildi hatasi var . Bazilari çaliştirdan gpedi̇t falan yaz tarzi şeyler dedi̇ler ama onlar da olmadi . Yardim ederseniz sevi̇ni̇ri̇m .

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Merhaba;

Virüs ile ilgili bir sorun mu yaşıyor sunuz? Çünkü durduk yere böylesi bir durum ortaya çıkmaz. Sisteminizde herhangi bir güvenlik yazılımı yüklü mü? Biraz detay verirseniz yardımcı olmak isteyenler sizi daha iyi ve doğru bir şekilde yönlendirebilirler.

Bilgisayarınızı ağ destekli güvenli modda başlatın ve şu konuda anlatıldığı şekilde sisteminizi taratınız.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Kullandığınız pc şirket ağında ise bu normal.

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
malvarebytes yükledim birkaç tane zararlı dosya buldu . şimdi restart atıcam bilgisayara bakalım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kullandığınız pc şirket ağında ise bu normal.
bu arada nerdeyse 2 yıldır aynı evdeyım aynı interneti kullanıyorum pc'de de hiçbir değişiklik yapmadım nerdeyse .

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Sonucu paylaşırsınız.
Emsisoft Emergency Kit yazılımı ile de tarama yapın. Programı şuradan indirip (yaklaşık 333 MB) çalıştırın, güncelleyin ve sistemi taratın.

Son düzenleyen moderatör:

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
hocam hiçbiri olmadı ya . emergency kiti de denedım bu arada :/

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Kesin sonuç için o zaman combofix yap üstüne hijackthis le bilmediğin uygulamalarıda kapat belki çözüm olur.

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
hocam combofix w10'da çalışmıyor diye biliyorum . diğer programı da denicem şimdi _

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
yanlış anlamadıysam 17 dolar civarı bişeyler ödememiz gerekiyor . ücretsiz bir çözüm arıyorum şu an :) cevabın için tşkrler

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Emsisoft Emergency Kit herhangi bir zararlı buldu mu? Malwarebytes ile tekrar bir tarama yaptınız mı? Program tespit ettiği zararlıları silebilmiş mi? Ne aşamadasın; son durum nedir? Sistem geri yükleme açık konumda mı şuan?

(DipNot: Combofix Windows 8.1 ve 10 sistemleri için uyumlu değil.)

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
2 programda da zarar buldu sildim bilgisayara restart attım hiçbirşey değişmedi . sistem geri yükleme ise kapalı

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Zararlı temizliği sırasında Sistem Geri Yükleme'nin kapalı konumda olması iyidir.

Registry kayıt defterini açabiliyor musun? Hiç kontrol ettin mi? Yada Web tarayıcıda açılan istenmeyen bir sayfa var mı vb kısaca görev yöneticisi dışında sisteminde fark ettiğin başka anormallikler var mı?

Sistemin pek temiz durmuyor. Nitekim tespit edilen zararlılar temizlenmiş ise, bu da bir ilerleme. Son olarak Windows registry/kayıt defterinde ve diğer bazı dizinlerde kötü amaçlı yazılımlar tarafından bırakılan izler var mı bakmaya çalışalım.

Windows 10 defender'ı ve varsa diğer güvenlik yazılımını kapalı konuma getirtip
HijackThis aracını indirin.
https://www.bleepingcomputer.com/download/hijackthis/
Programı çalıştır.
"Do not show this windows when I start HijackThis" kutucuğunu işaretle
"None of the above, just start the program" butonuna tıklayın.
Scan (tarama yapın)
Save log (tıklayın)

Hijackthis tarama sonucunda c:\HijackThis.txt salt metin belgesinden oluşan (.txt uzantılı) bir liste çıkartır. Bu listeyi
Dosya Yükle - Dosya Upload/ vb dosya barındıran bir siteye yükleyip paylaşır mısın.
Yukarıdaki anlatılar dışında program ile başka bir işlem lütfen yapmayın.