Windows 10 açılış logosunda dönüp duruyor!

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
İyi günler arkadaşlar.

Elimde aşağıdaki donanıma sahip bir bilgisayar var.

Intel E6700 İşlemci
Pegatron IPM41-D3 Anakart
PowerColor Radeon HD 4350 Ekran Kartı
2GB Elixir DDR3 PC3-10666 1333MHz Ram
SanDisk SSD Plus 120GB SSD

"Windows 10 Nisal 2018 Update 1803 Build 17134.1" ISO dosyası ile Windows 10 kurdum. Masaüstüne kadar geldi, her zamanki basit işlemleri hızlıca yaptım (sürücü, program yükleme, güncelleştirme vs) ama yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki şekilde önce Windows 10 logosu gözüküyor ardından kayboluyor ve aşağıdaki çubuk sürekli dönmek suretiyle masaüstüne gelmiyor. Acaba ekran kartı ile mi alakalı deyip VGA'dan açtım ama sonuç değişmedi.

SS.jpg

Sorun sizce ne olabilir? Windows'un 1703 yahut 1709 sürümleri ile denemedim. Acaba 1803'ün bu donanım ile uyuşmama sorunu olabilir mi?

Ayrıca bugün sıfırdan bir kurulum yapıp hiç bir güncelleme, sürücü yükleme vs yapmadan masaüstüne kadar geldikten sonra yeniden başlatarak aynı hatayı alıp almayacağımı bir kontrol edeyim dedim ama aşağıdaki hatayı alıp bu sorun için önerilen bir kaç çözüm yolunu denememe rağmen çözemeyince flash disk ile kurulum yapmak için başka bir güne bıraktım zira yanımda flash disk yok.

SSS.jpg

Belki yeniden kuruluma gerek kalmadan bu hatanın bir çözümü vardır diyerekten önce bir size sorayım dedim. Yardımcı olursanız minnettar olurum.

enescaglayan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şu nu denedinizmi ?;

bilgisayar açılırken Windows logosu çıktıktan sonra bilgisayarı zorla kapatıp yeniden açınız muhtemel bir şekilde bir kurtarma ekranı gelecektir

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu donanımlı bir bilgisayar için şahsen Windows 10 önermem ben. Windows 7 32-Bit daha iyi olacaktır.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bugün tekrar format attım ve hangi programın yahut güncelleştirmenin bu soruna yol açtığını anlamak için adım adım kurulum yaptım. Ve Advanced SystemCare'ın bu soruna yol açtığını anlayınca sistemi güvenli modda başlatıp bu programı kaldırarak sorunu çözdüm. Aynı sorundan muzdarip olan yada olabilecek arkadaşlara ufak bir not olması babında yazıyorum. Sağolun.

Son mesajlar