Windows 10 format sonrası Microsoft görüntü bağdaştırıcısı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

oyuncu 0100

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarıma format attıktan sonra 2 ekran kartın gözükmesi gerekirken tek ekran kartı gözüküyor o da microsoft görüntü bağdaştırıcısı. AMD adrenalin sürücüsünü kurmaya çalışınca siyah ekranda kalıyor. Aygıt yöneticisinde ki video yöneticisinden indirmeye çalışınca da gene siyah ekran da kalıyor sorun nedir birisi yardım edebilir mi?
Ekran Görüntüsü (1).png

kerem2018

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aynı işletim sistemini içeren iso dosyası ile mi kurulum yaptınız ? Otomatik güncellemeleri yaptınız mı ?

kerem2018

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Peki daha önce kullandığınız Windows hangisiydi ? onda böyle bir sorun var mıydı ? Bence farklı bir iso dosyası deneyin.

oyuncu 0100

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki daha önce kullandığınız Windows hangisiydi ? onda böyle bir sorun var mıydı ? Bence farklı bir iso dosyası deneyin.
windows 10 kullanıyordum gene onda boyle bır sorun yoktu farklı ıso da denedım sorun aynı

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Temiz format atınız sonrası daha kolay olur. Temiz format her işin başıdır windowsda.

Keyfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, elimde bir Casper marka H36 model eski bir dizüstü bilgisayar var. Ürün sahibi olmadığım için elimde driverları da yok ve benden bu bilgisayara Windows 10 kurmam istenildi. Kurdum masaüstü geldi ve görüntü bağdaştırıcılarından birisinde ünlem var diğeri ise temel bağdaştırıcı olarak güncelleme almadan bana bakıyor. Buraya kadar her şey normal. Ama birkaç dakika açık dururken üstelik internet bağlantısı da kapalıyken birden ekran kartı güncellemesi almış gibi olup ekran ilk seferde siyah ekran olmuyor fakat ne başlat menüsündekiler açılıyor ne de görev yöneticisi, denetim masası, bilgisayarım gibi birkaç pencere açılabiliyor sadece. Bu sorunu düzeltmek için iki gündür uğraşıyorum ve araştırıyorum. BİOS güncelleme, yok güvenli modda açıp güncelleme geri alma, yok cmd ye girip powershell kodları yazmak falan filan hepsi olumsuz sonuç verdi. Ve yeniden başlatınca da windows logosu sonrası komple siyah ekran oluyor ve sadece mause imleci görünüyor.
Ben bunu nasıl düzeltirim hiç bilmiyorum ve hiç umudum kalmadı.
Diyeceksiniz pc çok eski kaldır at başka al maalesef benim olmayan bir ürün ve baştan savmakta istemiyorum.
Win 7 kullan orijinal driverları yazılım eklentileri isimli bir klasör ile D'ye yedeklenmiştir diyeceksiniz, mal sahibi özellikle after effects 2019 için Windows 10 istiyor.
Rica etsem aklında başka bir çözüm olan varsa yardımcı olabilir mi?

Hesabımı onaylayan kişilere teşekkür ederim, iyi akşamlar dilerim.