Win10 Format Siyah Ekran

Bu konuyu okuyanlar

MaestroAE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Asus marka 12 GB ramli Mx940 ekran kartlı i5 işlemcili bir laptopum var. Bir anda siyah ekran gelmeye başladı. Format atmak istiyorum USB ile. Ancak format atarken de win10 logosu geliyor sonra yine siyah ekran. Ne yapmalıyım bilemiyorum. Yardımcı olun lütfen.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Merhabalar. Asus marka 12 GB ramli Mx940 ekran kartlı i5 işlemcili bir laptopum var. Bir anda siyah ekran gelmeye başladı. Format atmak istiyorum USB ile. Ancak format atarken de win10 logosu geliyor sonra yine siyah ekran. Ne yapmalıyım bilemiyorum. Yardımcı olun lütfen.
Neden UEFI boot etmiyorsunuz? Normalde Asus logosu gelmeli. UEFI olarak boot edin.

Doruk97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese selam. Umarım doğru yere yazıyorumdur. Dün USB ile bilgisayarıma Win10 temiz kurulum yaptım, sürücüleri yükledim, güncelleştirmeleri aldırdım. Bugün oyundayken bir hatayla karşılaştık diye yazı çıktı ve arkasından siyah ekran geldi. Bunun sebebi nedir? HDD kaynaklı bir şey falan mı acaba? Ekranda yazan yazı: Reboot and select prober boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a key_
Sistemim İntel core i7 6500 u, 12gb ram, gt940m