Windows 10 Format Atmak

Bu konuyu okuyanlar

Ahahaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan Windows 10 kullanıyorum. Yeni SSD aldığım için format atacağım ve Windows'u içine kuracağım. Fakat şuan kullanmakta olduğum Windows 10 orjinal zamanında 8.1'den yükseltmiştim. Bir tane program ile Windows 10'a kayıtlı olan key'i buldum. Formattan sonra o key ile etkinleştirebilir miyim ve format dosyasını nerden indirebilirim ?

mrtglr55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
format dosyasını microsoft tan indirebilirsin yasal yolla indirebiliyorsun ama key durumunu bilemiorum

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Şöyle bir şey var.Ben de Windows 7 Home Premium'dan Windows 10 Home sürümüne yükseltmiştim.Windows yükseltme yapan her bilgisayara bir key veriyor.Siz format atıp tekrar Windows 10 kurarken format sırasında internet bağlantısı istediğinde internete bağlanın (bunu daha sonra da yapabilirsin ama önerim format sırasında internet istediğinde internete bağlanın) sonra format bittiğinde Windows 10'un ürün anahtarı etkinleştirilmiş olacak.Bunu nereden mi biliyorum?Çünkü bende format atıp Windows 10 kurunca galiba internete bağlanınca keyi etkinleştiriliyor.

Ahahaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle bir şey var.Ben de Windows 7 Home Premium'dan Windows 10 Home sürümüne yükseltmiştim.Windows yükseltme yapan her bilgisayara bir key veriyor.Siz format atıp tekrar Windows 10 kurarken format sırasında internet bağlantısı istediğinde internete bağlanın (bunu daha sonra da yapabilirsin ama önerim format sırasında internet istediğinde internete bağlanın) sonra format bittiğinde Windows 10'un ürün anahtarı etkinleştirilmiş olacak.Bunu nereden mi biliyorum?Çünkü bende format atıp Windows 10 kurunca galiba internete bağlanınca keyi etkinleştiriliyor.

Microsoft hesabına giriş yapınca etkinleşiyor olabilir mi ? :):)

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Windows 10 yeni keyi hem senin hesabına hemde bilgisayarın biosuna gömüyor otomatikman hesabını etkinleştirince devam edebilirsin başta serial girme devam et oturum açınca etkinleştirme yapacaktır kendi.
--- Gönderi Güncellendi ---
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209 bundan kendi bilgisayarın için indirip kurabilirsin