Win 8.1 ve win10 Format atarken mavi ekran çıkıyor

Bu konuyu okuyanlar

iPhoneDostu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarıma önce win10 beta yüklemeyi denedim daha sonra win10 enterprise yüklemeyi denedim en sonda win 8.1 denedim her seferinde mavi ekran çıktı ve yeniden başlattı bilgisayarı format attığım belleği başka bilgisayarda denedim çalışıyor

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Ram arızası en iyi formatta belli oluyor, normalde çalışabilir bende çok şahit oldum

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Ne yaparsam düzelir?

Başka bir ram ile format atmaya çalış yine çözüm olmazsa, masaüstü için söylüyorum harici ekran kartın varsa onboard ekran kartı ile atmayı dene, hdd den bile olabilir mavi ekran deneye deneye bul.

iPhoneDostu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ramdan olabilir çünkü sistem özelliklerinde 4gb ram 3 gb kullanılabilir yazıyor. Yanıtladığınız için çok teşekkür ederim

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Ramdan olabilir çünkü sistem özelliklerinde 4gb ram 3 gb kullanılabilir yazıyor. Yanıtladığınız için çok teşekkür ederim
O da ayrı bir durum sen 4 Gb ram olan bilgisayara 32 bit işletim sistemi kurarsan 3.25GB kullanabilir yazması normal, harici ekran kartın yoksa 3.25GB tın altınada iner.

iPhoneDostu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Laptopta 64 bit win7 kurulu

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam birşey daha soracağım aynı bilgisayardan bir tane daha var onun diskinde kurulu bir windows8 var o diski bu bilgisayara taksam windows8 çalışırmı

...

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Laptopta 64 bit win7 kurulu

Hocam birşey daha soracağım aynı bilgisayardan bir tane daha var onun diskinde kurulu bir windows8 var o diski bu bilgisayara taksam windows8 çalışırmı
Çalışmaz.Sökmeden önce harddiskin bulunduğu bilgisayarda çalışması için sysrep i çalıştırman gerekiyor.
Screenshot_1.png

sonra;
Screenshot_2.png

bu seçenekleri seçip tamam diyorsun biraz çalışıyor sonra bilgisayar kapanıyor sonra harddiski söküp istediğin bilgisayara takabilirsin çalışır.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
mavi ekran verdiğinde yazan hata kodunu not alıp koysaydın keşke. O kod hatanın hangi sebepten olduğunu söylüyor :)

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Bilgisayarın uyumlu olmayabilir driverları güncelle 32 bit yüklemeyi dene olmazsa son çare Win 7.