Windows 10 Geç Açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar Merhaba,

Bilgisayarımı Windows 8.1 (single language)'den Windows 10 (single language)'a yükselttim. Ardından temiz kurulum yaptım. Ancak bilgisayarımı açtığımda başlatılıyor kısmından sonra siyah ekran çıkıyor ve uzun bir süre bekletiyor anlamsızca. Ardından parola kısmı geliyor. Bu şekilde siyah ekranda beklemesinin sebebi ne olabilir? Ne yapmalıyım? Windows 8.1'de böyle bir sorun yoktu.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
yükseltmeyi legal şekilde mi uyguladın?

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Güç ayarlarından hızlı başlatmayı kapatıp birde o şekilde dene

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
yükseltmeyi legal şekilde mi uyguladın?
Evet

Güç ayarlarından hızlı başlatmayı kapatıp birde o şekilde dene
Yaptım ama bu seferde o uzun süre bekleten siyah ekranın hemen ardından 2. defa başlatılıyor çıktı 1-2 sn sürdükten sonra parola kısmı açıldı.

Deneyebileceğim başka bir çözüm var mı? 8.1'i tekrar kuracağım yoksa. :/

Son düzenleyen moderatör:

ByDost

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bilmiyorum bilgisayarcı kurmuştu. Ürün anahtarı etkinleştirildi yazıyordu.
Bilgisayarcı kurduysa Korsandır o. Sana tavsiye Yükseltme yapmak yerine Windows 10'u sıfırdan kurabilirsin. Yapman gereken tek şey Windows 10 için Medya Tools'u indirip çalıştırmak.

Microsoft'un Windows 10 indir sayfasına girerek "Aracı şimdi indirin" düğmesine tıklamak ben senin direk bağlantı adresi verdim. Windows 10 kurulumunda serialin yoksa (ki yok büyük bir ihtimal) kurulum esnasında Serialim yok seçeneğini kullanarak kurulumuna devam etmen.

Kısa sürede orjinal ürün alman dileğiyle :)

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Bilgisayarcı kurduysa Korsandır o. Sana tavsiye Yükseltme yapmak yerine Windows 10'u sıfırdan kurabilirsin. Yapman gereken tek şey Windows 10 için Medya Tools'u indirip çalıştırmak.

Microsoft'un Windows 10 indir sayfasına girerek "Aracı şimdi indirin" düğmesine tıklamak ben senin direk bağlantı adresi verdim. Windows 10 kurulumunda serialin yoksa (ki yok büyük bir ihtimal) kurulum esnasında Serialim yok seçeneğini kullanarak kurulumuna devam etmen.

Kısa sürede orjinal ürün alman dileğiyle :)
Zaten o şekilde yaptım. Önce yükselttim sonra iso dosyasını belirttiğiniz yerden indirip tekrar kurdum.

ByDost

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Laptop mu kullanıyorsun? Yoksa Masa üstü mü? Bana laptopsa; Marka ve Model, Masa üstü bilgisayarı ise; Ekran kartı ve anakartın marka ve modelini söyler misin?

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Laptop mu kullanıyorsun? Yoksa Masa üstü mü? Bana laptopsa; Marka ve Model, Masa üstü bilgisayarı ise; Ekran kartı ve anakartın marka ve modelini söyler misin?
Laptop kullanııyorum. HP Pavilion dv6-6c03st Entertainment

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Senin bilgisayar Windows 8 x64 bit sürümüne kadar yazılım sürücüsünü güncellemiş. BKNZ
Windows 10 için yazılım sürücü desteği yok.
Anladım ama 8.1 de hiç sorun yoktu neyse arık 8.1'i tekrar kurayım. Yapacak bir şey yok. Teşekkürler ilgilendiğiniz için. :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Aynı sorun bende de var ve sanırım çözümü yok. Ben de HP pavilion dv6 6b06st kullanıyorum. Ancak daha eski HP laptopta böyle bir sorun olmaması beni deli ediyor.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Aynı sorun bende de var ve sanırım çözümü yok. Ben de HP pavilion dv6 6b06st kullanıyorum. Ancak daha eski HP laptopta böyle bir sorun olmaması beni deli ediyor.
Windows 10'u bu şekilde mi kullanıyorsunuz yoksa başka bir sürüme geçtiniz mi?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bu şekilde kullanıyorum. Win10 Pro yüklü. En iyisi bu bana göre. Win8.1'i hiç sevmemiştim, Win7 de oldukça hantaldı. Umarım HP uyumluluk sorunlarını giderir.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Bu şekilde kullanıyorum. Win10 Pro yüklü. En iyisi bu bana göre. Win8.1'i hiç sevmemiştim, Win7 de oldukça hantaldı. Umarım HP uyumluluk sorunlarını giderir.
HP'nin sitesinden ekran kartının sürücüsünü kurdum sorun düzeldi. Dene istersen sorunun çözülür belki. Ancak Win 10 için sürücüler yok Win 8 için yayınlanan sürücüyü kurdum işe yaradı. :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
HP'nin sitesinden ekran kartının sürücüsünü kurdum sorun düzeldi. Dene istersen sorunun çözülür belki. Ancak Win 10 için sürücüler yok Win 8 için yayınlanan sürücüyü kurdum işe yaradı. :)
Hepsini kurdum ama düzelmiyor. ATI'nin en güncel sürümünü de kurdum, olmadı.
Kurduğun sürücü ne zaman yayınlanmış? Yeni mi acaba?

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Hepsini kurdum ama düzelmiyor. ATI'nin en güncel sürümünü de kurdum, olmadı.
Kurduğun sürücü ne zaman yayınlanmış? Yeni mi acaba?
Sanmıyorum Windows 8 için yayınlanmış. Birde ATI değil benim ekran kartım AMD.

ByDost

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Windows 8.1 ve/ya 8 sürücüleri (x86-x64) zaten Windows 10 sürümlerine uygun. Linki o yüzden paylaşmıştım sizinle :)

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
yavaşlamak winzortun fıtratında var kaderden kaçamazsın... alışmaya bak...

ContentWriter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam Windows 10'a geçişte yükseltme yapmayı tavsiye etmiyorum; temiz kurulumla geçiş en sağlıklı çözüm olacaktır.
Tabii herkes bunu bilmeyebilir ama bilmenin çok şey katacağını düşünüyorum. Temiz kurulum en iyi performans için ilk adımdır :)
Şu konuya gözatın: Windows 10 Yavaş Açılıyor Nasıl Hızlandırılır?

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Hocam Windows 10'a geçişte yükseltme yapmayı tavsiye etmiyorum; temiz kurulumla geçiş en sağlıklı çözüm olacaktır.
Tabii herkes bunu bilmeyebilir ama bilmenin çok şey katacağını düşünüyorum. Temiz kurulum en iyi performans için ilk adımdır :)
Win8'deki sürümü kurdum bende ama bir türlü düzelmedi. Şu videodaki adımları yapınca düzeldi. Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=TnI5NL4csck

---- Mesajlar birleştirildi ----

Key istememesi için önce yükseltme daha sonradan temiz kurulum yaptım ama sorun kurulumla ilgili değil, sürücülerle ilgili. Neyse artık Linux kurdum bu tarz problemlerim yok artık :D

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Key istememesi için önce yükseltme daha sonradan temiz kurulum yaptım ama sorun kurulumla ilgili değil, sürücülerle ilgili. Neyse artık Linux kurdum bu tarz problemlerim yok artık :D
Doğru yol diye buna derim. :D