Windows 10 Farklı Farklı Mavi Ekran Hataları. Yardıma İhtiyacım Var...

Bu konuyu okuyanlar

Mondenstein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem Özelliklerim
CPU: AMD Ryzen 3 2200G
GPU: Ryzen Vega 8
Asus Prime B350-Plus
Kingston HyperX Predator 1x8GB 3000Mhz Ram
Gigabyte 256Gb M2 SSD
CoolerMaster 500watt 80+Bronze PSU
Sorunum:
Bilgisayarı ilk kurduğum gün hiçbir sıkıntı yoktu. Yaklaşık 200GB lık oyun ve program indirdim. Hepsi orijinal ve orijinal sitelerinden. Virüs bulaşmaması için elimden geleni yaptım. En son Corsair HS60 kulaklığım olduğu için, Corsair'in ICue programını indirdim kuruldu. Kulaklığımdaki ses kesildi. Tam LOL oynuyordum. Bitti kapatırken mavi ekran yedim. Sonra açıldı ICue'yi açarken tekrar mavi ekran yedim. Dedim bu programda sıkıntı var. Denetim Masasından sildim. Kulaklığım ne yaptıysam ses vermedi. Mavi ekranlar devam etti. Tekrar geri yükledim. Driverleri güncelledim falan, sorunum düzelmedi. Tekrar yükledim kulaklık ses verdi sildim tekrar, sıkıntı yok taki tekrar bir oyuna giresiye kadar. YouTubede , Twitchde diğer sitelerde Crash yiyorum bazen. 2 Kere Windows'u sıfırladım. Başka bir UEFİ dosyasıyla tekrar kurdum. Bütün parçaları söktüm taktım. Ram slotunu değiştirdim. 48 Saattir denemediğim şey kalmadı. Lütfen yardım edin az kaldı birşeye veya bir yerlere zarar vermeme. Çözümü Nedir ?
Aldığım Bazı Hatalar;
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
CRITICAL_PROCESS_DIED
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
MEMORY_MANAGEMENT
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
REFERENCE_BY_POİNER
DRİVER_IRQL_NOT_LESS_EQUAL
Sorun Çıkan Dosyalar;
ntoskrnl.exe
fltmgr.sys (Birkaç tane daha vardı hatırlayamadım.)

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hocam hataları aratırsanız neden olduğunu görebilirsiniz. Sürücüleri bir önceki sürüme geri çevirip deneyebilir misiniz? Çoğu sürücü kaynaklı sorun hocam. Birde sürücüleri ne ile güncelliyorsunuz?

Mondenstein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam hataları aratırsanız neden olduğunu görebilirsiniz. Sürücüleri bir önceki sürüme geri çevirip deneyebilir misiniz? Çoğu sürücü kaynaklı sorun hocam. Birde sürücüleri ne ile güncelliyorsunuz?
Kendi sitesinde arıyorum, bulamazsam .Ürün kimliklerini alıp Google'dan aratıp bulmaya çalışıyorum. Hepsinin Çevirim içi taramadan geçirdim yok en güncel. Sürücüleri eski sürümüne nasıl getirebilirim ? Windows'u Sıfırladım :(

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Windows'dan güncellemeyi denediniz mi hocam? 3. parti yazılımları ile yüklemenizi hiç önermem.

Mondenstein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows'dan güncellemeyi denediniz mi hocam? 3. parti yazılımları ile yüklemenizi hiç önermem.
3. Parti yazılım kullanmadım. Windows güncelledim önceki sıfırlamamda bunda varmış güncelleme güncelliyorum ama sanmıyorum düzeleceğini.

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hocam bir team kurabilir misiniz? Bana bilgilerini özelden atın bir bağlanıp ben deneyeyim.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Sanırım Driver Booster türü program kullanıyorsun.
Acaba öylemi ?

Edit:Görmedim kullanmadım yazdığını.

Mondenstein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım Driver Booster türü program kullanıyorsun.
Acaba öylemi ?

Edit:Görmedim kullanmadım yazdığını.
Kullanmadım çok kez denedim normal updateleri. Baktım olmuyor driver booster denedim kaybedecek bişeyim yoktu. Sonra sıfırladım olmayınca. Kendim tekrar uğraştım araştırdım.

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Asus'un sitesinde zaten anakartın sürücüleri mevcut başka yerden sürücü aramaya gerek yok hangi sürücüyü bulamayıp farklı kaynaklardan yüklüyorsunuz.

Mondenstein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus'un sitesinde zaten anakartın sürücüleri mevcut başka yerden sürücü aramaya gerek yok hangi sürücüyü bulamayıp farklı kaynaklardan yüklüyorsunuz.
Sadece cpu, gpu veya başka driver değil. Klavye mouse gibi farklı donanımların driverlerinden bahsetmek istemiştim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Windowsu sıfırlamak yerine temiz format atın ve zaman zaman imaj, yedek alın. Oyunların yedeğini alın öncesinde yapabiliyorsanız...

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Windowsu sıfırlamak yerine temiz format atın ve zaman zaman imaj, yedek alın. Oyunların yedeğini alın öncesinde yapabiliyorsanız...
Arkadaşlar ana kartın biosunu yüklememiş.
Ana kartın biosunu yüklememiş girdim baktım. Yükledi arkadaş şuan windows logosundan sonra siyah ekran geliyormuş.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bios güncellemesi ram, işlemci gibi sorunları daha çok önlemek için olabilir ama burda yazılımsal, işletim sistemi çökmesi ile alakalı gibi geldi bana...

Temiz format atmalı, virüs programı kullanıyor musun?

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
[
bios güncellemesi ram, işlemci gibi sorunları daha çok önlemek için olabilir ama burda yazılımsal, işletim sistemi çökmesi ile alakalı gibi geldi bana...

Temiz format atmalı, virüs programı kullanıyor musun?
Windows'u orjinal değilde farklı bir siteden indirmiş. Biosu yükledik windows görmüyor. Orjinal windows yükleyeceğiz. Ondan kaynaklı gibi.

Mondenstein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios Updatesini yapmadığım için olmuş. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son mesajlar