Win8 yüklü Samsung dizüstü bilgisayara Win7 yükledikten sonra Denetim Masası’ndan format atmak.

Bu konuyu okuyanlar

Air Koryo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok ilginç bir durum. Kutusundan Windows 8 çıkan kinci el bilgisayar aldık, adam tabii oyun oynamak için alıp Windows 7 yüklemiş ama içi o kadar virüslü ki anlatamam. Antivirüs programını bırak sıradan Chrome (69) gibi programları bile yüklemeye izin vermiyor. Format atacağım ama kurulum CD’si yok. Bu konuyla ilgili hiçbir makâle felan da yok. What sholud I do?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
Bunu bilgisayar açılırken F12(bilgisayardan bilgisayara değişebilir)'ye basın. Bilgisayarı USB'den başlatın ya da bilgisayarı Shift tuşuna basılı tutarak USB'den başlatın.​
  • Sonra normal Win 10 kurulumu. Bunun nasıl yapıldığına Youtube'den kolayca bakabilirsiniz.
Kolay gelsin... :)

Air Koryo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Bunu bilgisayar açılırken F12(bilgisayardan bilgisayara değişebilir)'ye basın. Bilgisayarı USB'den başlatın ya da bilgisayarı Shift tuşuna basılı tutarak USB'den başlatın.​

• Sonra normal Win 10 kurulumu. Bunun nasıl yapıldığına Youtube'den kolayca bakabilirsiniz.
Kolay gelsin... :)
Win10 istediğimi söylemedim. Format atarsam sonuçları ne olur? Denetim Masası’ndan mı yoksa kurulum CD’sinden mi atmalıyım onu sordum. Bir şey yüklemek değil amacım.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Win10 istediğimi söylemedim. Format atarsam sonuçları ne olur? Denetim Masası’ndan mı yoksa kurulum CD’sinden mi atmalıyım onu sordum. Bir şey yüklemek değil amacım.
Denetim Masasından uğraşma. CD ya da USB ile format atman farketmez. Win 10 isosu yerine istediğin iso dosyasını kullanabilirsin. :)

Air Koryo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denetim Masasından uğraşma. CD ya da USB ile format atman farketmez. Win 10 isosu yerine istediğin iso dosyasını kullanabilirsin. :)
Asıl uğraş CD’de. CD yok, USB ile de uğraşmak istemiyorum. Ben bilgisayarıma hiçbir şey takmadan format atmak istiyorum. Ancak sorun var. Bilgisayar kutudan Win8 ile çıkmış sonradan Win7 yüklenmiş (O kadar virüs var ki USB’ye yazık). Eğer format atarsan Win7 dosyaları silinir mi ve silinirse -ki Win8 dosyaları da yoksa- ne olur (Burdan bakınca kolayca CD’den format at ama yok işte)?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Format atmak işletim sistemi yüklemek demek zaten. Windows 7 formatı atarsan direkt yeniden Windows 7 sistemi kurmuş olursun. Başka bilgisayarda ISO dosyasını indirip USB ye yazman gerek daha sonra bilgisayarda masaüstüne ulaşmadan format atabilirsin bu yüzden USB belleğe de virüs bulaşmış olmaz.

Air Koryo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format atmak işletim sistemi yüklemek demek zaten. Windows 7 formatı atarsan direkt yeniden Windows 7 sistemi kurmuş olursun. Başka bilgisayarda ISO dosyasını indirip USB ye yazman gerek daha sonra bilgisayarda masaüstüne ulaşmadan format atabilirsin bu yüzden USB belleğe de virüs bulaşmış olmaz.
Mantıklı. Sağolun.