Windows 10 açılış görselini .gif ile değiştirmek.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

AnonSS

Üyecik
Windows 10 açılışındaki win10 logosunu kendi yaptiğim .gif ile değiştirebilirmiyim? Anakartım asus rog ve win10 logosu rog logosuyla değişmiş durumda demeki bu mümkün ama nasıl? (kendim değiştirebiliyorsam gif hazırlayacağım)

Drift King

Doçent
Windows 10 açılışındaki win10 logosunu kendi yaptiğim .gif ile değiştirebilirmiyim? Anakartım asus rog ve win10 logosu rog logosuyla değişmiş durumda demeki bu mümkün ama nasıl? (kendim değiştirebiliyorsam gif hazırlayacağım)
O UEFI boot logosu. Ve cevap ise hayır. Hack BGRT ile UEFI boot logosunu değiştirebilirsiniz. Ama .gif desteklenmez.

AnonSS

Üyecik
Hayır. Yaptığınız değişikliği tekrar geri alabiliyorsunuz. Yani tekrar UEFI Boot logosu varsa ona yoksa Windows logosuna(Örneğin benim Laptop. UEFI kurulu ama bir boot logosu yok).
Yardım için teşekkür ederim. Bu konuyu biraz araştırayım bende kurulu olup olmadığından emin değilim. Teşekkürler.

Drift King

Doçent
Yardım için teşekkür ederim. Bu konuyu biraz araştırayım bende kurulu olup olmadığından emin değilim. Teşekkürler.
Ne yani UEFI kullanmıyor musunz? O zaman öğrenelim. Arama kısmına "diskpart" yazın ve açın. Sonra "list disk" yazın. Disklerinizin yanında ki GPT yazısında yıldız işareti olup olmadığına bakın. Yıldız varsa(tabii Windows'un kurulu oldugu bölüm ya da diskte) UEFI'dir. Değil ise Legacy'dir. Eğer değilse AOMEI Disk Partition yazılımı ile formatsız bütün verileri saklayarak 30 saniyede UEFI yapmanız mümkün.

Şimdi yedim seni

Profesör
Sistem bilgisine girip ilk çıkan windows tipi'ne baksa daha iyi uefi ise yeni yazar değil ise eski yazar.

stat counter