Windows 10 anlık Takılma ve Yanıt vermeme hataları

Bu konuyu okuyanlar

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba arkadaşlar

4 ay önce Ryzen 2400g apulu sistemimde bazı sorunlar yaşıyodum zamanla çözüldü ama bazıları devam ediyor
bunlardan arada anlık takılma (dırrrrrttt) kulaklıkdan ses geliyor diğeri çok fazla yanıt vermiyor hatası alıyorum mesela steamde oyun açıyorum 10 saniye yanıt vermiyor
hatası verip açılıyor bide sadece videolarda 1080p izlememe rağmen çok hd değil 720p açınca 480p görüntüsü veriyor bu sorunları yaşayan ve bilen varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum.

(Ram den biraz şüphelerim var, windows ram testi yaptırdım bişey çıkmadı, ram den olabilrimi)
Driverler güncel ve driverboostla tarattım

ryzzen 2400g (18.5.1 radeon software)
corsair 2x8 16gb 3000 mhz cl15 ram
msı b350 pc mate (en son güncel)
windows 10 (1803)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Tahminen ekran kartı problemi ve/veya ram olabilir.

Mavi ekran aldınız mi hiç?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Sorun APU'da. Biz boşuna dil dökmüyoruz sade APU sistem almayın diye. O DIRRRR diye kapanma olayı GPU'dan olur. Başıma geldiğinden biliyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Sürücülerini driver booster ile mi güncelledin?

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Gtx 1050Ti var o sorun bende de oluyor.Sıkıntı nedir

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Tahminen ekran kartı problemi ve/veya ram olabilir.

Mavi ekran aldınız mi hiç?
1 kere almıştım ilk zamanlar sonra hiç almadım korkudan kapadıp açmıştım okuyamadım hatayı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorun APU'da. Biz boşuna dil dökmüyoruz sade APU sistem almayın diye. O DIRRRR diye kapanma olayı GPU'dan olur. Başıma geldiğinden biliyorum.
Ekran kartı takınca düzelirmi ?

Ekran kartı alıcam
Sürücülerini driver booster ile mi güncelledin?
yani önemli olanlarını elle yaptım visual studio felen oyun için gerekn proglmları güncelledi driver booster

Son düzenleme:

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
1 kere almıştım ilk zamanlar sonra hiç almadım korkudan kapadıp açmıştım okuyamadım hatayı

Ekran kartı takınca düzelirmi ?

Ekran kartı alıcam

yani önemli olanlarını elle yaptım visual studio felen oyun için gerekn proglmları güncelledi driver booster
Driver Booster çoğu zaman doğru yüklese de bazen yanlış yüklüyor buda sistemi çökertiyor. Ama senin sorunun GPU'dan kaynaklı bence. Hani Aynı durumu 2 kere yaşamasam bende bilemeyeceğim :D

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ekran kartı alıcam
Driver Booster çoğu zaman doğru yüklese de bazen yanlış yüklüyor buda sistemi çökertiyor. Ama senin sorunun GPU'dan kaynaklı bence. Hani Aynı durumu 2 kere yaşamasam bende bilemeyeceğim :D
Sıkıntı ne biliyomusun nanokatologdan aldım işlemciyi garentiye yollamak istesem pc den sökmem lazım yollicam adamlar yurtdışından aldığı için yurtdışına çıkıcak feln filan uzicak oyunlarda sıkıntı yaratmıyor gpu sıkıntı olup olmadığını nasıl anlarım varmı program felen