Win7 driver yok

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
303
merhabalar win 7 format attım ancak ne internet driveri nede usb var evdeki küçük notebooktan driver pack yükleyip usb ye attım kendi laptopuma taktım ancak okumadı yardımcı olursanız sevinirim
bu arada sürüm home basic

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
harddiski başka bir pcye harddisk kutusuyla (isterseniz sata ile)bağladıktan sonra driver pack i içine sürükleyin bittikten sonra harddiski çıkartıp diğer pc ye geri takın :)

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
harddiski başka bir pcye harddisk kutusuyla (isterseniz sata ile)bağladıktan sonra driver pack i içine sürükleyin bittikten sonra harddiski çıkartıp diğer pc ye geri takın :)

Bu yöntem çalışmayacaktır, içerisinde işletim sistemi yüklü bir HDD'ye bu işlemi uygulayamazsınız zaten.

Hocam Daha Takmalı Sökmeli Olmayanı Yokmu Şuan Biraz Acil Lazım

Yüklediğiniz işletim sistemi muhtemelen çok eski bir sürüm. Win7'nin daha güncel bir sürümünü bilgisayarınıza yeniden kurarsanız, Ethernet'de dahil olamak üzere tüm driverları otomatik edinebilirsiniz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
İki farklı konu var, şimdi bilgisayar açılıyor mu açılmıyor mu?

Reaksiyon puanı
303
Birde Setup.exe diye birşey varmış galiba yeni win 7 yi onunla kurarsam sıkıntı olurmu?
(kullandığım notebook çok yavaş başlata 30 saniyede giriyor ;))

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Açılıyor Ama İnternete girmiyor Girse Zaten Yükleyeceğim Driverleri

2 seçeneğiniz var.

1. Anakartınızın modelini öğrenip sitesine girerek, Ethernet Sürücünü indirip bir USB veya farklı bir araç ile bilgisayarınıza yükleyeceksiniz.
  2. Güncel Win7 sürümü edinip, yeni bir kurulum yapacaksınız.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Birde Setup.exe diye birşey varmış galiba yeni win 7 yi onunla kurarsam sıkıntı olurmu?
(kullandığım notebook çok yavaş başlata 30 saniyede giriyor ;))

İşletim sistemi içerisinden yeni bir işletim sistemi kuramazsınız, sadece üzerine yazar. Mevcut sorun devam eder.. Ki bahsi geçen setup.exe zaten güncel olmayan Win7'ye ait. Yani yükseltme de yapamazsınız.

Reaksiyon puanı
303
2 seçeneğiniz var.

1. Anakartınızın modelini öğrenip sitesine girerek, Ethernet Sürücünü indirip bir USB veya farklı bir araç ile bilgisayarınıza yükleyeceksiniz.
  2. Güncel Win7 sürümü edinip, yeni bir kurulum yapacaksınız.
Ancak USB Okumuyor Laptop

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
Diğer konuda iki numaralı mesajımda bıraktığım linkten disk kalıbını indirip tekrar deneyin. DVD’ye yazdıracaksınız bu durumda.

Reaksiyon puanı
303
birde kaç mb olması lazım cdnin 700-800 mb lik olanlar var elimde 2008 den kalma olan bile var ;)

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
USB ile Win 10 da okuyordu aygıt yöneticisinden baktım usb driveri yok indiremiyorum internet olmadığı için

Farklı bir platformdan USB'ye boot edin yeni ve güncel Win7' yi sonra kendi bilgisayarınıza takarak, yeni kurulum yapın. İşletim sistemi içerisinde USB görmüyormuş anladığım kadarıyla fakat işletim sistemini de USB'den yüklemişsiniz. Bu demek oluyor ki socket'de sorun yok. USB'den tekrar boot edebilirsiniz. İşletim sistemi içerisinde USB görmemesi, boot ekranında sorun teşkil etmeyecektir.

Reaksiyon puanı
303
Farklı bir platformdan USB'ye boot edin yeni ve güncel Win7' yi sonra kendi bilgisayarınıza takarak, yeni kurulum yapın. İşletim sistemi içerisinde USB görmüyormuş anladığım kadarıyla fakat işletim sistemini de USB'den yüklemişsiniz. Bu demek oluyor ki socket'de sorun yok. USB'den tekrar boot edebilirsiniz. İşletim sistemi içerisinde USB görmemesi, boot ekranında sorun teşkil etmeyecektir.
O zaman İş Yine Notebook'a düşüyor teşekkürler kılıçbalığı arkadaşın verdiği isotu indirip flasha basacağım teşekkürler

Reaksiyon puanı
16,109
akıyor akıyo...
69188
69189
69190
69191
69192

bunda 10 daha iyi 7'den üstelik sürücüleri yok vista ve xp sürücüleri var bunun...

Reaksiyon puanı
303
Reaksiyon puanı
303
Hocam Usb Yi biosta okudu uefi yerine legacy support'u seçtim açıldı windowsun yüklemesindeyim Şu An ancak görünüşe göre usb okumuyor hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı diyor

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
Iso yu indirdim flasha yazdırdım boot menu den flashımı seçtim siyah arkaplan eşliğinde starting windows yazıyor win 7 logosu felan çıkmıyor....
Yüklenecek dil seçim, Windows yükle ekranına geçmiyor mu?

BIOS ayarlarında sıkıntı var gibi, BIOS boot mode gibi bir seçenek varsa legacy yapın, Secure Boot varsa disabled konuma alın.

(Tamamdır, mesajı yazarken çözümü bulmuşsun.)

Reaksiyon puanı
303
Yüklenecek dil seçim, Windows yükle ekranına geçmiyor mu?

BIOS ayarlarında sıkıntı var gibi, BIOS boot mode gibi bir seçenek varsa legacy yapın, Secure Boot varsa disabled konuma alın.

(Tamamdır, mesajı yazarken çözümü bulmuşsun.)
Evet işte o ekrana geçiyor dil klavye seçip bir sonraki adıma geçiyorsun orada ise usb tak diyor ancak usb zaten takılı bios usb yi görüyor secure boot zaten klasik kapalı durumda sata controller mode ahcı mı yoksa compatible mi olacak?