Win8 otomatik onarima hazirlaniyor sorunu

Bu konuyu okuyanlar

bycush

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sony vaio leptoba sahibim. Dün leptop kapanirken kapandiğini zannedip erkenden fişini çektim. Bugün açtiğimda "otomatik onarima hazirlaniyor" diye bir ekran geliyor daha sonra o ekrandan geçip "kişisel bilgisayarinizda tanilama yapiliyor" diye bir ekran geliyor biraz bekledikten sonra "disk hatalari onariliyor. Tamamlanmasi bir saatten fazla sürebilir" yazisi çikar çikmaz bir daha en başa dönüp tekrar "otomatik onarima hazirlaniyor" başlangicina geri dönüyor ve bu 2 3 saattir ayni şekilde devam etmekte. Bundan kurtulmak için ne yapmaliyim ? Yardimci olursaniz sevinirim.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Bilgisayar açılmadan yani masa üstü gelmeden siyah ekranda mı geliyor bu yazılar

bycush

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet power tuşuna basar basmaz siyah ekranda geliyorlar

bycush

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 saat falan sürdü hala aynı şekilde devam ediyor normal mi bu ?

Reaksiyon puanı
16,118
win 8 diyor ki sabır en büyük erdem kurtarma dvd'sini yaptın mı?

bycush

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurtarma dvd sini yapmadım hayır. Harddisk in bozulduğuna nasıl karar verdin

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar sony vaio leptoba sahibim. Dün leptop kapanirken kapandiğini zannedip erkenden fişini çektim. Bugün açtiğimda "otomatik onarima hazirlaniyor" diye bir ekran geliyor daha sonra o ekrandan geçip "kişisel bilgisayarinizda tanilama yapiliyor" diye bir ekran geliyor biraz bekledikten sonra "disk hatalari onariliyor. Tamamlanmasi bir saatten fazla sürebilir" yazisi çikar çikmaz bir daha en başa dönüp tekrar "otomatik onarima hazirlaniyor" başlangicina geri dönüyor ve bu 2 3 saattir ayni şekilde devam etmekte. Bundan kurtulmak için ne yapmaliyim ? Yardimci olursaniz sevinirim.

sana en son yazılan mesajın "sanırım harddiski bozmuşsun" cevabını görünce el atmaya karar verdim ben windows 7 kullanıyorum bilgisayartım tam2 hafta boyunca onarıma hazırlanıyorda kaldı 1-2-4 hatta uykuya yattım 8 saat aralıksız çalıştırdım bir türlü sonu gelmedi en sonunda bir gün bilgisayarı açtım onaıma hazırlanıyor ile açıldı 5 dakikada onarımı tamamladı bilgisayarı kullanabilmeye başladım bir daha da sorun baş göstermedi tıkır tıkır çalıştı

gördüğün gibi çözümü sana yazamadım ama bilip bilmeden yazanların ağzına bakarak cillop gibi harddiskinide çöpe atma derim sana.

microsoft ıbm`in kendisi ile anlaşması sayesinde piyasayı beleş ele geçirmiş ve şımartılmış, bu işlerden zerre anlamayan sadece satışa odaklı bir firma görünümlü kan emicidir! bu yüzden windows kullanıyorsan aksiyon filmleri kahramanı gibi maceralara hazır olacaksın.

jandarma komutanlığı virüsünü tecrübe sonra windows`un ne kadar aciz başıboş eksiklerle dolu baştan savma hazırlanmış bir işletim sistemi olduğunu fark ettim

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
sana en son yazılan mesajın "sanırım harddiski bozmuşsun" cevabını görünce el atmaya karar verdim ben windows 7 kullanıyorum bilgisayartım tam2 hafta boyunca onarıma hazırlanıyorda kaldı 1-2-4 hatta uykuya yattım 8 saat aralıksız çalıştırdım bir türlü sonu gelmedi en sonunda bir gün bilgisayarı açtım onaıma hazırlanıyor ile açıldı 5 dakikada onarımı tamamladı bilgisayarı kullanabilmeye başladım bir daha da sorun baş göstermedi tıkır tıkır çalıştı

gördüğün gibi çözümü sana yazamadım ama bilip bilmeden yazanların ağzına bakarak cillop gibi harddiskinide çöpe atma derim sana.

microsoft ıbm`in kendisi ile anlaşması sayesinde piyasayı beleş ele geçirmiş ve şımartılmış, bu işlerden zerre anlamayan sadece satışa odaklı bir firma görünümlü kan emicidir! bu yüzden windows kullanıyorsan aksiyon filmleri kahramanı gibi maceralara hazır olacaksın.

jandarma komutanlığı virüsünü tecrübe sonra windows`un ne kadar aciz başıboş eksiklerle dolu baştan savma hazırlanmış bir işletim sistemi olduğunu fark ettim
Sanırım ile çöpe atmayı nasıl bağdaştırıyorsan banada anlat bizde öğrenelim tavırlarına dikkat et önce

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sanırım ile çöpe atmayı nasıl bağdaştırıyorsan banada anlat bizde öğrenelim tavırlarına dikkat et önce
tavrım hakkında cevap vermeye tenezzül bile etmiyorum yazımı okuyanlar zaten görebilir. kaldı ki; tavır ne olursa olsun insanların hardiskini yanlış öneri ile çöpe attırıp mağdur etmekten iyidir.

ayrıca çöpe atmamakla nasıl bağdaştırmadığımı da yazımı okuyanlar görebilir.....

birşey hakkında bilmiyorum demek çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
tavrım hakkında cevap vermeye tenezzül bile etmiyorum yazımı okuyanlar zaten görebilir. kaldı ki; tavır ne olursa olsun insanların hardiskini yanlış öneri ile çöpe attırıp mağdur etmekten iyidir.

ayrıca çöpe atmamakla nasıl bağdaştırmadığımı da yazımı okuyanlar görebilir.....

birşey hakkında bilmiyorum demek çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum.
Hala çöpe atmaktan bahsediyorsun ,Şöyle olabilir demek var ,şöyledir demek var eğer sen ısrarla 2. dediğim gibi anlıyorsan senin anlayış bozukluğundur bu saygılar.

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hala çöpe atmaktan bahsediyorsun ,Şöyle olabilir demek var ,şöyledir demek var eğer sen ısrarla 2. dediğim gibi anlıyorsan senin anlayış bozukluğundur bu saygılar.
"3 saat olmaz sanırım hardiskin bozulmuş" tek dediğin bu! sen bundan başka bir anlam çıkarıyorsan memlekette 74 milyon türkçe bilenle ters düşüyorsun demektir.....

bycush

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İntel1111 son derece haklısın leptobum daha yeni sayılır hard diskimi bozulduğuna bende pek inanmadım bu kadar kolay söylencek birşey değil bende senin gibi bekleyip leptobumun düzelmesini bekleyeceğim eğer düzelmezse garantiye göndermeyi düşünüyorum.eğer kuvvetmiranın dediği doğruysa hard disk bozulduysa yedeklerimi alabilme şansım varmıdır garantideki görevlililerin ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bunu ne şekilde kullanabilirim

Reaksiyon puanı
16,118
indirip dvd-r'ye 4x ile yazdır boot et onarmayı kullan yalnız ingilizce bu onarma repair ile düzelebilir hdd sağlamsa ki sağlam olması ihtimali çok yüksek.

Engin122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar aynı sorun bende de oldu dün gece den beri otomatik onarım yapıyor ama Hayla açılmadı bi yardım ederseniz sevinirim

RapStarWelet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de benzer bi sorun var pc yi kapatınca tekrar açtığımda onarım başlıyor diyor 1 dk sonra yeniden başlat diyor entera basınca açılıyor ama her zaman aynı hatayı veriyor

omrplbck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler windows otomatik onarım hatası bende de veriyor ne yapmam gerek windows8 kullanıcısıyım görevyöneticisinden performansa girdiğim zaman diske tıklıyorum hiç bişey açık değil %80 nin altına inmiyor. Ben bu pc ye 2 hafta içinde en az 10 kere format attım bi sürü sorunlar yüzününe o bakımdan diskte sorun olabilirmi yoksa varmı bi çaresi başka
Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler.