Windows 10 fazla internet yiyor

Bu konuyu okuyanlar

AtHa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum.Fakat bilgisayarımda tuhaf şeyler oluyor şu sıralar.Herhangi bir tarayıcıdan bir video izleyince (480p veya 360p) Tarayıcım aşırı internet yiyor.Ağ kullanımına bakıyorum 2,8 felan yazıyor.Şuan Opera kullanıyorum ama diğer tarayıcıların da pek bir farkı yok bir video saniye başı 2,8 yer mi?Bu normal mi?Ağı 2 kişi kullanıyoz ne zaman video açsam adamın pingi yükseliyor.Acaba w8 le mi bağlantısı var diye düşündük.Acil yardımlarınızı bekliyorum

AtHa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
GÜNCEL! dalgınlığıma gelmiş konuyu Windows 8 olarak açmışım.Windows 10 olacak o

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
2.8 dediği megabit cinsinden, megabayt değil, 8'e bölersen 360KB/s gibi bir değer elde edersin bu da normaldir izlediğin videolar için

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Windows 10 arka plânda kendi başına bir şeyler çeviriyor sürekli, güncellemeleri kontrol edin belki güncelleme yüklüyordur haberiniz olmadan. Ağ kullanımına nereden bakıyorsunuz, internetinizin hızı ne ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Görev yöneticisinden bakılıyor, megabit cinsinden bilgi veriyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu kadar kasmayın video izlemek ve sadece o video için internet kullanılsın dersen ubuntu kullan daha küçük boyutlu güncellemeleri var...
ubuntu ne? dersen www.ubuntu.com hala anlamadıysan sekmeyi kapat...

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Bende Kbps olarak görünüyor, sanırım internet hızına göre değişebilir şekilde ayarlamışlar. Mbps seviyelerinde boşa rakam kalabalıklığı olmasın diye.
İnternet hızı 3Mbps ise böyle bir problem oluşması normâl.