Win 7 Uyku modundan kendi kendine açılma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

rebelplayz99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta da belirttiğm gibi bilgisayar uyku moduna geçtikten 60 saniye sonra felan kendisi uyanıyor, bu konuda önerilen tüm çözümleri denedim. Cmd'ye powercfg -lastwake komutunu yazarak uyanmanın sebebine baktm fakat anlamadım. Resimde svchost.exe gibi çalışan bir servisten bahsediyor. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Ekli dosyalar

• hata uyku mıodu.png
    hata uyku mıodu.png
    10.7 KB · Görüntüleme: 746

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Bilgisayar'a sağ tıklayıp Aygıt Yöneticisine gelin. Ağ bağdaştırıcılarından Wireless veya Lan hangisi ise sağ tıklayın özellikler deyin. Bu aygıt bilgisayarı başlatsın linkini kaldırın.

rebelplayz99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Bilgisayar'a sağ tıklayıp Aygıt Yöneticisine gelin. Ağ bağdaştırıcılarından Wireless veya Lan hangisi ise sağ tıklayın özellikler deyin. Bu aygıt bilgisayarı başlatsın linkini kaldırın.
Onunla bir alakası yok dikkat ederseniz bu konuda önerilen tüm çözümleri denedim yazdım, ayrıca o tiki zaten önceden kaldırdım.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Onunla bir alakası yok dikkat ederseniz bu konuda önerilen tüm çözümleri denedim yazdım, ayrıca o tiki zaten önceden kaldırdım.
Önceden bu sorunu bende yaşamıştım. Ben bu yöntem ile çözdüm. :)

Görev yöneticisinden svchost'u sonlandırmayı deneyin.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Görev yöneticisinden svchost'u sonlandırmayı deneyin.
svchost sistem hizmetidir. Ekran görüntüsüne baktım da svchost'u sonlandırmak belki çözüm olabilir.

Ben de konudaki ilk mesajınızdaki söylediğiniz yöntemin uygulanmasını öneririm. Yüklü olan bir program bilgisayarın uyku moduna geçmesini engelliyor olabilir. Ya da uyku modundayken klavye ya da fareye basıyorsunuzdur/basılıyordur.

Son düzenleme: