Windows 10 ETH Hatası

Bu konuyu okuyanlar

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Her iki dakikada bir bu hatayı alıyorum. Windows 10 kullanıyorum. Birkaç makale okudum çözmek için ama çözemedim.
Güncel bir yöntemi vardır belki? Çözümü bilen var mı arkadaşlar?

hata.jpg

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Her iki dakikada bir bu hatayı alıyorum. Windows 10 kullanıyorum. Birkaç makale okudum çözmek için ama çözemedim.

Ekli dosyayı görüntüle 32717
Başlatı açıp çalıştır yazın ve çıkan bölüme %temp% yazıp enter tusuna basın. Açılacak olan klasörün içerisinde ne varsa silin.
Daha sonra
Free Anti-Malware & Malware Removal
programını indirip kurun tarama yapılsın.

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sonuç aynı hocam ya. Düzelmedi.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477

Ekli dosyayı görüntüle 32717
Merhaba.
Forumlar için yazılı olmayan genel kuraldır, Bilgi Vermezseniz Bilgi Alamazsınız.

Biz sizin hangi Windows 10 sürümünü kullandığınızı, hangi kaynaktan nasıl Windows 10 edindiğinizi, nasıl kurulum yaptığınızı, hangi donanımları kullandığınızı, nasıl etkinleştirdiğinizi bilemeyiz, e bu kadar bilinmezin içinde, bir merhaba bir selam bile vermeden yardım istemek, bu konuda bilgili arkadaşları bile cevap vermekten soğutacaktır.
Umarım söylediklerimi yanlış anlamazsınız, iyi günler. :)

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba shiftdelete ailesi. Herkese selamlar olsun. İşletim sistemim: windows10 ver1709. Edindiğim windows 10, win8.1 i update etmem sonucu kurulmuş oldu. Donanımla ilgili bir durum olmadığı için yazmaya gerek yok bence.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Merhaba shiftdelete ailesi. Herkese selamlar olsun. İşletim sistemim: windows10 ver1709. Edindiğim windows 10, win8.1 i update etmem sonucu kurulmuş oldu. Donanımla ilgili bir durum olmadığı için yazmaya gerek yok bence.
Dosyayı konumuna göre bulup VirusTotal'de taratıp, linki buraya atar mısınız?
Bir de bunları gizli dosyaları göstererek yapmanız gerekebilir:
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/14201/windows-show-hidden-files

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam "a.vbs" dosyasını arattığımda sonuç bu

searh.jpg

ethash.jpg

"80070002 hatası" diye arattırdığımda update ile ilgili bazı çözümler çıkıyor ama update kapalı bende. bu ethash klasörü nedir acaba? hata ile bir ilgisi olaiblir mi? 5.28 gb boyutu var.

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
hocam "a.vbs" dosyasını arattığımda sonuç bu

Ekli dosyayı görüntüle 33178

Ekli dosyayı görüntüle 33181

"80070002 hatası" diye arattırdığımda update ile ilgili bazı çözümler çıkıyor ama update kapalı bende. bu ethash klasörü nedir acaba? hata ile bir ilgisi olaiblir mi? 5.28 gb boyutu var.
Size Bitcoin zararlısı bulaşmış gibi görünüyor. Malwarebytes bir şey buldu mu? Bulduysa ve dosyalar karantinadaysa "Trojan.BitCoinMiner" adında bir zararlı bulup bulmadığını kontrol edin.

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yok hocam zararlı bir tespit bulamadı. başka Malware programlarıyla taratmak gerek sanırım.

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam çok teşekkür ederim. Aynen videodaki adımları izledim ve halloldu.